Dashulea

Master Chef Romania

Postări Recomandate

Dashulea

Salut fetelor! :bye:

De ieri seara, s-a inceput un nou concurs la Pro-Tv, si anume Master Chef.

Premiul cel mare e de 50.000 euro...... bun, nu?!

A privit cineva? cum vi s-a parut?

Iata care sunt impresiile mele: juratii mi s-au parut foarte rai))) adica orgoliosi si umflati in pene! Se purtau urit cu unii concurenti.... nici chiar asa!

M-am mirat vazind o moldoveanca, care a pregatit niste piersici super frumoase dar si gustoase cred! :rolleyes:

Deci la TV va merge in fiece marti, dupa stirile Pro-Tv ( undeva la 20-30)

am gasit pe net si niste info, cine e interesat! http://www.masterchefromania.com/

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Linelush

Eu am privit varianta emisiunii din Ucraina,mi-a placut mult... Ieri din pacate nu am reusit sa privesc,dar neaparat recuperez!!!

Partajează acest post

Link spre post
Matrix

Me-a placut mult. Sincer, nu m-am asteptat ca va fi atit de interesant. Am privit impreuna cu sotul de la incepult pina la sfirsit.

Au fost momente neplacute cind au aruncat farfuria jos, cind chicoteau ca niste copii la gradinita sau au scuipat mincarea pregatita de participanti, dar sa nu uitam ca este pe linga concurs si show.

In continuarea voi privi cu atentie. Sper sa invat ceva nou :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
AnnaZ

Si eu am privit, e intresant, de juriu, daca erau sa fie buni, nu era sa palpitant, a privit si sotul si ia placut, cind sa terminat a zis" ce e gata?" (desi el la 21 deacum doarme), de moldoveanca sunt placut surprinsa, bravo...voi pri in continuare, stie cineva cind va perme mai departe?

Partajează acest post

Link spre post
dinaz
juratii mi s-au parut foarte rai))) adica orgoliosi si umflati in pene! Se purtau urit cu unii concurenti.... nici chiar asa!

Asa e formatul emisiunii. Romanii l-au cumparat, ca si celelalte tari si sint obligati, conform contractului, se sa de tina de regulile contractului. De asta sint rai. Acum in paralel merge si varianta rusa, la Ren TV joi seara pe la 8 - "adskaia kuhnea" se numeste... iaka acolo sheful e rau de tot.... mai rau de un milion de ori ca la romani :)

Mie tare-mi place, urmaresc cu placere!

Partajează acest post

Link spre post
mumushika

Salut ! Eu tot am vizionat aseara, juriu foarte stranii, cred ca trebuia sa arate si profesionalismul lor( poate video de la locul lor de munca)

Ma intreb pe viitor va arata cum gatesc fiecare etapa ca la " Пpавила моей кухне " eu priveam pe SET

sper ca va fi mai interesant pe viitor ... Moldoveanca rules :dance4::girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Salut fetelor! :bye:

De ieri seara, s-a inceput un nou concurs la Pro-Tv, si anume Master Chef.

Premiul cel mare e de 50.000 euro...... bun, nu?!

A privit cineva? cum vi s-a parut?

Iata care sunt impresiile mele: juratii mi s-au parut foarte rai))) adica orgoliosi si umflati in pene! Se purtau urit cu unii concurenti.... nici chiar asa!

M-am mirat vazind o moldoveanca, care a pregatit niste piersici super frumoase dar si gustoase cred! :rolleyes:

Noi tot am privit

mi-a placut si mie

da... persicii trebuie sa fie gustosi, asteptam emisiunea urmatoare

tare imi era jale de unii concurenti

una ce nu puteam intelege, de ce nu le-au dat ceva chipiuri in cap :scratch_one-s_head: , ca cam unii erau transpirati, plus la asta la unul in farfurie si un firicel de par au gasit :swoon:

Partajează acest post

Link spre post
Seemoon

Cum vi s-a parut felul de mincare din carne de crocodil? ;)

Partajează acest post

Link spre post
Dashulea
stie cineva cind va perme mai departe?

Deci la TV va merge in fiece marti, dupa stirile Pro-Tv ( undeva la 20-30)
Editat de Dashulea

Partajează acest post

Link spre post
Dashulea

Stiu si eu ca e show, dar nu cred ca era frumos cum rideau de italianul cela..... mi s-a facut jale de el((( el intr-adevar asa sa straduit si uite!

si faza cu aruncatul farfuriei..... am ramas cu gura cascata!

Mi-a placut foarte mult un cuncurent ( un barbat asa plinut, era cu sotie si 2 copii, care zicea ca sta acasa cu copiii iar sotia lucreaza- va amintiti?) mama, ce emotii avea saracutul)))) dar m-am bucurat foarte mult cind i-au dat sortul!!! Bravo!

iar incidentul cu firul de par.... :girl_wacko::swoon: a incalcat regula din start!

Tinem pumnii p-u concurenta de la noi! :dance4:

Partajează acest post

Link spre post
albinutza

Tinem pumnii p-u concurenta de la noi! :dance4:

am inteles ca va mai fi un concurent

vom vedea

si eu tare as vrea ca concurenta noastra macar daca n-a castiga locul I sa se aleaga cu o experienta si ceva premii :dance4:

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

chiar e o emisiune interesanta,am stat cu sotul si am privit totul,asteptam sa vedem ce va fi mai departe

Partajează acest post

Link spre post
lina

fetelor

eu nu am privit emisiunea, dar la noutati sa vb de moldoveanca cu persici

pai ce piersicii acestea sunt secrete?

Partajează acest post

Link spre post
Dashulea

adica secrete?

eu am inteles ca receta piersilor e a ei personala, adica cum zicea ea- nimeni in lume nu cunoaste receta! :girl_crazy:

Diana Cazacu paremi-se se numeste, e moldoveanca, dar de citiva ani locuieste la Bucuresti.

Partajează acest post

Link spre post
lina

adica secrete?

eu am inteles ca receta piersilor e a ei personala, adica cum zicea ea- nimeni in lume nu cunoaste receta! :girl_crazy:

Diana Cazacu paremi-se se numeste, e moldoveanca, dar de citiva ani locuieste la Bucuresti.

pai receta de inauntru - sunt sigur diferite

eu am inteles ca ei erau frapati de exterior cum arata

pai la noi se face produsul dat, adica nu vad originalitatea

Partajează acest post

Link spre post
krystynka

Si eu am privit emisiunea...tare mia placut...

si intradevar asa sau batut joc de italian....

dar nam inteles el avea traducator si pina la urma si juriul stia italiana....

Partajează acest post

Link spre post
Dashulea

Da Lina, tin minte ca inauntrul piersicilor era crema de unt si bla bla bla......

Dar italianul avea pe doamna ceea traducator, si eu nici nu m-am mirat ca juriul stia italiana..... urit din partea lor sa pufneasca asa in ris, chiar daca nu le-a placut mincarea, puteau sa-l respecte ca e mai in virsta ca ei...

Dar asa piersici am cumparat vreo citiva ani in urma din culinaria Cvin.

Partajează acest post

Link spre post
krystynka

o matusa de a mea mia facut la nunta biscuiti in forma de piersici...aratau exact...doar nu stiu cu ce erau umpute

Partajează acest post

Link spre post
lina

Da Lina, tin minte ca inauntrul piersicilor era crema de unt si bla bla bla......

Dar italianul avea pe doamna ceea traducator, si eu nici nu m-am mirat ca juriul stia italiana..... urit din partea lor sa pufneasca asa in ris, chiar daca nu le-a placut mincarea, puteau sa-l respecte ca e mai in virsta ca ei...

Dar asa piersici am cumparat vreo citiva ani in urma din culinaria Cvin.

o matusa de a mea mia facut la nunta biscuiti in forma de piersici...aratau exact...doar nu stiu cu ce erau umpute

da si eu mancasem de acestea pe la nunti

acum nu prea vad sa faca

ref la tematica si stilul- acum merge la americani, eu am privit secvente la muz tv asa acolo e exact asa

Partajează acest post

Link spre post
mumushika

Marti o mai fost o editie, dar la noi aici e liniste, care o fost preferintele fiecaruia, dna de la funerale o rupt :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

ma atrage aceasta emisiune din ce in ce mai mult,si azi am privit-o cu sotul foarte atenti

Partajează acest post

Link spre post
krystynka

ma atrage aceasta emisiune din ce in ce mai mult,si azi am privit-o cu sotul foarte atenti

da...da...din cauza emisiunii si copii iam culcat mai tirziu sa nu ratez ceva....

Moldoveanca sa dus,daca nu ma gresesc...CAZACU??

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

da moldoveanca cu piersicile a plecat,nu s-a descurcat la proba cu taiatul cepei,mi-a placut barbatul ce a taiat la urma,am inteles ca i-a reusit cel mai bine

Partajează acest post

Link spre post
bambino

mi-a placut barbatul ce a taiat la urma,am inteles ca i-a reusit cel mai bine

pai si siau batut joc de el mai mult :girl_crazy: tot lui si sortu iau aruncat in cap :girl_wacko: ca muream de ris de el cum spunea ca credea ca ii arunca fazanul in cap :lol:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum