tasham

Candidoza La Fetita De 6 Ani

Postări Recomandate

tasham

am avut o angina severa cu vre-o luna in urma si am fost nevoita s-o tratez cu antibiotice (de obicei ne tratam homeopatic, dar aici cazul era mai complicat) - acum o saptamina fetita o facut candidoza vaginala - ne-am spalat cu romanita/ soda de mincare - dar nu ne ajuta - stiu ca la adulti se da flucoral sau fluconazol, dar la copii?/ ca are si mincarme

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Katiu6ka

для взрослых микосист для детей не знаю обратитесь к педиатру

Partajează acest post

Link spre post
lea

нам назначали микосист или любой флуконазол, есть капсулы по 50 мг.

вообще флуканазол к применению у деток с 6 месяцев, подбирается дозировка соответственно весу ребенка, дается так же как взрослому разово одну дозу.

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

Noi am luat o data cu antibiotice Fluconazol Canada 100mg(Apofluconazol - denumirea lui daca nu gresesc). pastila am inpartito in 2, o jumate am dat la a 3 zi, alta la a 7-tea.

el se vinde separat 20 lei pastiluta. Fluconazolul e 70 lei.

Partajează acest post

Link spre post
tasham

merci mult fetelor :val14: , merg la farmacie sa vad de fluconazol - nu am stiut ca poti sa-l dai si copiilor

Partajează acest post

Link spre post
nastya585

merci mult fetelor :val14: , merg la farmacie sa vad de fluconazol - nu am stiut ca poti sa-l dai si copiilor

вы к педиатру с этим вопросом не хотите обротиться,очень вас прошу напишите чем закончелось ваше самостоятельное лечение

Editat de nastya585

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

нам назначали микосист или любой флуконазол, есть капсулы по 50 мг.

вообще флуканазол к применению у деток с 6 месяцев, подбирается дозировка соответственно весу ребенка, дается так же как взрослому разово одну дозу.

micosistul e foarte toxic, copiilor pina la 16 ani este contraindicat.

Si noua ni l-a prescris, dar nu l-am administrat fetitei.

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

iNCA CEVA VROIAM SA ADAUG.

lA CENTRUL MAMEI SI COPILULUI ESTE SECTIA gINECOLOGIE iNFANTILA. mEDIC mANOLE rODICA, ELE SUNT DOAR 2 ACOLO, EA SI SEFA SECTIEI, PUTETI SA LE VIZITATI PE ELE...

Important manusi sa aveti cu voi. Caci e greu cind te ridici la etajul 6 si apoi tre sa fugi inapoi dupa manushi.

p.s. sorry de Caps Lock am vazut ca scriu cu el prea tirziu,

Partajează acest post

Link spre post
lea

micosistul e foarte toxic, copiilor pina la 16 ani este contraindicat.

Si noua ni l-a prescris, dar nu l-am administrat fetitei.

микосист - это всего лишь торговое наименование того же флуконазола. вот его противопоказания, про детей ни слова, а как я и писала раньше, до 6 месяцев.

Противопоказания:

Гиперчувствительность (в т.ч. к др. азольным противогрибковым ЛС в анамнезе).C осторожностью. Печеночная и/или почечная недостаточность, одновременный прием потенциально гепатотоксичных ЛС, алкоголизм, беременность, период лактации, детский возраст
(до 6 мес
- безопасность и эффективность применения не установлены)

http://www.webapteka.ru/drugbase/name14089.html

нам назначали любой флуконазал, я брала микосист, потому что европейские компании вызывают больше доверия, чем турция-индия-вьетнам. есть еще канадский и украинский, но лично я микосисту доверяю больше всего. и у микосиста есть капсулы с маленькой дозировкой по 50 мг.

Partajează acest post

Link spre post
tasham

нам назначали любой флуконазал, я брала микосист, потому что европейские компании вызывают больше доверия, чем турция-индия-вьетнам. есть еще канадский и украинский, но лично я микосисту доверяю больше всего. и у микосиста есть капсулы с маленькой дозировкой по 50 мг.

am sunat la ginecologul meu (pentru adulti) si mi-a zis sa iau mycosist de 50 mg, am dat ieri o capsula si peste 5 zile tre sa dam inca una. intre timp mai facem baite cu romanita

iNCA CEVA VROIAM SA ADAUG. lA CENTRUL MAMEI SI COPILULUI ESTE SECTIA gINECOLOGIE iNFANTILA. mEDIC mANOLE rODICA, ELE SUNT DOAR 2 ACOLO, EA SI SEFA SECTIEI, PUTETI SA LE VIZITATI PE ELE... Important manusi sa aveti cu voi. Caci e greu cind te ridici la etajul 6 si apoi tre sa fugi inapoi dupa manushi. p.s. sorry de Caps Lock am vazut ca scriu cu el prea tirziu,

pentru ce manusi? copilul are doar 6 ani :sorry:

Partajează acest post

Link spre post
Танюсик

ea imbraca manusha si pur simplu se uita akolo, nu pune nici un deget nicaieri, nu va temeti :)

Ea desface labiile si se uita, doar atita, nu va imbla acolo cu miina goala.

Partajează acest post

Link spre post
Aleena

Si baietelul meu a facut candidoza intestinala,la 9 luni, in urma unui tratament antibiotic...iar pediatra ne-a prescris fluconazol....asa ca il puteti administra copilului cu incredere.

Doza recomandata noua a fost jumatate de capsula pe zi.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum