RoKsy

Malformatii Cardiace Congenitale-Operatii Pe Cord

Postări Recomandate

RoKsy

Dragi parinti, daca careva dintre voi are copilasi cu inimioara speciala, va rog sa ne ajutam reciproc cu sfaturi (cardiologi profesionisti, uzi performant si altele)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Selena85

Dragi parinti, daca careva dintre voi are copilasi cu inimioara speciala, va rog sa ne ajutam reciproc cu sfaturi (cardiologi profesionisti, uzi performant si altele)

salut....

cunosc un neonatolog cardiolog doctor conferentiar de la centru mamei si copilului...D-na Soitu Marcela...acolo este si uzi la inima pe loc....desi mai bine este sa faceti investigatiile la centrele cu plata daca aveti posibilitatea, spre ex. la Centru german de diagnosticare sau la Medpark, acolo sunt cele mai performante aparate.....sau la spitalul republican unde este sectie cardiologica pentru micuti.....

sanatate voua si micutului dumneavoastra

Partajează acest post

Link spre post
lima77

Salut, noi am trecut prin experienta unei operatii la inimioara-multumim lui Dumnezeu si medicului Ciubotaru Anatol- totul e bine. Sfatul meu e sa mergeti direct la Spitalul Republican, et.13,acolo va fac investigatiile necesare si va recomanda ce sa faceti mai departe. Mai cunosc pe cineva cu aceasta problema, ei merg la Kiev pt consultari, inca nu au hotarit cind si unde fac operatia...

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Salut, noi am trecut prin experienta unei operatii la inimioara-multumim lui Dumnezeu si medicului Ciubotaru Anatol- totul e bine. Sfatul meu e sa mergeti direct la Spitalul Republican, et.13,acolo va fac investigatiile necesare si va recomanda ce sa faceti mai departe. Mai cunosc pe cineva cu aceasta problema, ei merg la Kiev pt consultari, inca nu au hotarit cind si unde fac operatia...

Si pe noi ne-a operat Ciubotaru Anatol :poka1: , desi credeam ca el acum copii nu opereaza, la fel din cei mai buni cardiohirurgi e si Liviu Maniuc.

Partajează acest post

Link spre post
RoKsy

mersi fetelor pentru raspunsuri, am mers si eu saptamina trecuta la sp. Republican si mi-au zis sa merg la ei sa fac uzi or la centrul de diagnostic german la dna Vatamanu

Ce defect a avut bebe? fetita mea are defect septal atrial, inca nu necesita corectie si totul decurge bine asa cum e (a inceput sa se inchida gaura) speram sa scapam de operatie. In cazul nostru putem opta si pentru implantul umbreluta, care inca nu se face la noi la copii mici.

Partajează acest post

Link spre post
didic1982

Noi la fel am avut probleme cu inima. Uzi-ul cred ca e cel mai bun la spitalul republican et 13(adica uzista) ne-a consultat Ciubotaru, dar nu ne-a operat. A zis ca aici nu se fac asa operatii si ne-a trimis dupa hotare. Datorita lui me-am salvat copilul, dar d-nul Maniuc a fost de acord sa incerce aici sa opereze ceia ce imi omora copilul. In Moldova niciodata nu sau facut asa gen de operatii si inca, cu diagnoza sau gresit putin era mult mai complicat decit u vazut la md.

Partajează acest post

Link spre post
alionica

Uzi foarte bun este la Centrul de diagnostic german. Se poate contra plata urgent, dar daca doriti sa asteptati vreo 3-4 zile si sa faceti gratis, atunci luati indreptare de la medicul de familie. Succes.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum