nastea1711

Horcăială La Bebeluşi

Postări Recomandate

nastea1711

bună, am o fetiţă de aproape 4 luni şi de căteva luni horcăie din gît, năsucul este curat, nu a fost răcită, medicul a spus că plămînii sunt curaţi şi cu timpul o să-i treacă horcăiala, a mai păţit cineva aşa ceva, cînd doarme respiraţia este curată.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lora

Si la mine baiatul are asa ceva,am inteles ca la bebelusi e ceva normal,numai ca mie mi se pare ca se aude din nas,nu din git.La fel la noi cind doarme respiratia este curata.

Partajează acest post

Link spre post
treue

cam la toti e asha mie mi se parerea ca din plamini se auzea

Partajează acest post

Link spre post
Sonya

fetitza noastra degraba face 4 lunishoare shi citeodata horcaie..asha a fost din nascare..dar ,medicii au zis ca e normal shi cu timpul va trece..ii picur citeodata nasul cu apa cu sare de mare

Partajează acest post

Link spre post
dorinutza

Fetita mea are 4 luni.De vreo 2 lun i a inceput sa horcaie.La inceput m-am speriat credeam ca e racita si m-am adresat la medic sa o asculte la plamini,mai ales ca trebuia sa facem vaccinul Penta .Medicul a ascultat-o si mi-a spus ca plaminii sint curati si nu se aude nimic si mi-a explicat ca e ceva normal pina la un an de zile sa se auda la copil horcaiala.Eu oricum retraiam,dar citind mesajele voastre ma conving totusi ca e un lucru absolut normal.

Partajează acest post

Link spre post
efimia

Buna fetelor a meu baiat are o luna si de azi noapte horcaie,tot nasucul e curat,cind maninca si doarme respiratia e curata,da cind e treaz il aud hirciind,deja astept sa vina medicul,ca sotul face o nevoie ca e racit baiatul..........nu are semne de raceala ,dar am citit mesajele voastre si putin m-am linistit.

Partajează acest post

Link spre post
baghira21

la noi fetita tot avea aceasta problema - am verificat la medici diferiti si toti ca unul a spus ca cu timpul v-a trece - au spus adevarul curat!!! acum am si uitat de aceasta problema

Partajează acest post

Link spre post
TatianaLisencoZagorodniuc

Buna fetelor,la mine băiatul are 2 luni si la fel se aude,medicul a spus că totul e bine si după cite văd la toti bebeluşii e asa.

Partajează acest post

Link spre post
katerinaiurie

Salut!Noi cu aceeași problema,am început a "horcai" de la 2 săptămîni si anume la git se aude,am încercat sa lecuim dar inzadar.Mi-au lamurit ca canalile sunt inguste si pina la un an trece.Acum avem 10 si oleaca luni ,si or cum se aude,in special dupa somn.

Partajează acest post

Link spre post
vikanegruta@gmail.com

Fetita mea are 2 luni.undeva de la 2 sapt a inceput sa horcaie.medicii spun ca e ceva normal.am fost si la clinica privata la consultatie si nu au gasit nimic... asteptam sa treaca de la sine

Partajează acest post

Link spre post
leticia

Si pe mine ma ingrijorau sunetele acestea, la noi a durat cam 1,5 luni. Toata noaptea nu puteam dormi, ma stresam de la ele.

Am citit pe internet ca asta e ceva normal si ca canale respiratorii sunt foarte inguste la nou nascuti si slab dezvoltate.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum