mamykutza

Intrebare Care Ma Preocupa

Postări Recomandate

mamykutza

Buna ziua! Dna doctor, am asa o intrebare la Dvs. La fetitza noastra s-au schimbat dintii din fata de sus si de jos. Dintele care se afla sus in dreapta dintelui din fata (cer scuze nu stiu cum se numeshte in termeni medicali) a cazut si el, acum ma uit in guritza la copil ca nu iese nimik in loc, dar ... e si spatiu putin, deoarece asta din fata "se largeshte" in voia lui. Trebuie sa intervenim cumva? Eu imi fac griji. Vreau sa mentionez ca nu ne aflam momentam in Republica Moldova. Multumesc anticipat!!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Taisafinscaia

Buna seara!As dori sa aflu virsta copilului pentru a intelege perioada de schimb a dintilor.Succese!

Partajează acest post

Link spre post
mamykutza

Buna seara!As dori sa aflu virsta copilului pentru a intelege perioada de schimb a dintilor.Succese!

Buna seara! Fetitza are 7 ani si 5 luni. Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
mamykutza

Buna seara! Fetitza deja are 7 impliniti in noiembrie!

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Buna seara!Nimic iesit din comun.Totul e conform virstei,iar ce tine de dintii cu spatiu mai putin,nui nimic,cind se vor ierupe lateralii vor impinge la loc vecinii si isi vor face spatiu.Sucese si week-end placut.

Partajează acest post

Link spre post
mamykutza

Buna seara!Nimic iesit din comun.Totul e conform virstei,iar ce tine de dintii cu spatiu mai putin,nui nimic,cind se vor ierupe lateralii vor impinge la loc vecinii si isi vor face spatiu.Sucese si week-end placut.

Va multumesc frumos!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.