Amanda

Idei De Cadou Pentru Fete De 12 Si 15 Ani

Postări Recomandate

Amanda

poate are cineva idei ce se poate de cadonat fetelor de 12 si de 15 ani, care au totul!!! Banii si haine nu propuneti))) valoarea cadoului nu mai mult de 300 lei pentru fiecare

Editat de Amanda

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Winter

Trebuie de le cunoscut interesele. Eu finutei mele, care e interesata de arta, anul trecut i-am facut cadou o serie de carti despre cum sa inveti sa pictezi in diferite tehnici. Anul asta i-am facut cadou seria "Pictorii" de la Adevarul...

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

bijuterie decorativa

cosmetice, conform virstei

suport de cosmetice sau bijutiera (anume la asa virsta sunt foarte interesate fetitele)

o agenda cu secret (chear nu demult am vazut la Unic, au si cheita, si loc pentru poza, si cufar special)

set de crosetat

set de creare a propriilor bijuterii

postere cu cintaretii sau actorii preferati

paleta pentru desen

enciclopedii despre ce le intereseaza mai tare

geanta mai deosebita

pina cind doar acestea mi-au venit in gind)))))

eu cred ca mai depinde si de temperamentul fetelor....

ati putea incerca sa le cadonati ceva neobisnuit (luind in consideratie ce-ati scris mai sus, ca au de toate)))....spre ex. cite un costum de carnaval - zina, printesa, ingeras, pantera....sau cite o peruca colorata.

sau ati putea sa faceti ceva manual....de exemplu cite o brosa interesanta si neobisnuita, sau bentite pentru par....

of nu stiu ce sa mai scriu..)))

sper ca v-am fost de folos

Editat de Ксёмпа

Partajează acest post

Link spre post
Winter

Eu cred ca unor persoane care au de toate un costum de vreo 300 lei nu merge... Si nu la 12-15 ani. Ma orientez dupa finuta mea... Doar de le aflat interesele si de ce ar avea nevoie. Fina mea (krestnitsa), de ex, acuma de 14 ani, si-a "facut cadou" un i-pod sau blackberry sau cum se cheama chestia asta, care mama sa a trebuit sa-l achite. Si ma intreba daca pot sa-i comand de pe e-bay o husa p/u el. Nu spun sa-i luati i-pod sau asa ceva, dar daca le au - niste huse originale (bling-bling, de ex, daca le place) se poate de organizat in limitele sumei...

....spre ex. cite un costum de carnaval - zina, printesa, ingeras, pantera....sau cite o peruca colorata.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Multumesc de idei, dar idee nu am ce telefoame au sau ce cintareti preferati au.

Fapt ca au de toate, adica nu sunt lipsite de ceea ce doresc.

Agenda secret, set de creatie bijuterii si scrapbooking deja am mai cadonat.

Cosmetica ele inca nu folosesc.

Oina cind am ramas la ideea ca pentru domnita de 15 ani sa iau un tablou pe carea ea sa il picteeze( tablouri cu instructaj), stiu ca ii place pictura.

Dar la fetita de 12 ani sa aleg un set de creatie luminari sau mai stiu eu ceva care imi va placea din sectia de creatie.

Poate cuiva va fi de folos tema aceasta, cacii avind fetite inca mici, nu mai stii ce sa cadonezi adolescentilor, caci difera ceea ce faceam eu la 15 ani si ce fac acum fetele si de ce se pasioneaza)))

O alta ideea este poate o fotosesiune la salon pentru ambele? Ce pareri mai sunt?

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

da-da...ideea cu foto este buna....sa daca nu aceasta...atunci alta activitate impreuna

sau poate le cumperi un abonament la vre-un bazin, ....

of chear ca-i greu ...intradevar, ce faceam noi la 12-15 ani si ce fac ele acum...cerul si pamintul

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

bazinul sau alte abonamente sunt niste lucruri personale, posibil ca ele merg la bazin

Partajează acest post

Link spre post
prin4ipesa

Я думаю золотых украшений у девочек никогда не бывает много,,, :beach:

Partajează acest post

Link spre post
tina

Чтобы не открывать новую темку спрошу вашего совета здесь.

Доче исполняется 12 лет. Есть идея подарить или электронную книгу или планшет.

Ума не приложу ,что выбрать.

Ценовой диапазон- в районе 1500-2000 лей.

Помогите, девочки, пожалуйста!

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Я за книгу, чтоб читала.

Partajează acest post

Link spre post
tina

Спасибо! Наш папа категорически против. А я тоже за книгу.

Partajează acest post

Link spre post
Rost

мы дарили  органайзер-чемодан  для бижутерии и после для косметики---была довольна 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum