lumipupsic

Primele Actiuni?

Postări Recomandate

lumipupsic

Buna ziua, domnule doctor! Fetita mea are 5,5 ani. Doua zile in urma (dupa ce a frecventat 3 zile gradinita) s-a trezit cu nasucul infundat si un ochisor cu oldoras. In ochi imediat am inceput sa picur Tobrex, nasul il spalam cu solutie fiziologica. Ochii sint curati, din nas eliminari incolore neinsemnate, mai mult dimineata. Astazi am observat 2 ori tuse uscata slaba, la vreo ora dupa ce a adormit - tot a tusit putin. Cu ce o mai pot ajuta inafara de Spalaturi nazale simple ca boala sa nu progreseze? Avem nebulaizer si recetele Dvs. pt. el. (Fetita face des faringite, traheite. La moment sintem dupa o cura de imunostimulatoare in scop profilactic: imudon, imunal si supoz. polioxidoniu). Apelez la ajutorul Dvs pt a nu o lasa sa se imbolnaveasca mai grav, plus ca avem sansele sa-l contamineze si pe fratele mai mic de 2,6 ani. Va multumesc anticipat pt. raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Buna ziua, domnule doctor! Fetita mea are 5,5 ani. Doua zile in urma (dupa ce a frecventat 3 zile gradinita) s-a trezit cu nasucul infundat si un ochisor cu oldoras. In ochi imediat am inceput sa picur Tobrex, nasul il spalam cu solutie fiziologica. Ochii sint curati, din nas eliminari incolore neinsemnate, mai mult dimineata. Astazi am observat 2 ori tuse uscata slaba, la vreo ora dupa ce a adormit - tot a tusit putin. Cu ce o mai pot ajuta inafara de Spalaturi nazale simple ca boala sa nu progreseze? Avem nebulaizer si recetele Dvs. pt. el. (Fetita face des faringite, traheite. La moment sintem dupa o cura de imunostimulatoare in scop profilactic: imudon, imunal si supoz. polioxidoniu). Apelez la ajutorul Dvs pt a nu o lasa sa se imbolnaveasca mai grav, plus ca avem sansele sa-l contamineze si pe fratele mai mic de 2,6 ani. Va multumesc anticipat pt. raspuns.

Utilizati nebilaiserul. Pe noapte 1/4 Suprastina. Nasucul spalati nu mai mult de 2 ori pe zi.

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

multumesc mult. Dar cred ca totusi am scapat momentul. Tusea devine mai tare, mai ales cind se culca. Ingalatii am facut 2 ori cu solutie fiziologica, fara alte adaosuri. Dar nasucul l-am spalat mai des, de miine trec la doar 2 ori. Sanatate!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum