boghinya

Tuberculoza La Copii

Postări Recomandate

boghinya

:girl_impossible:Fetita mea are 4 ani jumate, in august 2011 am fost internati cu pneumonie, in decembrie 2011 iar am facut o broshita si la renghen s-a depistat shimbari in plamini de etiologie necunoscuta ( rashirenie corni) , am facut tomografia la fel . Ftiziatru ni-a pus la evidenta cu suspectie la TUBERCULOZA, manteaux negativ, peste 2 luni jumate, dupa un tratament cu untura de peste si untura de urs, am facut din nou tomografia, acum sunt alte chimbari gaglionii limfatici sunt mariti, asteptam comisia sa puie diagnoza finala pentru a incepe tratamentul. va rog frumos cine a trecut prin asa ceva ,sunt despirata, :sorry: sustinetima cu vre- un sfat, cel mai ingrozitor e spitalul de tuberculoza si tratamentul de lunga durata cu chimioterapie. Va multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Гравицапа

Ждите решение комиссии - там коллегиально решается каждый случай, взвешиваются все обстоятельства и только тогда уже делается вывод о наличии или отсутствии туберкулеза. Но, в любом случае, не стоит переживать - все будет хорошо! Ничего страшного или запущенного нет (Манту отрицательная, да и расширенные корни ничего особого не значат), то есть вы вовремя обратились и приняли меры. Совет тут только один - ждать решения комиссии. Там несколько компетентных специалистов (один бы на себя и не взял бы ответственность за выставление такого серьезного диагноза), что исключает возможность врачебной ошибки, повторюсь - такое решение принимается только комиссией. Так что постарайтесь не думать о плохом и успокоиться.

Partajează acest post

Link spre post
Roxolana

groaznic...imi imaginez starea dvs...dar de unde putea sa apara schimbarile in plamini?

inarmati-va cu multa rabdare si asteptati...sunt sigura ca ve-ti trece de asta cu bine .

Partajează acest post

Link spre post
boghinya

VA MULTUMESC PENTRU SUSTINERE!

Partajează acest post

Link spre post
Irusika

да,диагноз конечно не из лучших,но слава Богу,в наше время он легко решается..

не переживайте,всё будет хорошо,и не накручивайте себя раньше времени..

если диагноз не подтвердится-отлично,а если подтвердится-не стоит сильно переживать,он излечим,и на рентгенах в будущем будет только маленький рубец,а кроха навсегда забудет об этом.

Partajează acest post

Link spre post
boghinya

TOTUL ESTE OK , HILURILE IN PLAMINI SAU RESTRUCTURAT, AM FOST SCOSI DE LA EVIDENTA, COMPLICATIILE AU APARUT PE FON DE VIROZA.

3ab7bf1da634132e.gif

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum