elena15

Sindromul Hipoplaziei Inimii Stingi.

Postări Recomandate

elena15

buna,ma numesc Elena si sunt inarcinata in 28 saptamini,cind aveam 22 saptamini am facut o ecografie la medicul Cotorcea si mia diagnosticat copilul cu sindromul hipoplaziei inimii stingi, (Sindromul hipoplaziei inimii stangi este o malformatie cardiaca congenitala foarte grava in care camerele, valvele si vasele de sange din partea stanga a inimii sunt malformate astfel incat nu pot pompa eficient sangele in organsim.) nu am crezut si am mai facut la scurt timp inca o ecografie la centru "sanatatea"la medicul Bejan si din pacate d-nul Bejan a confirmat si a mai adaugat in concluzie ca acest diagnostic este nefaforabil pentru fat,si trebuia sa-mi interup sarcina insa eu si sotul meu am ne-am incredintat in Dumnezeu si am hotarit sa duc sarcina pin la urma caci viata e cel mai de pret lucru pe care il avem si nu putem hotara pentru cei de langa noi,cu atat mai mult pentru copiii nostri sa nu mai fie pur si simplu..Poate mai sunt mamici care au trecut prin asa ceva sau poate are cineva un copil bolnav cu acest sindrom si poate sami dea un sfat bun va voi fi foarte recunoscatoare.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum