tanya_g

Dureri In Git.

Postări Recomandate

tanya_g

Buna seara!

Fetita noastra mai mica (3 ani) d evreo 2-3 saptamini acuza dureri in git, insa nu zilnic, uneori peste o zi, alteori peste 2-3 zile, si doar dimineata cind se trezeste.

M-am uitat in git si poate un pic e rosu. A vazut-o si medicul pediatru cu 1 saptamina in urma si la fel ne-a spus ca e un pic rosu si ne-a prescris Tantum Verde de 3 ori pe zi si Imudon (pastile). Desi am luat tratamentul deja 1 saptamina, azi dimineata iarasi s-a plins c-o deranjeaza gitul.

Poate fi vorba de vreun streptococ?

Multumesc anticipat!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Buna seara!

Fetita noastra mai mica (3 ani) d evreo 2-3 saptamini acuza dureri in git, insa nu zilnic, uneori peste o zi, alteori peste 2-3 zile, si doar dimineata cind se trezeste.

M-am uitat in git si poate un pic e rosu. A vazut-o si medicul pediatru cu 1 saptamina in urma si la fel ne-a spus ca e un pic rosu si ne-a prescris Tantum Verde de 3 ori pe zi si Imudon (pastile). Desi am luat tratamentul deja 1 saptamina, azi dimineata iarasi s-a plins c-o deranjeaza gitul.

Poate fi vorba de vreun streptococ?

Multumesc anticipat!

Ar fi bine un frotiu din gatisor de luat. Apoi consultati medicul ORL pentru un tratament.

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Multumesc mult pt sfat. Asa vom face.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum