LILLIA

Fetele Care Lucreaza La Banci, Sfatuiti-Ma Va Rog!

Postări Recomandate

LILLIA

Mama mea a deschis un depozit la Banca de Economii si si-a pus niste lei acolo ca sa-i creasca procente. Mai inscurt de ceva timp ea nu gaseste carticica aceea, si acum nu stie ce sa faca sa mearga la Banca si sa zica ca a pierdut-o, sau cum de facut? Asa intrebare, poate cineva strain sa scoata bani cu aceasta carticica fara prezenta ei si cum de facut de recuperat banii si contul? (mi-a mai trecut o idee prin cap, ce daca Banca vazind ca clientul nu are cu ce dovedi existenta contului sa zica ca are acolo 2 lei de ex, sau chiar nimic nu are, e posibil asa ceva, sau nu?)

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
neea

Nimeni in afara ei nu poate sa scoata banii din cont. Doar ea cu buletinul ei. Daca a pierdut carticica trebuie sa mearga la banca si sa spuna ca a pierdut-o. Ei nu vor face minciuni de tipul, atunic nu aveti banii in cont. Nu vor risca cu reputatia sa pentru o suma de citeva sute de dollari, pentru ca mama poate sa gaseasca carticica foarte curind, si va avea dovada ca ei mint. POate ca pentru carticica pierduta va trebui sa restitiue cave bani, dar nu cred sa fie suma mare. Cel mai bine e sa sunati la banca si sa-i acordati intrebarea

BEM. Sectia depozite, decontari si plati 218 076

Partajează acest post

Link spre post
Nuta

Mama mea a deschis un depozit la Banca de Economii si si-a pus niste lei acolo ca sa-i creasca procente. Mai inscurt de ceva timp ea nu gaseste carticica aceea, si acum nu stie ce sa faca sa mearga la Banca si sa zica ca a pierdut-o, sau cum de facut? Asa intrebare, poate cineva strain sa scoata bani cu aceasta carticica fara prezenta ei si cum de facut de recuperat banii si contul? (mi-a mai trecut o idee prin cap, ce daca Banca vazind ca clientul nu are cu ce dovedi existenta contului sa zica ca are acolo 2 lei de ex, sau chiar nimic nu are, e posibil asa ceva, sau nu?)

Buna mama dumneavoastra poate sa se apropie cu buletinul si cu contractul de depozit care a fost incheiat intrea ea si banca nu va faceti griji eu credca acolo pe loc ii vor da o carticica nou. Banii mamei dumneavoastra nu putea sa ia nimeni doar cu livretul numaidecit trebuie si buletnul Succese

Partajează acest post

Link spre post
Mariana29

Lilia, cred ca mama ta are si un contract incheiat cu banca (la deschiderea contului). Poate gaseste contractul si se duce cu el la banca. Dar daca nu are nici contractul, atunci cu buletinul sa se duca la banca nu cred ca e o problema.Le va spune celor de la banca care este situatia, si impreuna vor gasi o solutie.Nu cred ca nu exista iesire din situatie..La urma urmei sunt si ei oameni, si nu cred ca mamica ta este prima si ultima persoana careia i s-a intimplat chestia asta. Nu cred ca poate altcineva in afara de ea sa scoata banii din cont, mai ales ca trebuie sa prezinte buletinul la banca pentru a face chestia asta.

Partajează acest post

Link spre post
AnnaZ

unt de acord cu fetele...cu buletinul si contractul de apropiat si totul pe loc se rezolva

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Fetelor va multumesc mult!

Am sunat pe nr. ce mi l-a dat Iulia si mi sa spus ca sa se apropie cu buletinul si o sa-i faca alta carticica. Acest depozit e pe 2 ani si nu se da contract, adica carticica si este contractul.

Merci fetelor ca am putut s-o linistesc pe babusca asta a noastra zapacita.

Partajează acest post

Link spre post
treue

mama dumneavoastra poate sa se apropie si numai cu buletinul dupa codul fiscal nu e problema de gasit clientul si toata istoriea sa depozitara

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum