Primavera

Рвота У Новорожденного.

Postări Recomandate

Doryss

e foarte greu sa vezi kopilul varsind(... al meu a varsat odata  fontan dupa 3 min cum adormise((( credeam k  nu mi se linishtete inima

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cristinutza

Buna ziua, fetelor! Vad ca demult nu s.a scris in aceasta tema, noua medicul neonatolog ne.a recomandat sirop refluxaid, ati auzit de acest sirop? Este oare efectiv?

Partajează acest post

Link spre post
liana
Acum 8 ore, cristinutza a spus:

Buna ziua, fetelor! Vad ca demult nu s.a scris in aceasta tema, noua medicul neonatolog ne.a recomandat sirop refluxaid, ati auzit de acest sirop? Este oare efectiv?

Da, este. Copilul meu a avut reflux puternic practic de la naștere. Foarte greu, cite nu am încercat inclusiv fosfalugel, pe care tot îl vomita. Refluxaid este plăcut la gust și într-adevăr are afect dacă îl administrezi mai mult timp. Noua pediatrul și pe o lună ne prescrisa. 

Partajează acest post

Link spre post
cristinutza
La 26.01.2019 la 4:19, liana a spus:

Da, este. Copilul meu a avut reflux puternic practic de la naștere. Foarte greu, cite nu am încercat inclusiv fosfalugel, pe care tot îl vomita. Refluxaid este plăcut la gust și într-adevăr are afect dacă îl administrezi mai mult timp. Noua pediatrul și pe o lună ne prescrisa. 

Noi am luat refluxaid, de fiecare data cind il administrez copilul vomita in cantitate foarte mare... mi-e frica sa il mai administrez...

Partajează acest post

Link spre post
liana
Acum 2 ore, cristinutza a spus:

Noi am luat refluxaid, de fiecare data cind il administrez copilul vomita in cantitate foarte mare... mi-e frica sa il mai administrez...

Ce virsta  are copilul? Asa făcea al meu cind ii dădeam phosphalugel, vomita pe nas și guriță de se înroșea pe față, avea 2-4 luni pe atunci. Refluxaid ni s-a prescris pe la un an undeva pu ca apăruse nou în farmaciile de la noi. L-a suportat mai bine, sau din motiv ca era mai mare copilul sau pentru ca la gust e altfel. 

Dar phosphalugel ați încercat, poate va merge mai bine?

Partajează acest post

Link spre post
cristinutza
La 07.02.2019 la 22:57, liana a spus:

Ce virsta  are copilul? Asa făcea al meu cind ii dădeam phosphalugel, vomita pe nas și guriță de se înroșea pe față, avea 2-4 luni pe atunci. Refluxaid ni s-a prescris pe la un an undeva pu ca apăruse nou în farmaciile de la noi. L-a suportat mai bine, sau din motiv ca era mai mare copilul sau pentru ca la gust e altfel. 

Dar phosphalugel ați încercat, poate va merge mai bine?

Da, am imcercat si phosphalugel, are 2 luni copilasul...

Partajează acest post

Link spre post
liana
Acum 23 ore, cristinutza a spus:

Da, am imcercat si phosphalugel, are 2 luni copilasul...

Multă răbdare va doresc! Adaoga in greutate? După  ce vomita cauta iarăși mincare?

Unii copilași scăpa de reflux cind încep diversificarea, alimentele sint mai solide și mai puțin vomita. În cazul nostru nu a fost sa fie, băiețelul era sensibil la orice consistenta, reflexul de vomă imediat se manifesta. Abia pe la doi ani jumătate am scăpat cit de cit. S-a învățat sa scuipe și sa controleze situația. 

Partajează acest post

Link spre post
cristinutza
Acum 7 ore, liana a spus:

Multă răbdare va doresc! Adaoga in greutate? După  ce vomita cauta iarăși mincare?

Unii copilași scăpa de reflux cind încep diversificarea, alimentele sint mai solide și mai puțin vomita. În cazul nostru nu a fost sa fie, băiețelul era sensibil la orice consistenta, reflexul de vomă imediat se manifesta. Abia pe la doi ani jumătate am scăpat cit de cit. S-a învățat sa scuipe și sa controleze situația. 

Aceeasi situatie ca la dvs a fost la mine cu baiatul mai mare, pina la 2 ani si 4 luni a vomitat " in  havuz", speram ca cu al doilea sa nu trecem prin aceleasi emotii negative...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum