vicusik

Prea Repede A Plecat La Ingerasi

89 сообщений в этой теме

девочки, Ирина, Виктория, примите искренние соболезнования.

Нет ничего страшнее...

Поделиться этим сообщением

Fetelor, primiti cele mai sicere condoleante. Sa va ajute dumnezeu sa treceti toate suferintele. TinetiVa.

Сколько горя на Земле! Потерять ребенка - самое оглушительное горе. Только Вера может помочь пережить это. Скорблю вместе с вами. И молюсь о душах ваших деток, пусть Господь хранит их . Ему ведь тоже нужны Ангелы.А они Ангелы!

Fetelor.intradevar foarte dureros,condoleante.....Lucrul asta nici la dusmani nu-l vrei....sa dea Domnul sa ne fereasca de zile dureroase pe fiecare din noi.Amin!!!

читаю часто эту тему,и просто орать хочется,чтоб больше ни одна мама не писала сюда о потери!!!!!!!!!Как порой хочется всем всем сказать,что не хотим мы быть сильными и крепиться,потому после того,как проходит шок от потери,приходит СОЗНАНИЕ того,что это безвозвратно,что это не сон!!! Зачем крепиться? ради чего? для чего? Понятно,что все хотят хоть как то помочь,утешить и показать,что им не безразлично горе мамы,которая уже и не мама......как тяжело осознавать,что это реальность....милые мамочки-сиротки,нельзя замыкаться в себе,потому как утопаешь в горе,просто тонешь в трясине,из которой ооочень тяжело выкарабкаться!!!! Не сочтите за рекламу,но мне очень очень помог сайт memoriam.ru и батюшка Виталий из Георгиевской Церкви,попытайтесь подойти к нему.Сердцем с вами!!!!!!!

трудно не то слово.. ком в горле, глаза в слезах..

сил вам побольше и желание стремиться дальше с улыбкой на лице и в душе!!!

Victoria condoliantele noaste,mi sa taiat rasuflarea citind povestea voastra,sunteti puternica si trebuie sa o ridicati pe micuta voastra sa va dea Domnul sanatate.

fara lacrimi nu iesi de aici

Condoliantele mele fetelor. Cea ce citesc e groaznic. Intr-adevar nu exista durere mai mare decit sa-ti vezi copilasul in sicriu. Sa stiti ca suntem cu voi. Cineva scria despre vaccinuri. Sunt de aceasi parere.Copiii nostri sunt vaccinati cu vaccinuri de cea mai proasta calitate. Intreb de fiecare data care este producatorul vaccinului, asistenta imi spune India, China sau Vietnam. Asta merita copilasii nostri? Ministerul sanatatii mulge bani enormi pe polite, dar cel putin in vaccinuri normale pentru ingerasii nostri nu vor sa investeasca.

Condoleantele mele....Va doresc sa aveti putere si rabdare sa treceti peste aceasta intimplare nefericita.

Draga, Victoria, te inteleg si eu foarte bine prin ce treci. Esti o curajoasa in comparatie cu mine, eu de abia acuma am gasit putere sa intru pe acest sait. Si la mine a murit baietelul pe 01 iulie 2011, ii mai ramasese 11 zile pina sa implineasca 2 anisori, si am ramas si eu cu fetita care acuma are un anisor, dar atuncea avea 2 luni si ceva. E o tragedie de nedescris, al nostru a murit la spital in timpul picuratorii, si sa inceput totul de la o simpla si banala raceala, diagnoza finala au pus-o miningita, dar eu pina azi nu cred, ........ deja cind vom ajunge linga ei vom afla raspunsul la toate intrebarile care ne macina...., dar pina atunci ne trebuie PUTERE, RABDARE si INCREDERE in Dumnezeu. Cred ca numai mamele care trec prin asa ceva pot intelege cu adevarat marea durere pe care o suferim.Te cuprind si te sarut si iti doresc putere!!!

спасибо "мама ангела" за ссылку, действительно только Вера и молитва мне помогли пережить самые тяжелые моменты моей жизни. Когда мой 6-и месячный сынок умирал в реанимации, я каждый день ходила в церковь на вечернюю службу и молила Господа и всех Святых только чтоб он выжил и когда моего бутузика не стало, странным образом я не сошла с ума, мой мозг как будто отключился и я как зомби его предавала земле и поминала. Все знакомые удивлялись откуда я беру силы не плакать а с улыбкой на лице вспоминать про него когда не прошел еще и месяц. Нет, конечно у меня случались срывы, но они были коротки. И вот прошли уже полтора года и боль как-то притупилась, поняв происходящее я понимаю что мне помогли мои молитвы когда я молилась о здоровье моего Артемки, молилась об одном но Господь меня готовил к другой участи, я ему очень благодарна за то что он помог мне пережить это горе. Я знаю что меня поддержат большинство мамочек ангелочков, молитесь за их души, а они в Царствие небесном молятся за нас и ждут.

https://simplygirl6.wordpress.com/2016/03/17/antologia-tristetea-unei-mame-de-inger/

În țara noastră decesul copiilor nu este o raritate, ba chiar din contra o ”normalitate” patologică, statisticile sunt covârșitoare. Mai ales decesul copiilor până la un an și mai ales din cauza medicilor și nu numai, distrugând inimile multor femei și lăsând o amprentă profundă în sorțile lor.
Multe femei se reabilitează în timp, însă altele nu pot depăși aceste momente alegând să sufere din cauza blocajelor interne, distrugându-și viețile uneori inconștient din cauza durerii acute.

De unde știu eu?
Sunt una din ele, o mamă de înger!

După cum am promis, vreau să încep selectarea materialului pentru antologia „Tristețea unei mame de înger”.

Cine binevoiește să-și transpună istoria și durerea în antologia dată eu aștept să mă contactați.
Va fi o carte foarte utilă pentru cele mame ce nu pot depăși durerea pierderii propriului copil.
Fiecare istorie va fi redactată și autentificată la notar să fie totul legal și frumos, totuși este informație personală.
Se acceptă istoria cu emoții, așa cum o simțiți, dar și cu morală. Cum ați depășit, ce ași învățat, cum trăiți mai departe?
Dacă aveți versuri, poze le putem adăuga la fiecare text în parte.
Cartea nu va fi desigur pentru un public larg, va fi solicitată doar de cei ce au sau au avut istorii similare.
Deci nu o fac pentru vânzări, dar să atenționăm societatea că noi existăm și să nu fie lumea indiferentă la durerea altcuiva.
Alegerea rămâne la discreția dvs.
Eu nu insist, nu mă bag în suflet. Solicit istoriile doar acelor mame ce sunt gata să se deschidă!

De ce am nevoie de această carte?

În cariera mea de scriitor prea des abordez temele dramatice, m-am gândit bine și am înțeles, atunci când voi înșira pe foaie istoria, voi pune punct dramei, mă voi debarasa de unele sechele ce mă încurcă să evoluez.
Durerea împărtășită se dispersează și devine mai ușor de suportat!

De aceea o să vă ofer un video făcut aproximativ un an în urmă, poate banal, poate cu prea mult patos, dar să motiveze mamele, care au ce spune lumii.

Share vă rog!

Poate găsim mămici, care doresc să fie auzite.

Iată și a apărut spotul social pentru noi părinții care și-au pierdut copiii în Rai.

Veniți la lansarea antologie ”Părinți de îngeri” care se va desfășura la Hotelul Codru pe data de 11.02.2017, orele 12.00.

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти

• Недавно просматривали   0 пользователей

Ни один зарегистрированный пользователь не просматривает эту страницу.