vicusik

Prea Repede A Plecat La Ingerasi

89 сообщений в этой теме

abia acum mi-am facut curaj sa scriu despre cea mai mare durere care pot sa aiba parintii

inca putin si va fi o luna de cind nu mai este baietelul meu, a decedat la virsta de 2 ani si 7 luni, in somn

nu pot sa uit acea zi

seara l-am culcat sa doarma, la 2 noaptea am fost la el, ca dormea in alta odaie, si dimineata la 8, cind m-am dus sa-l hranesc, deja nu mai era

un ingeras a fost si va fi intotdeauna

de ce a murit?

nu stim, nu au depistat nimic, nici medicii nu stiu de ce

cind ne-am dus dupa Radutu la morga, am intrat la medic, si nu stia ce sa ne spuna, deoarece nu stia de ce a decedat

imi lipseste foarte mult, mi-i dor de el, si cind vad ca fetita cea mica de 1,3 ani, alearga la toti copii sa-i sarute si sa-i cuprinde, nici nu pot sa rasuflu de durere

si ei ii lipseste fratorul

sper sa aflu vreodata de ce a plecat asa de repede de linga mine, cel putin sa stiu de ce? si daca a fost vina mea ca nu am observat ceva

p.s. scuze daca am scris nu corect, dar cum imi vin gindurile si emotiale asa le-am impartasit cu voi

Поделиться этим сообщением

Sincer,nu am cuvinte,ma doare acel nod in git si mi se impaienjenesc ochii de lacrimi.Imi pare sincer rau.Fie ca ingerasul vostru sa aiba acolo odihna si sa va vegheze.Voua putere multa ca sa treceti peste asta.Astfel de dureri nu se uita niciodata,doar isi gasesc in sufflet un locusor si ramin toata viata.Dumnezeu sa aiba grija de voi si de el.

Не могу пройти мимо, слёзы задушили меня, утешения и быть не может, но держитесь, пожалуйста, ради доченьки.

Не могу пройти мимо, слёзы задушили меня, утешения и быть не может, но держитесь, пожалуйста, ради доченьки.

fetelor multumesc pr sustinere, nici nu stiu ce sa zic, e foarte greu, uneori am senzatia ca nu voi rezista

nici nu mi se ridica mina sa scot poza lui de aici de sait, unde se indica virsta lui....

Изменено пользователем vicusik

Ma scuzati ca Va intreb.. dar e baietelul care e in poza?

Acum ganditi-va ca aveti de crescut fata, trebuie sa aveti putere sa mergeti mai departe pentru ea si cine stie poate si pentru inca in bebe pe viitor

rabdare si putere voua la parinti

Dumnezeu sa-l odihneasca,

citesc si nu-mi vine a crede... de ce ? de ce duc copii nevinovati?

Ma scuzati ca Va intreb.. dar e baietelul care e in poza?

Acum ganditi-va ca aveti de crescut fata, trebuie sa aveti putere sa mergeti mai departe pentru ea si cine stie poate si pentru inca in bebe pe viitor

rabdare si putere voua la parinti

Dumnezeu sa-l odihneasca,

citesc si nu-mi vine a crede... de ce ? de ce duc copii nevinovati?

da baietelul din poza

Sanatate , rabdare si putere de a trece peste durere .

Unicul sfat - lasati-l sa plece, stiu e greu, dar trebuie sa va aduceti aminte de el doar cu bucurie(durerea din inima de mama e greu de o scos dar e necesar, aveti o fetita care vede/simte/percepe lumea prin mama ei , Ea are nevoie de Dmv), ginditi-va ca acolo cu ingerasii ii este bine.

Sincere condoleante......................

захожу, читаю и нет сил что-то писать..

горе, которое будет с Вами всю жизнь.

Но девочки правы. у вас осталась маленькая дочка, которой Вы нужны не меньше..

искренние соболезнования..

Крепитесь..

может жестоко, но может, Ваш малыш отвел какую-то бОльшую беду своей смертью.. хотя не знаю что может быть сильнее и тягостней, чем потерять ребенка..

Sicere condoleante!Cu parere de rau este asa un sindrom in rusa se zice синдром внезапной детской смерти.Se numeste asa deoarece nu se cunoaste cauza si se intimpla anume prin somn,atit noapte cit si ziua.Domnul sa Va intareasca si sa Va dea putere sa Va cresteti fetita!El,de acolo,de sus Va priveste si inca mult timp Va fi impreuna .Odihneasca-se in pace!Sunteti o Femee puternica,deci asa a fost sa fie,dar o aveti de fetita si aveti pentru cine trai....

Sincere condoleante....si fiti tare pentru fetita dumnevoastra.Domnul sa va dea putere....

Doamne, de ce se intimpla asa... Fara lacrimi nu pot citi tema.. Este f greu de sfatuit ceva, dar, cum au scris fetele, mai aveti o fetita sde crescut si care are mare nevoie de iubirea dvs! Condoleantele mele....

condoleante...si multa putere ca sa puteti merge mai departe...

:cry: :cry: :cry: :cry: putere si curaj, si pe viitor inca un bebe. si, sa ne pazeasca domnul de asa situatie, pe toti parintii din lumea aceasta cruda si nedreapta uneori....mai bine zis...deseori.

Мамочка,миленькая,никакие слова вам не помогут сейчас!!! надо прожить эту боль выплакать,выреветь,но постараться всё же держать себя в руках,чтоб близким не стало плохо,нопостарайтесь почаще молиться за вашего мальчика,чтоб легче ему там было...Он теперь вашей семьи молитвенник...Вы иногда обманывайте своё подсознание,представьте,что его на время какое то увезла в гости к себе бабушка,ему там очень хорошо,о нём заботятся любящие его бабушка и дедушка.Постарайтесь свечи о нём зажигать..нет слов сказать вам,как горько,когда появляютс новые мамочки,проводившие своих деток в мир иной,ещё невообразимее,когда уходят вот так внезапно и абсолютно здоровые детишки-это абсурдно!!!!,но если их призывает Господь,значит неспроста....Вы ведь верите,что ваш мальчишечка не ушёл в небытиё,а просто перешёл в другое пространство-он жив!!!!!!!И когда прийдёт наш час,то наши детки будут рядом с нами,будут Господа молить о нас.Крепитесь,родная!!!!!!!!!!!!!!!! буду мысленно с вами и молиться о вас,чтоб смогли прожить эту утрату!!!!!!!!!!!!!

abia acum mi-am facut curaj sa scriu despre cea mai mare durere care pot sa aiba parintii

inca putin si va fi o luna de cind nu mai este baietelul meu, a decedat la virsta de 2 ani si 7 luni, in somn

nu pot sa uit acea zi

seara l-am culcat sa doarma, la 2 noaptea am fost la el, ca dormea in alta odaie, si dimineata la 8, cind m-am dus sa-l hranesc, deja nu mai era

un ingeras a fost si va fi intotdeauna

de ce a murit?

nu stim, nu au depistat nimic, nici medicii nu stiu de ce

cind ne-am dus dupa Radutu la morga, am intrat la medic, si nu stia ce sa ne spuna, deoarece nu stia de ce a decedat

imi lipseste foarte mult, mi-i dor de el, si cind vad ca fetita cea mica de 1,3 ani, alearga la toti copii sa-i sarute si sa-i cuprinde, nici nu pot sa rasuflu de durere

si ei ii lipseste fratorul

sper sa aflu vreodata de ce a plecat asa de repede de linga mine, cel putin sa stiu de ce? si daca a fost vina mea ca nu am observat ceva

p.s. scuze daca am scris nu corect, dar cum imi vin gindurile si emotiale asa le-am impartasit cu voi

Victoria, imi pare foarte rau pentru puishorul d-ra! shtiu ca nu exista cuvinte care sa va linisteasca s-au sa va diminuieze durerea.......stiu ca nu exista zi in care sa nu va ghinditi la el, pentru ca simt acelashi lucru de 4 luni, de kind mi-am inmormintat si eu baietzelul.Nu am multe amintiri, si nici poze dar acele 2 zile care le-a trait mi-au fost deajuns ca sa-l iubesc enorm! Va sunt alaturi in suferinta care o traiti in fiecare zi si va doresc sa rezistati sa fiti tare pentru fetitza d-ra! nu ne ramine de kit sa ne invatzam sa traim cu ceea ce ni sa intimplat si sa ne resemnam :(

Dzeu sa va ajute si sa va intareasca!!!

Doamne nu am cuvinte....cum sa traiesti dupa asa pierdere,nu asa avea idee(((

sa va pazeasca domnul familia si fetita

Nu stiu cum de va tineti, sunteti f puternika. Condoleantele mele, Dumnezeu sa-l odihneasca. Victoria, milta rabdare si putere va doresc.

Imi pare foarte si foarte rau !!!!! Pling.......... Cum asa ? De ce ? Va doresc putere ca sa puteti depasi acest moment !!!!

...condoleante ...e foarte dureros, nici nu pot sa-mi inchipui cit vii de greu, dar nu-l plingeti prea mult, inteleg ca-i f. greu, dar se spune "din batrini" ca de-l plingi mult pe cel "plecat pe vecie", el nu se poate odihni pe cealalta lume, incercati sa vorbiti cu un preot si cereti-i sfatul, sunt sigura ca o sa va linisteasca citusi de putin...D-zeu sa va aiba in paza si sa va ajute sa va resemnati...

Мои соболезнования. Сердце просто сжалось от горя. Будьте сильной. :cry:

ужас.простите,нет слов. мои соболезнования. царствие небесное ангелочку...

Victoria iti doresc rabdare si curaj - mai ai un puisor acasa care are mare nevoie de tine. asa a fost voia domnului. trebuie sa fiti tari si mergeti inainte. e groaznic si foarte dureros - D-zeu sal odihneasca in pace....

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти

• Недавно просматривали   0 пользователей

Ни один зарегистрированный пользователь не просматривает эту страницу.