valeavskaya

Ajutor De La Ministerul Sănătăţii

Postări Recomandate

valeavskaya

Ministerul Sănătăţii are un buget aparte pentru a ajuta financiar persoanele care au nevoie de intervenţii chirurgicale peste hotarele ţării. Este cineva care a primit ajutor bănăsc de la Ministerul Sănătăţii? A fost uşor? Ori poate aţi încercat să obţineţi un ajutor de la ei , dar v-au refuzat?

vă multumesc anticipat pentru răspunsuri.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lina

Ministerul Sănătăţii are un buget aparte pentru a ajuta financiar persoanele care au nevoie de intervenţii chirurgicale peste hotarele ţării. Este cineva care a primit ajutor bănăsc de la Ministerul Sănătăţii? A fost uşor? Ori poate aţi încercat să obţineţi un ajutor de la ei , dar v-au refuzat?

vă multumesc anticipat pentru răspunsuri.

nu am auzit nicio data, si sigur ca nu are buget aparte

insa tr sa fie anumite fonduri

dar deobicei se dea de la Guvern prin intermediul MS

depinde de caz

Partajează acest post

Link spre post
Natalia2008

Incercati sa trimiteti o petitie si sa puneti astfel de intrebari. Potrivit Legii petitiei, ei trebuie sa va raspunda in 30 de zile, de la data primirii petitiei.

Partajează acest post

Link spre post
valeavskaya

eu stiu ca au buget. Stiu ca dau uneori bani. Caut oameni care au primit ori nu ajutor de la ei pentru un subiect televizat. Vrem sa vedem cum se ]ntampla lucrurile la modul practic cine primeste si cine nu primeste ajutor.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

daca cautati pentru un subiect televizat, mai bine treceti pri spitale la sefii de sctie, de exemplu in sectii cardiologice, sectii onco, acolo au mai multa informatie

Partajează acest post

Link spre post
lina

Incercati sa trimiteti o petitie si sa puneti astfel de intrebari. Potrivit Legii petitiei, ei trebuie sa va raspunda in 30 de zile, de la data primirii petitiei.

mai putin

max , 30

eu stiu ca au buget. Stiu ca dau uneori bani. Caut oameni care au primit ori nu ajutor de la ei pentru un subiect televizat. Vrem sa vedem cum se ]ntampla lucrurile la modul practic cine primeste si cine nu primeste ajutor.

ceva incurcati

daca nu as sti bugetul lor

posibil, un fond anumit, care se face repartizarea prin MS

la fel ca si MMPS

Partajează acest post

Link spre post
lina

poate aveti in vedere din f de rezerva de acolo se si mai dea

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

La onco precis ca nu se da. Si noi am intrebat si au zis ca ne putem baza doar pe fortele proprii, nu am auzit acolo sa se dea desi stiu citeva familii ce au plecat la tratament peste hoatrel tarii.

Partajează acest post

Link spre post
valeavskaya

Ca exista un buget la Ministerul Sanatatii mi-a spus oficial serviciul lor de presa. Mi-au dat si numarul persoanelor care au beneficiat de acesti bani, dar nu si numele. ei spun ca e secret. Dar vedeti ca foarte putina lume stie despre posibilitatea de a beneficia de ajutor material de la Minister.

Irinka, Dvs aveti nevoie de ajutor?

Partajează acest post

Link spre post
lina

eu nu am stiu ca pt reportaj

publika oricum acestea nuante tr sa le cunoasca

orice institutie are buget, altfel nu poate exista

insa special, aparte destinat... si inca secret

cum si a scris fetele

cel mai bine medicii vor spune

Editat de lina

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Irinka, Dvs aveti nevoie de ajutor?

Am avut nevoie, vroiam sa plecam la Italia sa tratam fetita, insa pretul cerut de clinica de acolo era prea mare 100 000 de Euro nu era real pentru noi sa adunam si am urmat tratamentul la spitalul din Chisinau.

Partajează acest post

Link spre post
valeavskaya

da, ei acorda bani doar pentru tratamentul care nu se poate face la noi...

Partajează acest post

Link spre post
nata.luca

Si e nevoie de certificat de la medic ca copilul are nevoie de tratament peste hotare, dar la noi nu vor sa-l dea. Inclusiv si la onco. In cazul nostru a spus ca daca se trateaza in Germania, inseamana ca si in Moldova se trateaza.

Partajează acest post

Link spre post
valeavskaya

Si e nevoie de certificat de la medic ca copilul are nevoie de tratament peste hotare, dar la noi nu vor sa-l dea. Inclusiv si la onco. In cazul nostru a spus ca daca se trateaza in Germania, inseamana ca si in Moldova se trateaza.

nata, dar boala se poate trata in MD ori nu

Partajează acest post

Link spre post
nata.luca

Nu. Noi faceam la Odesa investigatiile, schema pentru chimioterapie tot la Odessa o facea medicul. La noi numai picuram la onco.In Moldova si la Odesa *tratament*asta e enuclearea (scoaterea) ochilor

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum