viorela

Primesc In Dar

Postări Recomandate

viorela

Vine Revelionul, Craciunul. Haideti sa facem un gest frumos pentru o familie cu 4 copii din localitatea Sevirova, r-nul Floresti. Citiva ani in urma i-au aratat si la Pro TV. Sunt si eu de bastina de acolo si stiu ca le este foarte greu. Haideti sa-i ajutam care cu ce poate, hainute, produse alimentare, jucarii, etc. Pe data de 28 decembrie voi pleca la Floresti si tare as vrea sa ii ajut cu ceva. Mi-i mila de ei. Au o copilarie foarte grea. Iata linkul de la protv: http://www.protv.md/stiri/social/viata-amara-pentru-o-familie-din-localitatea-sevirova-din-floresti.html. As vrea sa-l fac pe sotul meu Mos Craciun si sa mearga la ei. Cred ca s-ar bucura enorm de mult. Sunt sigura ca fiecare are pe-acasa lucruri pe care nu le foloseste, iar lor le-ar fi de o mare necesitate. Poate reusim sa adunam ceva.

Carciun fericit tuturor!!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Energia V

Dar ce virsta au copiii?

Partajează acest post

Link spre post
viorela

In rubrica "Actiuni de binefacere", sau "Ajuta pe cei apropiati" eu nu pot sa deschid tema, probabil pentru ca am putine mesaje, sau din alt motiv, nu sunt sigura. Poate deschide cineva aceasta tema acolo. Haideti sa vedem ce putem face intr-o saptamina. Ei se vor bucura de orice...jucarii, hainute, produse alimentare, produse de igiena, se poate chiar si ceva pentru casa, sunt sigura ca orice le va fi de mare ajutor.

Partajează acest post

Link spre post
minivini

я смогу вещи дать

Partajează acest post

Link spre post
Natalo4ka

Vine Revelionul, Craciunul. Haideti sa facem un gest frumos pentru o familie cu 4 copii din localitatea Sevirova, r-nul Floresti. Citiva ani in urma i-au aratat si la Pro TV. Sunt si eu de bastina de acolo si stiu ca le este foarte greu. Haideti sa-i ajutam care cu ce poate, hainute, produse alimentare, jucarii, etc. Pe data de 28 decembrie voi pleca la Floresti si tare as vrea sa ii ajut cu ceva. Mi-i mila de ei. Au o copilarie foarte grea. Iata linkul de la protv: http://www.protv.md/...n-floresti.html. As vrea sa-l fac pe sotul meu Mos Craciun si sa mearga la ei. Cred ca s-ar bucura enorm de mult. Sunt sigura ca fiecare are pe-acasa lucruri pe care nu le foloseste, iar lor le-ar fi de o mare necesitate. Poate reusim sa adunam ceva.

Carciun fericit tuturor!!!

я с удовольствием дам мягкие детские игрушки, и вещи мужа, которые он не носит, комплект постельного нового. мой телефон 068301841 Наташа

Partajează acest post

Link spre post
viorela

Mersi, fetelor. Imi pare foarte bine ca reactionati. Sunt niste copii sarmani care mai cred inca in Mos Craciun, desi cine stie daca a fost vreodata la ei....

Partajează acest post

Link spre post
Natalo4ka

Mersi, fetelor. Imi pare foarte bine ca reactionati. Sunt niste copii sarmani care mai cred inca in Mos Craciun, desi cine stie daca a fost vreodata la ei....

А для детишек вещей нет но конфеток обязательно передам. только как и когда состыковаться и все вам передать?

Partajează acest post

Link spre post
delia

Pot sa ofer si eu cate ceva, dar nu prea am posibilitatea sa ies acum in oras. In ce sector stati?

Partajează acest post

Link spre post
viorela

Natalia, ia vam obiazatelino pozvoniu zavtra i dogovorimsea. Spasibki.

Delia, noi locuim la Riscani, linga Sancos. Iti las un numar de contact 069 44 38 50 si 079 22 93 49. Fix 32 58 31. Poti sa ne dai un bip si o sa te telefonam inapoi si o sa vedem cum facem ca sa fie bine.

Partajează acest post

Link spre post
viorela

Apropo, fetelor, daca are cineva timp, puteti merge cu noi la familia respectiva. Sau poate este cineva din Floresti pe aici si ne intilnim acolo?

Partajează acest post

Link spre post
minivini

пользователь JULS передала для этой семьи 100 лей

так же девочки ,из темки про новый год в ожоговом центре, разрешили отдать вам подарки,если останутся после праздника,для этих деток

Partajează acest post

Link spre post
viorela

zame4atelino. Spasibo Lenka.

Spasibo vsem kto im pomogaet.

Partajează acest post

Link spre post
Tuluza

я вам завтра позвоню, есть вещи для девочки

Editat de Tuluza

Partajează acest post

Link spre post
viorela

я вам завтра позвоню, есть вещи для девочки

spasibo. budem jdati vashego zvono4ka.

Partajează acest post

Link spre post
РИША

я бы тоже хотела что то передать.. игрушки, вещи... наберите плз меня 079 232 989

Partajează acest post

Link spre post
viorela

Fetelor, mersi la toate care ne-au venit in ajutor sa aducem bucurii in pragul acestei familii. Pe 28 decembrie plecam la Floresti, iar in seara de Revelion le transmitem toate darurile. Revin cu poze dupa Craciun. Sarbatori fericite tuturor!!!

Partajează acest post

Link spre post
Natalia2008

As dori sa dau si eu niste produse alimentare. Miine nu veti fi in centrul orasului?

Partajează acest post

Link spre post
viorela

Natalia, le-am lua cu placere, doar ca nu stiu cum. Noi suntem inca prea mici ca sa ne plimbam prin centru :rolleyes: . Lasa-mi un numar de telefon in privat si o sa vedem cum facem, ok? Poate cind se elibereaza sotul meu o sa treaca prin centru. Sau da-mi un bip pe unul din numerele care le-am lasat mai sus.

Partajează acest post

Link spre post
viorela

Am revenit cu citeva poze fetelor. mai tirziu o sa dau si niste linkuri cu video, ca mai mult am filmat. Copii au fost super multumiti. Gestul a fos extraordinar. Dupa ce ne-am intilnit cu ei parca si eu ma simteam mai curata in suflet.

b6c062b100cd.jpg

053ec417d448.jpg

7ee5348a93d2.jpg

ne auzim mai tirziu cu imaginile video.

Partajează acest post

Link spre post
delia

Sarmanii copilasi!!!! Bravo Viorica pentru gestul care l-ai facut!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.