Vizitator obosita

Sunt Disperat(A)/мне Сейчас Плохо

Postări Recomandate

Vizitator obosita

Se cere o tema de aceasta in aceasta rubrica a forumului.

Scriem ce ne doare si primim energie pozitiva de la membrii forumului.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nikusi4ka83

в сб бабушку схоронила...........в суете-беготне ко всему еще и простыла................сынуля опять болеет, по 3-му кругу мы вот на пару, плпохо не только морально, но и физически...........знаю точно что пройдет "и печаль и радость", но вот в данный момент мне хреново

Partajează acest post

Link spre post
Silver

в сб бабушку схоронила...........в суете-беготне ко всему еще и простыла................сынуля опять болеет, по 3-му кругу мы вот на пару, плпохо не только морально, но и физически...........знаю точно что пройдет "и печаль и радость", но вот в данный момент мне хреново

как я тебя понимаю!!!

Partajează acest post

Link spre post
Aries

Болею. С 14 ноября с перерывом в 5 дней я болею. Надоело. Очень злюсь..

Nikusi4ka83 мои соболезнования..

Partajează acest post

Link spre post
Silver

Iti doresc sanatate!! Multa, multa!!

Si eu de 2 saptamini tusesc. Mai ales noaptea, inainte de somn.

Si in general mi-i sila de tot ce se petrece in jurul meu.

Doua seri la rind nu ma pot opri de plins. Cel mai rau e ca am motive sa o fac. Simt cum mi se otraveste sufletul cu venin. Si imi pare rau pentru bebelusul meu ca e nevoit sa simta toata energia negativa ce trece prin mine.

Sa zic ca sunt disperata, este putin.

Partajează acest post

Link spre post
SkazkaNaNoci

Светлая память и Царство Небесное. Очень тяжело терять любимых и родных людей.

У меня такая же ситуация. 31 декабря как раз 40 дней будет как не стало любимой бабушки. Естественно ни о каком празднике и речи быть не может. Очень переживаю за маму, которая глотает без контроля успокоительные и понижающие давления лекарства. Когда уехали хоронить на 2 недели из страны, то переболели все, включая дочку, вирусом. До сих пор отголоски у меня и мужа. Но по сравнению с душевной болью, физическая-просто ерунда. Тело намного быстрее заживает.

Подруга маленькую дочку похоронила, а я каждый вечер смотрю на свое сокровище и сердце в клочья. Хочу набрать ее номер, выразить соболезнования, но ложу трубку. Комок в горле не дает сказать ни слова.

Только на форуме немного отвлекаюсь от реального мира, погружаясь в виртуальный...

Partajează acest post

Link spre post
lemon

а я болею с 20 октября без перерывов, до сих пор. впервые такое со мной.

Partajează acest post

Link spre post
Lorika

Родик, не злись. покопайся в себе, почитай Синельникова или Л. Хей, найди причину болячек.

и выздоравливай.

Doua seri la rind nu ma pot opri de plins. Cel mai rau e ca am motive sa o fac. Simt cum mi se otraveste sufletul cu venin. Si imi pare rau pentru bebelusul meu ca e nevoit sa simta toata energia negativa ce trece prin mine.

Nataly, macar pt bebe trebuie sa gasesti forte sa te bucuri de viata, si sa nu lasi veninului sa -ti otraveasca sufletul

irist, Боже, вот почитаешь такие сообщения (про подругу), и все остальное становится таким не важным... пыль...

Partajează acest post

Link spre post
insomnia

Подруга маленькую дочку похоронила, а я каждый вечер смотрю на свое сокровище и сердце в клочья. Хочу набрать ее номер, выразить соболезнования, но ложу трубку. Комок в горле не дает сказать ни слова.

Какой ужас.. Это самое страшное, что может быть...

Partajează acest post

Link spre post
geva

девочки а я сегодня с утра уже на переживалась и на ре велась.

сегодня узнала от моего однокурсника что у их мальчика ему 17 декабря 6 месяцев-Рак мозга((((

мы с его женой вместе ходили сдавали экзамены,общались ,делились впечатлениями, а тут такая новость.

они познакомились в университете , поженились по большой любви, очень желанный ребенок- а тут такая новость.

наши врачи разводят руками.

любите и цените то что у вас есть, мы счастливые - а все остальное ерунда

)))

Partajează acest post

Link spre post
Silver

Nataly, macar pt bebe trebuie sa gasesti forte sa te bucuri de viata, si sa nu lasi veninului sa -ti otraveasca sufletul

Stii Larisa este o vorba То, что нас не убивает - делает нас сильнее. Пока не знаю, зачем мне столько силы. Apoi aceasta este despre mine. Ieri plingeam in hohote, iar bebelusul a inceput sa miste. Imi venea sa urlu de jale.

Partajează acest post

Link spre post
SkazkaNaNoci

Катя, что тут сказать?? Только быть с ними рядом и по мере сил помочь пережить. Это очень тяжело, очень больно даже для тех, кто рядом, не говоря уже о родителях. Сил им и мужества.

Откуда только берется эта гадость у таких малюток...

Partajează acest post

Link spre post
Aries

Un grand mersi, sper asa sa fie!

Natali, daca nu scrii detalii, cred ca nu vreai, e ok.. Nu stiu ce ar putea sa-ti otraveasca sufletul in ajun de sarbatoare , atunci cind porti o minune in burtica, dar sper ca e ceva trecator. Nu merita, crede-ma. Acuma bebe e cel mai principal. Iti doresc din suflet sarbatori fericite cu zimbet pe buze si in inima, fara urme de amintiri dureroase! Mai ai citeva luni si vei fi mamica! Tu intelegi cit de fericita vei fi??! :val07: :val10: :val07:

Partajează acest post

Link spre post
Lorika

Stii Larisa este o vorba То, что нас не убивает - делает нас сильнее. Пока не знаю, зачем мне столько силы. Apoi aceasta este despre mine. Ieri plingeam in hohote, iar bebelusul a inceput sa miste. Imi venea sa urlu de jale.

Nataly. vorba o stiu/ Si mai stiu inca una- nimic nu e mai important decat viata care se zbate sub inima noastra. Iti doresc liniste sufleteasca, si armonie- in toate

Editat de Lorika

Partajează acest post

Link spre post
geva

из за инфекции во время беременности , но они о ней не знали.

я даже не знаю как подойти и начать разговор с ней мамуляй она на пары и экзамены не ходит, я с ним разговаривала -поддержала как смогла, они хотят ребенка обследовать за границей, если понадобиться мат. помощь для малыша- помогу чем смогу, и тут буду просить о помощи

он сам не свои, на колесах уже сидит из за нервов, похудел

Partajează acest post

Link spre post
lemon

после прочтения форума, понимаю что мои проблемы - и не проблемы вовсе. да поможет Бог всем кому сейчас так плохо!

Partajează acest post

Link spre post
trec

Родик, не злись. покопайся в себе, почитай Синельникова или Л. Хей

Не верю ни Валерию Синельникову, ни Луизе Хей. С первым общалась лично, вторую отмела после нескольких грубых несоответствий в высказываниях. Сорри.

Partajează acest post

Link spre post
SkazkaNaNoci

вторую отмела после нескольких грубых несоответствий в высказываниях. Сорри.

может трудности перевода?

Partajează acest post

Link spre post
Silver

Un grand mersi, sper asa sa fie!

Natali, daca nu scrii detalii, cred ca nu vreai, e ok.. Nu stiu ce ar putea sa-ti otraveasca sufletul in ajun de sarbatoare , atunci cind porti o minune in burtica, dar sper ca e ceva trecator. Nu merita, crede-ma. Acuma bebe e cel mai principal. Iti doresc din suflet sarbatori fericite cu zimbet pe buze si in inima, fara urme de amintiri dureroase! Mai ai citeva luni si vei fi mamica! Tu intelegi cit de fericita vei fi??! :val07: :val10: :val07:

Sa fi fost singura era altceva. Dar cind stii ca trebuie sa apara pe lume cea mai scumpa fiinta, careia tu nu-i poti oferi mai nimic, apoi iti vine sa-ti iai lumea in cap si sa te duci unde vezi cu ochii. Sotul nu lucreaza de foarte mult timp. Eu trebuie sa ies in concediu de maternitate. Bani nu-mi ajung nici pe mincare. Situatie care la mine a fost doar in anii studentiei. Nici nu stiu ce sa fac. Cum sa procedez. Sa-l parasesc nu pot, caci nu am unde sa ma duc (si au mai ramas sentimente pentru el). La parinti nu pot apela, caci sunt departe de mine. Sa inchiriez ceva nu pot. Am obosit insa sa vin acasa si sa-l vad ca nu face nimic pentru noi. Si inca sa aiba pretentii la mine.

Partajează acest post

Link spre post
geva

Не верю ни Валерию Синельникову, ни Луизе Хей. С первым общалась лично, вторую отмела после нескольких грубых несоответствий в высказываниях. Сорри.

хм а мне они помогли в свое время

Partajează acest post

Link spre post
Silver

Iti doresc din suflet sarbatori fericite cu zimbet pe buze si in inima, fara urme de amintiri dureroase! Mai ai citeva luni si vei fi mamica! Tu intelegi cit de fericita vei fi??! :val07: :val10: :val07:

Multumesc pentru sustinere!! Chiar imi ridica dispozitia cit de cit. Numai bebe ma mai tine. Astept cu nerabdare clipa cind ne vom vedea.

Nataly. vorba o stiu/ Si mai stiu inca una- nimic nu e mai important decat viata care se zbate sub inima noastra. Iti doresc liniste sufleteasca, si armonie- in toate

Pentru viata asta si ma zbat. Vreau sa-i dau cei mai bun pe lumea asta. Insa simt ca nu mai am puteri.

Sper sa treaca cit mai repede starea asta de spirit. Ma simt parsiv, parsiv de tot.

Partajează acest post

Link spre post
geva

после прочтения форума, понимаю что мои проблемы - и не проблемы вовсе. да поможет Бог всем кому сейчас так плохо!

отличная тема когда начинается хандра или когда кажется что ты самая несчастливая на свете.реанимирует сразу

Editat de geva

Partajează acest post

Link spre post
Lorika

Валерия, кому-что. мне их книги многое помогли понять)

Partajează acest post

Link spre post
Aries

а я болею с 20 октября без перерывов, до сих пор. впервые такое со мной.

тоже самое. Я валю на свой образ жизни. Последнее время я буквально не выхожу из дому, надо срочно менять привычки.. Иммунитет в *опе..

Родик, не злись. покопайся в себе, почитай Синельникова или Л. Хей, найди причину болячек.

и выздоравливай.

Лариса, спасибо. Да тут не в этом дело.. Я реально запустила себя в плане прогулок на свежем воздухе. Вот иммунитет и отыгрывается.

читала об этом в другой теме, сердце сжалось..

На днях смотрела фильм, там у мамы умер сын и много лет спустя и у дочки погиб сын. Дочь собирая вещи из детской задала маме вопрос: "Это когда нибудь отпустит?" Мать ответила: " НЕТ. Это всегда будет с тобой"

Ира, я бы тоже не знала какие подобрать слова. Потому что наверно это невозможно... Это очень большое горе (

Partajează acest post

Link spre post
Lorika

Sa fi fost singura era altceva. Dar cind stii ca trebuie sa apara pe lume cea mai scumpa fiinta, careia tu nu-i poti oferi mai nimic, apoi iti vine sa-ti iai lumea in cap si sa te duci unde vezi cu ochii. Sotul nu lucreaza de foarte mult timp. Eu trebuie sa ies in concediu de maternitate. Bani nu-mi ajung nici pe mincare. Situatie care la mine a fost doar in anii studentiei. Nici nu stiu ce sa fac. Cum sa procedez. Sa-l parasesc nu pot, caci nu am unde sa ma duc (si au mai ramas sentimente pentru el). La parinti nu pot apela, caci sunt departe de mine. Sa inchiriez ceva nu pot. Am obosit insa sa vin acasa si sa-l vad ca nu face nimic pentru noi. Si inca sa aiba pretentii la mine.

cel mai de pret ce-i poti oferi, e dragostea si caldura ta

acoperis ai, serviciu ai, pe sot incetul cu incetul invata-l macar prin casa sa te ajute, daca de lucrat nu lucreaza/ Fii mai sireata ca el:-)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum