109 сообщений в этой теме

OO Natalia, si noi am luat Hotpoint Ariston si tot negre)) 

Acum am luat amsina de spalat pentru ca baia nu e gata si pe urma luam si de uscat.

Polita o facem la comanda. Vom avea un dulap - masina de spalata jos, apoi polita, apoi masina de uscat si deja un dulap mai sus. 

Поделиться этим сообщением

OO Natalia, si noi am luat Hotpoint Ariston si tot negre)) 

Acum am luat amsina de spalat pentru ca baia nu e gata si pe urma luam si de uscat.

Polita o facem la comanda. Vom avea un dulap - masina de spalata jos, apoi polita, apoi masina de uscat si deja un dulap mai sus. 

Se poate si asa? nu stiu sigur cit de trainic trebuie sa fie dulapul, pentru ca sa nu cada de acolo.

Noi oricum dulap nu putem face pentru ca am cm numarati. Incape doar una peste alta, altfel nicicum. Nu am nici 2-3 cm in plus pentru un perete din MDF intre ele

De masina de uscat sint super multumita. Noi nu am luat Aqualis pentru ca erau foarte scumpe, am luat mai ieftene dar tot Hotpoint Ariston.

Masina de uscat deja am incercat-o si daca sincer nu ma asteptam la asa efect extraordinar. A uscat hainele foarte bine si sint pufoase, moi si ca si calcate. Fetelor, cred ca o sa usuc in ea si vara :)

Polita o fac nu din mdf, din ceva de tipul кварцит. Chiar daca voi avea dulap, mesterii au zis ca vor prinde polita in peretii laterali sa fie mai sigur.

De ce nu se poate una peste alta? Pe houzz mai toate masinile sunt puse asa.

Mersi de parere) Noi tot nu am luat Aqualtis pentru ca ne-a placut anume masina de uscat pe negru si de aceea am hotarit si masina de spalat sa fie neagra. 

Вот и у нас появился этот чудо-агрегат. все выходные стирала- сушила )

понравилось - что собирает все катышки...и  столько разного остается на фильтрах.

понравилось, как все пахнет -  а то с этой влажной погодой пока все высохнет - так уже и запаха у вещей нет.

единственный минус - не понимаю - как это вещи выходят почти глаженные? - у меня все постельное белье как будто его жевала корова... я пересушила его?... выставила не те обороты?

может надо как-то по-особенному укладывать?

В 10.04.2017 в 10:00, evca сказал:

единственный минус - не понимаю - как это вещи выходят почти глаженные? - у меня все постельное белье как будто его жевала корова... я пересушила его?... выставила не те обороты?

может надо как-то по-особенному укладывать?

или пересушили, или оставили остывать в барабане, для того чтоб получились как глаженные я достаю вещи пока еще горячие и развешиваю на плечики, а белье раскладываю на кровати, чтоб остыло в таком виде.

1 пользователю нравится это

Intrebare: voi aveti miros in incaperea unde se usuca rufele?

Eu am sperat sa le pun la uscat pe noapte , dar din cauza mirosului usuc doar ziua, ca sa reusesc sa aierisesc

у нас сушка в ванной стоит - и запах от порошка. Но мне нравится он.

Настя, спасибо, попробую - поиграться на других режимах и сразу достать.

1 пользователю нравится это

11 часов назад, Nania сказал:

Intrebare: voi aveti miros in incaperea unde se usuca rufele?

Eu am sperat sa le pun la uscat pe noapte , dar din cauza mirosului usuc doar ziua, ca sa reusesc sa aierisesc

У меня сушилка стоит в прихожей, никакого запаха вообще нет, стираю детским порошком без запаха, ленорами не пользуюсь.

я тоже стираю гелем без запаха и соответственно запаха нет

как-то не было выбора и взяла другое средство - завоняло на всю квартиру, нечем было дышать

Создайте аккаунт или авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи

Создать аккаунт

Зарегистрировать новый аккаунт в нашем сообществе. Это несложно!

Зарегистрировать новый аккаунт

Войти

Есть аккаунт? Войти.

Войти

• Недавно просматривали   0 пользователей

Ни один зарегистрированный пользователь не просматривает эту страницу.