natulea86

Сколько Ремонт Стоит?

Postări Recomandate

natulea86

примерно напишите кто подсчитывал , и сколько квадратов и какой был вариант белый, серый, с перегородками на комнаты или без!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Юбочка из плюша

примерно напишите кто подсчитывал , и сколько квадратов и какой был вариант белый, серый, с перегородками на комнаты или без!!!!!!

с материалами и с работой, не косметика, а евроремонт приблизительно 90 евро квадратный метр

Partajează acest post

Link spre post
nolla

V-oi urmari shi eu aceasta tema.Ma intereseaza shi pe mine aceasta informatzie,ma ashteapta shi pe mine reparatzie in apartamentul nou la primavara!!!

Partajează acest post

Link spre post
Telepuzik

am luat apartament de 97 m.p... varianta sura...

shi s-a inceput: pentru a putea da casa in exploatare, era nevoie de a face varianta alba = 2 500 euro

peste un an, kind am inceput a face reparatie, am inteles ca prizele ne-au fost lipite de catre echipa care ne facuse varianta alba, shi partsial am fost nevoitsi sa dezbatem "tencuiala" pentru a gasi prizele.. plus la asta, ca ne-au mai trebuit alte locuri de prize.. prizele de calitate medie ne-au costat in jur de 1 000 euro, plus lucrul electricului inca vreo 10 000 lei

mai apoi.. baia shi wc: 12 000 lei ne-u costat instalatsiile sanitare shi mobilierul in blocurile sanitare... plus teracota.. 15 000 lei... plus lucrul inca vreo 13 000 lei.. ca ne-au mai shi vopsit podurile, ne-au mai construit un perete, pentru o camera (garderoba)

mai apoi... tapetele = 13 000 lei, shi iarashi 13 000 lei pentru lucru, ca a trebuit doamna sa prefaca gaurile dupa dnul electric, sa mai vopseasca o data podurile, ca cika erau vopsite aiurea...

peurma laminatul 20 000 lei, plus 2 000 lei instalarea

peurma ushile 20 000 lei, plus 2 000 lei instalarea

mai apoi plintusurile 3000 lei impreuna cu instalarea

apoi corpurile de iluminat... in dependentsa de calitate shi de suprafatsa incaperii pe care trebuie sa le ilumineze..

draperiile, mobila..

Partajează acest post

Link spre post
Telepuzik

am uitat sa concretizez ca nu pot afirma ca avem o super-reparatsie.. nu avem gips-carton pe poduri.. shi nici laminatul nu este din lemn natural.. am facut asha.. ca sa ne putem muta kit mai curind...

Partajează acest post

Link spre post
zlaeadevka

я делала ремонт в одной комнате, метраж 16квм и балкон, то есть выпрямляла стены, потоло, клеила обои, ставила ламинат. Обошлось мне эта красота примерно в 20 тыс.

Partajează acest post

Link spre post
garofita

<p>In casa noua cu varianta sura, noi am cheltuit 40.000euro cu tot cu mobila, plus ca am avut si designer foarte bun. Am ales din cele mai bune materiale si lucruri. Suprafata de 77m2.</p>

<div id="myEventWatcherDiv" style="display:none;"> </div>

Partajează acest post

Link spre post
Gwen

у нас офигительный ремонт, с простыми материалами, многое мой муж сделал сам или ему помогали.

стены 50 кв м 1400 евро белый вариант.

ванна наверное штуки 2 евро, немогу точно сказать. Ванна, навесной унитаз и умывальник. Взяли дорогие хорошие смесители как в ванну так и в кухню.

двери только 2 во всем доме.

обоев не клеили, стены белой краской покрасили - не очень дорого совсем.

ламинат гдето на 6000 лей получился - для комнаты и кухни одинаковый.

два шкафа - муж спланировал и заплатил только за нарезку. Собирал с мужиком одним. Вышло наверное в два раза дешевле и качественней чем делают обычно. за 1000 баксов 2 шкафа до потолка.

диван, кровать, матрас все очень простое, но со вкусом под наш светлый дизайн квартиры.

много светлого дерева, которое муж обрабатывал сам.

занавески вышли по дороже чем планировала - в зал на 4000 лей и в кухню на 1000 лей (по 2 слоя). Но этого требовал дизайн квартиры.

кухня - с мебелью и техникой наверное 2500 баксов - вместе со столом и холодильником.

В общем мы посчитали гдето 8000 евро все с мебелью на квартиру в 56м (1ком).

Мы не экономили сильно, просто выбирали в первую очередь по стилю своей квартиры. Это было главным критерием. И совсем не могу сказать что у нас качество левое какоето. Мы старались выбирать хорошее качество.

Когда все будет готово, может вывешу фотки :girl_crazy:

Editat de Gwen

Partajează acest post

Link spre post
vladimirovna

vara aceasta a facut sora reparatie in apartament cu 1 camera..nimic deosebit podurile si pretii indreptati,,tapete in coridor si camera..balconul incalzit, baia peretii indreptai +teracota pe pereti si podea,la bucatarie tot peretii indreptai si teracota..reparatia fara materiale a costat-o undeva 2000 de euro.

Partajează acest post

Link spre post
AStela

no ianul acesta am terminat reparatia care a durat cam multisor , practic era totul gata numai am incleiat tapete in 3 dormitoare ,salonul si 2 coridoare care ne-au costat 8000lei , tapete nu din cele mai scumpe a cite 230lei-270 ruloul , lucrul cam 4000 , scara din beton imbracata cu lemn 2000euro , WC 9000lei (vas WC pe perete+lavoar "Cersanit"+faianta Belorusia dar f. frumoasa25*60), mobila , am mobilat 3 dormitoare si salonul + in coridor dulap , totul ne-a costat cam 100000lei +mocheta (kovrolin) numai 50m2- 12000lei , corpuri de iluminat 10 buc 5000lei , prizele 2500lei si multe altele asta cu conditia ca am avut materiale de constructii cu preturi angro , fara adaosul de la magazine

Partajează acest post

Link spre post
lelik3

Делала ремонт этим летом в квартире 44 м2. Изнчально был белый вариант. Работы выполнял отец, только сантехнику платили. За материалы я всего заплатила около 7000 евро. И это без учета работы!!! Правдаламинат выбирал дорогой и плитку в ванну и на полы в кухню дорогую. Обои - средний вариант (350 лей).

Partajează acest post

Link spre post
irusea2008

Am facut reparatie in apartament cu o camera (40 m 2 ) in casa noua si am cheltuit 11 mii de euro cu tot cu mobila. Asta include baia cu masina de spalat,cada fara jacuzzi, bide, faianta 250 lei m2, camera mobila moale,tapete ,Tv lsd, dulap cupe de 4 metri lungime, bucataria masa cu 4 scaune de 6 mii lei , taptete, mobila buc.1000 euro cu frigider de 7 mii, rola +cuptor cu microunde+si plita de gaz=10000 de lei.Pentru lucru adica pentru reparatie 1000 de euro.Asta imi par cele mai mari investitii in materiale nu prea cunosc preturile... dar vreo 4 mii de euro la sigur am dat.

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Даааааааа, и мне предстоит ремонт этой весной. :tease::mega_shok: У меня квартира 42 метра. Белый вариант. Работа наша. :thank_you2: Только на материалы потратимся. Посмотрим, посмотрим во что нам это удовольствие выльется. :girl_haha: Все для любимых родителей.

Partajează acest post

Link spre post
Неженка

у нас офигительный ремонт, с простыми материалами, многое мой муж сделал сам или ему помогали.

ванна наверное штуки 2 евро, немогу точно сказать. Ванна, навесной унитаз и умывальник. Взяли дорогие хорошие смесители как в ванну так и в кухню.

два шкафа - муж спланировал и заплатил только за нарезку. Собирал с мужиком одним. Вышло наверное в два раза дешевле и качественней чем делают обычно. за 1000 баксов 2 шкафа до потолка.

диван, кровать, матрас все очень простое, но со вкусом под наш светлый дизайн квартиры.

занавески вышли по дороже чем планировала - в зал на 4000 лей и в кухню на 1000 лей (по 2 слоя). Но этого требовал дизайн квартиры.

кухня - с мебелью и техникой наверное 2500 баксов - вместе со столом и холодильником.

Мы не экономили сильно, просто выбирали в первую очередь по стилю своей квартиры. Это было главным критерием. И совсем не могу сказать что у нас качество левое какоето. Мы старались выбирать хорошее качество.

А не подскажите мастеров ламинатчиков! нужно срочно, в теме не отписались))) вы довольны работой?

Partajează acest post

Link spre post
lionella

Pe 120m 30mii euro,atat au cheltuit fostii stapani,ne-au aratat toate facturile,nu am vrut sa trec prin stresul reparatiei.

Partajează acest post

Link spre post
tudorel

Wow, unde pot gasi mesteri buni in chisinau ?

Partajează acest post

Link spre post
lilya

Нам только предстоит, спасибо за инфо. Ждемс фот)))))))))))))))))))))))

Знаю точно, что на ванную комнату 2000 евро уйдет, я раньше в строительной фирме работала

Partajează acest post

Link spre post
jenusca

подскажите пожалуйста, кто не давно делал ванную и туалет, у нас раздельные, сколько примерно стоит работа и материалы?

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

а кто делал ремонт во вторичке? предстоит в 1комнатной квартире все делать кроме санузла.

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

подскажите примерные расценки по городу 

за кв.м. гипсокартона для потолка? 

за кв.м выравнив. стен?

за откосы около окон?

и обои поклейка?

Partajează acest post

Link spre post
natigurdiga

подскажите примерные расценки по городу 

за кв.м. гипсокартона для потолка? 

за кв.м выравнив. стен?

за откосы около окон?

и обои поклейка?

Buna! Pot sa scriu preturile care au mesterii nostrii. Lucrarile le-am facut luna trecuta ...

Ghipscarton pe pod - 80lei/m2; daca e cu mai multe nivele, atunci e 80lei/m liniar;

Podul finisat (dupa ghipscarton) si vopsit - 100lei/m2;

Indreptatul peretilor - 60lei/m2;

Pentru "otcosi" le ferestre - 60lei/m liniar;

La tapet nu stiu...

Aceste preturi au fost ...

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

Ghipscarton pe pod - 80lei/m2; daca e cu mai multe nivele, atunci e 80lei/m liniar;

Podul finisat (dupa ghipscarton) si vopsit - 100lei/m2;

Mersi MMult! 

т.е. в общем потолок выходит 180леев, да? 

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

а то у нас 5 долл. за гипсокартон+ 5дол шпаклевка + еще отдельно за покраску и получается как-то роскошно, а мы обзвонили мастеров то 140лей берут.. поэтому растроились что такая разница.

Partajează acest post

Link spre post
Konfetka

А электрика почем?

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

А электрика почем?

подробности правда не знаю но розетка стоит 60лей. в итоге за 1комнатную заплатили за работу 2300  леев, но провели полностью новую электрику от души розеток и выключателей по наставляли и распределитель с рубильниками тоже установили. но эта цена без материалов.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum