Aculina

Стираете Ли Вы Новую Одежду

Postări Recomandate

Zoika

Я вообще никогда не стирала ничего, даже нижнее бельё (трусики всегда одеваю с ежедневкой). Но в последнее время простирываю, и именно только трусики ))) А остальные вещи - да как-то не вижу острой необходимости... Может, когда будут детки, их обновки буду стирать.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LadyMaryAnn

Dupa un caz care l-am patit( am masurat un pulover cind eram insarcinata) spal absolut totul ce se atinge de piele.

Partajează acest post

Link spre post
Xiqy

Le spal, sa vedeti dupa 10 bucati noi de bebelusi ce apa murdara iese, mai ceva ca de la rufe murdare!

Partajează acest post

Link spre post
Bombonica

Pina nu demult nu dadeam importanta acetei proceduri, insa acum spal absolut orice se atinge direct de piele. Chiar shi nu numai. Ultima oara am luat hainutse de la Colinis din MALL shi am spalat absolut orice, deoarece, vad foarte multa lume masurind haine shi de unde shtiu eu cine shi in ce stare a masurat aceasta haina inaintea mea. Poate era transpirat, da poate avea vre-o ciuperca ceva pe piele, fuuuu.. deja spalatul hainelor noi a devenit un obicei :)

Partajează acest post

Link spre post
KoZeRoJkA

Обязательной стирке подвергается все детское, а из взрослого - нижнее белье и мои нательные кофточки. Все остальное идет сразу в дело:)

Partajează acest post

Link spre post
LadyMaryAnn

Pina nu demult nu dadeam importanta acetei proceduri, insa acum spal absolut orice se atinge direct de piele. Chiar shi nu numai. Ultima oara am luat hainutse de la Colinis din MALL shi am spalat absolut orice, deoarece, vad foarte multa lume masurind haine shi de unde shtiu eu cine shi in ce stare a masurat aceasta haina inaintea mea. Poate era transpirat, da poate avea vre-o ciuperca ceva pe piele, fuuuu.. deja spalatul hainelor noi a devenit un obicei :)

Iata eu ce am patin eram insarcinata in luna 7 si am masurat un pulover nu stiam ce marime sa iau si ce va pare... am luat rabie.

Fetelor inca asa rusine in viata mea nu am patit ma duc la medic cu gindul ca e vreo alergie si cind colo rabie,am crezut ca lesin acolo pe scaun.

Ei da s-a trecut, acuma ridem cu sotul cum ne ungeam cu benzilbenzuat ambii si mirosiam ingrozitor.

Partajează acest post

Link spre post
maranta

Стираю нательнное белье и все детское, а Джинсы, кофты, платья не стираю.

Partajează acest post

Link spre post
Dilaila

Si eu spal totul. Intr-adevar cine stie cine a masurat anterior si prin cite miini a trecut pina a juns la noi.

Partajează acest post

Link spre post
Xiqy

Iata eu ce am patin eram insarcinata in luna 7 si am masurat un pulover nu stiam ce marime sa iau si ce va pare... am luat rabie.

Fetelor inca asa rusine in viata mea nu am patit ma duc la medic cu gindul ca e vreo alergie si cind colo rabie,am crezut ca lesin acolo pe scaun.

Ei da s-a trecut, acuma ridem cu sotul cum ne ungeam cu benzilbenzuat ambii si mirosiam ingrozitor.

Scabie ai vrut sa zici:) ca daca luai rabie (Doamne Fereste)cu benzilbenzoat nu scapai...numai cu vaccina si la spital!

Partajează acest post

Link spre post
LadyMaryAnn

Scabie ai vrut sa zici:) ca daca luai rabie (Doamne Fereste)cu benzilbenzoat nu scapai...numai cu vaccina si la spital!

A da ,sorry.Cinstit nu stiam in romana cum se scrie corect si mi-o venit asta pe limba :blush: .

Multumesc Rodica ca mai corectat :poka1:

Editat de LadyMaryAnn

Partajează acest post

Link spre post
Less27

vad foarte multa lume masurind haine shi de unde shtiu eu cine shi in ce stare a masurat aceasta haina inaintea mea. Poate era transpirat, da poate avea vre-o ciuperca ceva pe piele, fuuuu.. deja spalatul hainelor noi a devenit un obicei :)

Iata de asta si spal totul, ca mi-i teama sa imbrac hainele asa cum sunt. Si inca: dupa ce masor ceva (chiar daca nu cumpar nimic), eu vin acasa si inprimul rind fac dus ca sa ma spal de toata murdaria ceea (ca cind masor hainele ele totuna ating si pielea)

Partajează acest post

Link spre post
ursamajor

Стираю только нательное,а вообще считаю,что вещи до первой стирки все равно лучше выглядят,чем после.

Делаю точно так же, и думаю точно так же! )

Partajează acest post

Link spre post
Juli

Новое стираю только детско,и то,если нательное,а своё.привычка с детства сразу напялить)Муж вообще может сразу в бутике надеть и пойти :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
Вета

Новое стираю только детско,и то,если нательное,а своё.привычка с детства сразу напялить)Муж вообще может сразу в бутике надеть и пойти :girl_crazy:

Вот-вот! Я тоже могу сразу из бутика выйти в обновке! Естественно, нательное и детское стираю сначала. Верхнюю одежду не стираю после покупки сразу - ни детскую ни взрослую.

Partajează acest post

Link spre post
astra

Я стираю всю новую одежду кроме курток, пальто и другой верхней одежды. А нательное белье и детское тем более.

Однажды видела, как в одном из бутиков проводилась инвентаризация, либо просто там товар перекладывали, так все бюстгальтеры, трусики и прочее нижнее белье валялось прямо на полу без упаковок. Как же его потом одевать без стирки.

А иногда меряешь вещь, а она уже пахнет чужими духами, так что лучше постирать.

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

Иногда стираю, иногда глажу.

Partajează acest post

Link spre post
staasva

Стираю все только нательное и детское.

Partajează acest post

Link spre post
Marmeladka

Обязательно стираю нижнее белье, полотенца. Верхнюю одежду обычно так одеваю, хотя если меня то- то смущает ( запах, вид) то тоже стираю. :))

Partajează acest post

Link spre post
limette

Spal neaparat toate hainele noi ale copilului, dar ale noastre mai mult lenjerie.

Partajează acest post

Link spre post
OliMioli

Нижнее бельё стираю сразу, вообще придерживаюсь того, что вещи нужно стирать, т.к. они шились, трогались кем-то, в промышленных условиях где-то хранились, мало ли краска  ещё осталась незакреплённая, но бывает часто невтерпёж и вещь одеваю прям в магазине и в ней же ухожу)) 

Partajează acest post

Link spre post
Perfect_Angel

Eu spal totul, inclusiv hainele groase de iarna,

cum vin hainele (de obicei comand haine din magazine online) cum le spal, astept sa se usuce si mai apoi le asez in dulap

Partajează acest post

Link spre post
Natusic

Sfatui pe toti sa spele hainele si albiturile inainte de folosinta, indiferenta de unde ati procurat hainele de la piata sau magazin de brend.Conditiile de pastrare sint oribele vo zic din propria experienta,sa stiti hainele de la second hand sint mult mai curate decit cele noi deoarece trec o procedura de dezinfectare  inainte de a fi inpachetate ,asta inainte desigur de a nimeri in mainele vinzatorilor nostri.Mai stiu ca si la producatorul nostru autohton "Iuvas" hainele sint calcate inainte de inpachetare ,dar totusi spal tot ce procur de la ei .

Partajează acest post

Link spre post
scorpions

spal doar articole de lenjerie de corp a copiilor ,hainele noi nu le spal

Partajează acest post

Link spre post
Iliolia

Стираю практически все, кроме джинсов  и курток. Че-то мне жалко новую куртку сразу стирать...И джинсы... 

Partajează acest post

Link spre post
Наталис

Девочки, а вас не смущает, что до вас может надеть кто угодно ту вещь? С какими угодно кожными проблемами?...

Я когда увидела название темы, удивилась, была уверена, что и вопрос не стоит - стирать или нет.

Я ошеломлена... Честно

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum