KsiuKS

А вы бы решились бы на пластическую операцию?

Postări Recomandate

SuperGrl
La 27.06.2010 la 22:43, mirella a spus:

daca doriti rinoplastie,mergeti la Viorel Cotea,e cel mai bun din Moldova in asta.

tel 288 726- receptia

Știu că postarea e veche dar poate opinia mea va ajuta pe cineva. Din păcate nu sunt de acord că Viorel Cotea e cel mai bun chirurg plastician. Asta o spun din experiența mea și a mamei. În urma cu mai mult de 3 ani am fost operată la nas de 3 ori de însăși Cotea dintre care ultimile 2 ori au fost făcute în timpul garanției (corectia suturii și corectia asimetriei septului și nărilor) la care el ar fi trebuit să corecteze ceea ce nu a făcut la prima operație. După cele 3 operații sutura a fost "reparată" însă septul și nările au rămas la fel de asimetrice și neplăcute vizual și o asimetrie foarte vizibilă chiar și pentru cei fără diplomă medicală. Mama mea a făcut abdominoplastie tot la el și i-a facut tot aiurea. I-a facut liposuctie la abdomen însă la zona pubiana a lăsat practic o "pungă" cu grăsime iar mama nu poate îmbrăca pantaloni pe corp că se evidențiază foarte tare zona pubiana. Deci imaginati-vă burta ei cu mult mai plată decît zona pubiana care stă ca o pungă plină atîrnată. NU recomand acest chirurg nimănui. Am pierdut timp, bani si sănătate cu el. Și serviciile lui nu-s ieftine deloc. La urma urmei nu e atît de mult vorba de prețurile lui ci de operațiile necalitative și durerile suportate fără rezultatul la care m-am inteles cu el pînă la prima operație. Așa am o impresie că el face operații plastice ca la conveier fără să mai țină cont de estetică și de ce vrea pacientul. Ar fi bine să fie sincer și să spună din start că nu-l duce capul la estetică și simetrie ori că nu poate face ce i se cere. Așa pacientul decide dacă să meargă la risc ori nu. 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum