Hapiness

Liceul Teoretic " Onisifor Ghibu" (Str. N. Costin,61/6)

Postări Recomandate

Hapiness

anul viitor la scoala7 Nu stiu intre ce sa aleg Ghibu sau Aligieri? ashtept sfaturi

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nikoleta
La 11/28/2011 la 9:10, Inul4ik a spus:

Стоит вопрос или Гибу или Рареш Мамочки чьи дети ходят в эти лицеи - посоветуйте пожалуйста!!!! Одни советуют Гибу он сильнее, другие Рареш. На след. год в школу :scratch_one-s_head: Нас интересуют учителя нач. классов!

Sunt cu predare in romana... Ghibu e cu specializare artistica (muzica, pictura, dans etc.). Flacaul nostru finiseaza a 4-a si am fost multumiti... clasa cu inclinatie balet, prof. Lilia Vlasiuc - apropo acum in 2012 dumneaei din nou are clasa de a I-a. Taxele sunt accesibile, cel mai costisitor poate fi achitarea reparatiei in cabinet, care ca regula se face o data la 4 ani.

La 9/11/2011 la 20:48, irulika a spus:

anul viitor la scoala7 Nu stiu intre ce sa aleg Ghibu sau Aligieri? ashtept sfaturi

Depinde doar de profesoare. Taxele nu sunt mari nici in unul din liceele susmentionate.

Noi finisam a 4-a in Ghibu, suntem relativ multumiti... doar ca numarul copiilor e cam mare in clasa... la noi sunt 33.

Partajează acest post

Link spre post
lexy

Я училась в лицее Гибу..... Моё мнение что более мение хороший лицей.. Я училась в классе с рисованием.. Думаю что очень полезно для развития :) есть классы с танцами и музыкой... кому что нравится...

Partajează acest post

Link spre post
liubic

Ieri la gradinita d-na educatoare ne-a comentat ca multi copii din promotia anului trecut au ales acest liceu, iar acum nu sunt multumiti de alegerea facuta.

Partajează acest post

Link spre post
alika

Вчера подала документы в этот лицей. Набирают четыре 1-ых класса: музыкальный, с рисованием, танцами и иностранных языков. Пойдём в класс с ин.яз. До 17 апреля приём документов.

La 4/16/2014 la 9:35, liubic a spus:

скажите пожалуйста вы подали весь пакет документов или только заявление? спасибо

заявление, копию паспорта и копию свидетельства о рождении. Мед.карту потом можно принести.

30 апреля будет собрание в актовом зале. С 5 по 16 мая тестирование.

Забыла добавить: еще 4 фото.

Partajează acest post

Link spre post
Marianti

Mamicile de klasa 1, va rog sa ma ajutati, suntem nevoiti sa ne mutam la buiucani, si sa schimbam scoala pe una mai aproape de casa ,  vreau sa stiu care au fost taxele pentru intrare in liceu anul acesta, m-ar interesa si grupa, fondul scolii si al clasei. 

Partajează acest post

Link spre post
klara

Никто не знает, что за забор появился между гибу и рареш? Вроде раньше эти лицеи мирно жили. Сейчас лишились оба площадки стадиона. Смотрится этот забор дико

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

am sunat directoarea si mi-a zis ca de pe 21 aprilie incep sa primeasca documentele. 

Dv tot aveti copil pentru clasa 1?

Partajează acest post

Link spre post
Nata10

Da, mergem si noi in clasa intii la toamna, dumneavoastra dupa adresa sunteti la acest liceu? Noi suntem in blocurile  noi de pe Alba Iulia 75/22, iar adresa data nu a fost atribuita inca nici unui liceu, cel putin cu o luna in urma nu era, am sunat chiar la directie, si ne-au spus ca cel mai probabil vom fi la Ghibu. Dumneavoastra ati gasit vreo profesoara la care veti dori sa fiti?

Editat de Nata10

Partajează acest post

Link spre post
marimarius

Salutare.Am vorbit cu o eleva care sustine ca la Onisifor Ghibu se platesc foarte multi bani. A zis ca peste 1000EU pe an se platesc pe diverse lucruri. Rog pe cei care invata acolo sa confirme aceasta informatie. Cu acesti bani poti da copilul la o scoala privata. Va rog mult un raspuns detaliat despre cheltuieli cine cunoaste sigur.

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

Можете смело не верить

в нашем районе все туда ходят и ни от кого не слышала о таких суммах.Фонд школы-да,но это около 1000 лей в год и все

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

Spune-ti va rog la acest liceu sunt grupe ruse?

нет,это молдавский лицей

Partajează acest post

Link spre post
marimarius

Pe mine ma intereseaza parerea celor care invata real la acest liceu.Astazi din nou am auzit despre un copil la profil pictura care doar in primele 2 luni deja platisera in clasa 1 in total 5000 lei pe diverse lucruri. Imi doresc sa nu fie adevarat, dar rog doar pe cei care invata in clasele primare sa lase o recenzie corecta.Si daca se poate numele invatatoarei pe care o recomandati

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

у меня племянники ходят в ту школу

вчера спросила кумнату,сколько им обходится школа

фонд школы 600 лей/полгода,завтраки 12 лей/день и фонд класса 100 лей/месяц

кстати,для школьников бассейн почти даром,около 100 лей/в месяц

Не знаю,на что они потратили 5000 лей,может считали вместе с одеждой,школьной формой и какими-то спец.товарами для рисунка

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

am fost la scoala si am aflat ca pe 21 aprilie 2016 va avea loc adunare pentru cei care pleaca in clasa 1 la ora 17 in sala festiva la etajul 3.

Pina atunci primesc documentele de la ora 8 pina la 16 la secretara.

1. copia adeverintei de nastere,

2. copia buletinului de identitate a parintilor,

3. 4 foto 3*4

Toate documentele sa fie in folie.

Vor 4 clase de I

1. 1A - fara profil

2. 1B - cu profil coregrafic

3. 1C - muzical-coral

4. 1D - educatie plastica

Daca cineva mai stie cite ceva, rog sa scrieti.

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

медосмотр можно принести потом, еще какое-то тестирование в садике (с этого года уже нужно)

Partajează acest post

Link spre post
Prin4ipessa

у меня племянники ходят в ту школу

вчера спросила кумнату,сколько им обходится школа

фонд школы 600 лей/полгода,завтраки 12 лей/день и фонд класса 100 лей/месяц

кстати,для школьников бассейн почти даром,около 100 лей/в месяц

Не знаю,на что они потратили 5000 лей,может считали вместе с одеждой,школьной формой и какими-то спец.товарами для рисунка

Лен, слышу такое не впервый раз. только суммы от 2000 до 5000. это как бы начальный вступительный взнос

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456
Только что, Джелит сказал:

Девочки, подскажите, а бассейн могут посещать не ученики этого лицея? 

конечно,все посещают..бассейн-то не лицея,а как отдельная спортивная школа

Partajează acest post

Link spre post
livicutsa
1 час назад, Konfetka сказал:

Spuneti va rog cine ia clasa 1 anul acesta?

Nu stiu numele tuturor profesoarelor. Sigur este doamna Samanati(asa parca).

Editat de livicutsa
greseala

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456
1 час назад, Konfetka сказал:

Spuneti va rog cine ia clasa 1 anul acesta?

знаю точно что один класс берет учительница Чимбир

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

eu am copil in clasa 2. Sint foarte multumita de profesoara ei. Cindva am facut si eu studiile in acest liceu, pe atunci gimnaziu. Si profesorii sint foarte buni.

Partajează acest post

Link spre post
maya

buna seara stimate mamici. citind mesaje din 2017, am ajuns si eu cu intreabarea data in 2018.

cum vi se pare acest liceu, taxe mari?, profesori buni?, diferenta intre ''o ghibu'' si ''p rares''? copiilor le place?

va rog parari si sfaturi. merci 

Partajează acest post

Link spre post
Бэлла

Bună ziua mămici!  Vrau și eu sa aflu părerea despre acest liceu.  Poate este cineva cine merge la toamnă în a 5  ! ?

Partajează acest post

Link spre post
Olivia95

Buna seara. Ce profesori vor lua anul acesta clasa 1? Cei din clasa a 4, de cine sunteti mulțumiți? Este program prelungit?

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

В Гибу только 1 класс без профиля,в него принимают только по прописке,остальные профильные и на конкурсной основе.

Учителям меняют профиль.Предыдущий класс может быть музыкальный а следующий танцевальный.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum