musea

Neomansarde.md

Postări Recomandate

musea

Fetelor ce parere aveti despre firma Neomansarde? Poate ati avut cineva treaba cu ei? Sunt specializati in constructia mansardelor locative...

Vad ca au oferte interesante....spre exemplu constructia mansardei locative de pe str. Ialoveni cu 499 euro m2, oferta speciala pentru luna august...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ihtus

Maria, la Santarex-prim la fel 500 e\mp, daca achitati pina la Anul nou.

Partajează acest post

Link spre post
musea

Maria, la Santarex-prim la fel 500 e\mp, daca achitati pina la Anul nou.

Serios? Pe sait vad ca e afisata suma de 650 euro...Si inca ceva, vad ca perioada constructiei la Santarex prim e de aproximativ un an iar la Neomansarde e jum. de an... Personal tare nu ma pricep, insa e posibila constructia unei mansarde timp de jum.de an sau e reclama? Sau din contra Santarex prim construieste mai greu?

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Maria, 650 e daca achiti timp de 3 ani de la semnarea contractului. Timp de 1 an - 600.

Oh, sorry!!! pina la Anul nou 550. Se vede ca la altcineva am vazut cu 500, incerc sa-mi amintesc. Imi pare ca euromansarde, dar anume cladirea linga Colegiu ecologic

Partajează acest post

Link spre post
kristinka

Si inca ceva, vad ca perioada constructiei la Santarex prim e de aproximativ un an iar la Neomansarde e jum. de an... Personal tare nu ma pricep, insa e posibila constructia unei mansarde timp de jum.de an sau e reclama? Sau din contra Santarex prim construieste mai greu?

Jumatate de an nu este de ajuns pentru a construi mansarda. Mansarda unde noi am cumparat apartament trebuia sa se construiasca timp de un an, dar ei deja nu reusesc. Prorabul chiar singur ne-a spus ca inca de o luna minim mai au nevoie. Asa ca nu va bazati pe termenii care va promit.

Partajează acest post

Link spre post
peos

Despre neomansarde, eu am cumparat apartament la ei, termenu promis l-au intrecut deja de 3 ori, chiar si pe documente ultimul termen este pina pe data de 31 martie 2012 insa se vede ca mai au nevoie de vre-o 5 luni, adica cum zice colegul cam 1 an sigur se intind, dupa cum se misca si cum lucreaza, ei toti promit multe dar la facut nu prea se grabesc, zic ca fac calitativ si deasta se intirzie, parerea mea fiindca am lucrat in constructii, este ca da fac calitativ dar nu asta e problema si ca iau banii si incep mai multe constructii ca sa atraga atentia si sa cistige cit mai multi bani insa nu termina ce au inceput in termenii promisi, asa ca ma cam tem sa nu pateasca ca in proverb, cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nici unul. succese daca doriti sa cumparati de la ei dar numai nu credeti terminilor pe care ii pun.

Partajează acest post

Link spre post
marinarosca

Despre neomansarde, eu am cumparat apartament la ei, termenu promis l-au intrecut deja de 3 ori, chiar si pe documente ultimul termen este pina pe data de 31 martie 2012 insa se vede ca mai au nevoie de vre-o 5 luni, adica cum zice colegul cam 1 an sigur se intind, dupa cum se misca si cum lucreaza, ei toti promit multe dar la facut nu prea se grabesc, zic ca fac calitativ si deasta se intirzie, parerea mea fiindca am lucrat in constructii, este ca da fac calitativ dar nu asta e problema si ca iau banii si incep mai multe constructii ca sa atraga atentia si sa cistige cit mai multi bani insa nu termina ce au inceput in termenii promisi, asa ca ma cam tem sa nu pateasca ca in proverb, cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nici unul. succese daca doriti sa cumparati de la ei dar numai nu credeti terminilor pe care ii pun.

Salut, dumneavoastra in care casa ati procurat de la Neomansarde? si cu ce pret v-ati inteles pina la urma. Noi tot de vreo bucata de an ne interesam de mansardele de la str. Ialoveni 96 si 96B. Dar inca nu putem hotari.

Partajează acest post

Link spre post
eji4ka

Salut, dumneavoastra in care casa ati procurat de la Neomansarde? si cu ce pret v-ati inteles pina la urma. Noi tot de vreo bucata de an ne interesam de mansardele de la str. Ialoveni 96 si 96B. Dar inca nu putem hotari.

Pot sa va sfatui sa nu va aventurati in procurarea apartamentului de la ei! Eu locuiesc in casa de pe str. Ialoveni 96B si pot sa va spun ca ei incearca zilele acestea sa inceapa constructia neavind nici acordul locatarilor etajului 5 (ceea ce este necesar),nici autorizatia de constructii. Luni vom depune o plingere colectiva la primaria si restul organelor competente!!! Sunt niste aferisti!!! Paziti va de ei!

In ceea ce priveste constructia de pe str. Ialoveni 96 : consultînd panoul de informație afișat pe porțile șantierului de construcție am aflat ca autorizația de construcții are № 668 din 05.11.2011, si consultînd lista autorizațiilor de construcție eliberate în anul 2011 pe www.chisinau.md rubrica Informaţii publice» Autorizaţii / Acte emise http://chisinau.md/l...hp?l=ro&idc=564&, am aflat că pe data de 5.11.2011 nu au fost eliberate autorizații(si ca a fost zi de sambata ;) ), iar cea cu numărul 668 este eliberată persoanei fizice in august 2011 pentru reconstrucția apartamentului. Totodată certificatul de urbanism a fost emis numai in ianuarie 2012, și nu pe numele firmei Neo Imobiliare(denumirea juridica a neomansardelor), ci pe S.R.L.Cristianconst'', deci firma a început lucrări de construcție inca in toamna 2011, neavînd nici certificatul de urbanism,nici autorizația de construcție! Si acum acești aferiști doresc să construiască mansarda deasupra noastră! D-voastra va puteti convinge de cele spuse accesind http://chisinau.md/l...hp?l=ro&idc=564& ! Evitati-i si va doresc succes!

9300e5014b5at.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Just

Neo mansarde

Купили у них мансарду, обешали достроить до января 2012 года до сих пор даже крыши нету только балки стоят. В офисе на вопросы отвечают неохотно (мягко сказано) такое ошушение что прячятся, завтраками кормят вот думаю уже забирать деньги обратно.

Может кто что посоветуют как надавить на них? или стоит просто забирать инвестиции?

Заранее благодарен

Partajează acest post

Link spre post
ladyelvie

Добрый день,Юрий, вы в по какому адресу купили квартиру? У нас такая же ситуация по адресу Кока 3,они обещали закончить в июне 2012,тянут уже второй год....

Partajează acest post

Link spre post
Rom

Та же ситуация, деньги забрать не так уж просто ... Единственная возможность узнать что на самом деле происходит это объединиться и пойти к ним всем вместе, по одному мы уже пробовали и ничего... Мой номер 079801776 Роман.

Partajează acest post

Link spre post
mina

salut fetelor, cunoscuta mea a cumparat la ei mansarda linga 40 ani, cind au fost ploile vara tot acoperisul a plouat au avut un chin, s-a zis cu reparatia.

Partajează acest post

Link spre post
VitalieTurcanu

Mda citesc comentariile ....si nu am cuvinte!  :rolleyes: Cine mai are ceva dubii cred ca le clarific eu...din cite am vazut mai sus doar persoane ce au investit sau au vrut sa investeasca...din care la nimeni constructia nu e fnalizata! In aceeasi situatie sunt si eu am investit intr-un apartament din str. Ion Pelivan 17/3 ...si incep sa regret faptul....nu e finalizata nici aia ...termenii deja sunt trecuti...unica solutie e sa apelez la un avocat dupa cum inteleg eu! Nu mai risc sa astept pina vor finisa ei sau contrarul....o investitie sigura e aia cind primesti cheile in mina, da platesti cu 2 mii mai mult dar stii sigur ca nu esti dus de nas! O zi buna tuturor!

Partajează acest post

Link spre post
volf1232@gmail.com

cineva a putut sasi scoata banii de la ei? eu am investit in mansarde de pe strada Pelivan 17/3, sau poate un avocat bun care na va ajuta? 069507753 numarul meu .

Partajează acest post

Link spre post
iuras.igor@gmail.com

Este cineva care a investit pe strada Brancusi 148? 

Partajează acest post

Link spre post
VitalieNitelea

Buna ziua! Am investit si noi pe strada Sadoveanu 4/2.., care mai sunteti dati sa ne impreunam sa rezolvam cumva...caci toti am ramas pe drumuri..  Ma contactati pe adr.el. ni.vitas@rambler.ru..... Multumesc...

Partajează acest post

Link spre post
VitalieNitelea

Oameni ce raspunsuri ati primit de la procuratura..? Eu astazi am depus plingerea la procuratura sec.centru. Mi sa spus ca in decurs de o luna ne vor informa... Va rog scrieti care mai cunoasteti informatii utile de cazul nostru sau variante cum am putea obtine DACA NU BANII MACAR APARTAMENTELE GATA.... MULTUMES...

Partajează acest post

Link spre post
Oxolino

Oameni ce raspunsuri ati primit de la procuratura..? Eu astazi am depus plingerea la procuratura sec.centru. Mi sa spus ca in decurs de o luna ne vor informa... Va rog scrieti care mai cunoasteti informatii utile de cazul nostru sau variante cum am putea obtine DACA NU BANII MACAR APARTAMENTELE GATA.... MULTUMES...

Si eu am cumparat mansarda de pe calea iesilor 49, vreau si eu sa scriu cerere dar am inteles ca au depus mai intii la sectorul unde e apartementul mai apoi ei inainteaza la procuratura sau se poate direct la procuratura? ati anexat toate platile, copia contractului ceva?

Partajează acest post

Link spre post
VitalieNitelea

Si eu am cumparat mansarda de pe calea iesilor 49, vreau si eu sa scriu cerere dar am inteles ca au depus mai intii la sectorul unde e apartementul mai apoi ei inainteaza la procuratura sau se poate direct la procuratura? ati anexat toate platile, copia contractului ceva?

Depuneti deja la procuratura generala pentru ca dosarul e deja acolo, noi am dat si fotocopia contractului...Trebuie sa ne ajutam unii pe altii... Cu Dumnezeu Inainte...

Partajează acest post

Link spre post
Oxolino

Depuneti deja la procuratura generala pentru ca dosarul e deja acolo, noi am dat si fotocopia contractului...Trebuie sa ne ajutam unii pe altii... Cu Dumnezeu Inainte...

la procuratura generala de pe bodoni sau procuratura sec. centru de pe st cel mare 73?

Partajează acest post

Link spre post
Lika11

Mda citesc comentariile ....si nu am cuvinte!  :rolleyes: Cine mai are ceva dubii cred ca le clarific eu...din cite am vazut mai sus doar persoane ce au investit sau au vrut sa investeasca...din care la nimeni constructia nu e fnalizata! In aceeasi situatie sunt si eu am investit intr-un apartament din str. Ion Pelivan 17/3 ...si incep sa regret faptul....nu e finalizata nici aia ...termenii deja sunt trecuti...unica solutie e sa apelez la un avocat dupa cum inteleg eu! Nu mai risc sa astept pina vor finisa ei sau contrarul....o investitie sigura e aia cind primesti cheile in mina, da platesti cu 2 mii mai mult dar stii sigur ca nu esti dus de nas! O zi buna tuturor!

Buna! Si eu am procurat apartament in acest bloc str. I.Pelivan 17/3. As vrea sa ne gasim toti locatarii de la aceasta mansarda, si sa hotarim impreuna ce facem mai departe. Cred ca e in interesul fiecaruia din noi, ca mansarda sa fie finisata. Am gasit citeva persoane din alte blocuri, care sunt in aceeasi situatie. Locatarii la fiecare bloc in parte se zbat petru finisarea constructiei casei lor. Din casa noastra cunosc doar o persoana,pe care am gasit-o tot aici pe forum si atit. In doi mare lucru nu faci. Ar fi bine sa ne intilnim toti locatarii de la mansarda si sa vorbim.   nr. meu de contact 069444188

Partajează acest post

Link spre post
maryland

Ma adresez tuturor cumparatorilor de la Neomansarde!!!

S-au organizat mai multe sedinte ale persoanelor care au cumparat mansarde, in urma acestor sedinte s-a creat un grup pe facebook.

Rugam respectuos, toti cei care sunt interesati sau care vor sa solutioneze problema cu aceasta companie, sa se reuneasca in acest grup. Acolo se vor discuta diferite subiecte in ceea ce priveste judecata, contacte, intilniri, etc. 

https://www.facebook.com/groups/258469217661604/262759057232620/?notif_t=group_activity

In cazul in care cunoasteti pe cineva, care lupta cu Neomansarde, rog mult sa-i anuntati despre mesajul postat.

Partajează acest post

Link spre post
Rom

Ma adresez tuturor cumparatorilor de la Neomansarde!!!

S-au organizat mai multe sedinte ale persoanelor care au cumparat mansarde, in urma acestor sedinte s-a creat un grup pe facebook.

Rugam respectuos, toti cei care sunt interesati sau care vor sa solutioneze problema cu aceasta companie, sa se reuneasca in acest grup. Acolo se vor discuta diferite subiecte in ceea ce priveste judecata, contacte, intilniri, etc. 

https://www.facebook.com/groups/258469217661604/262759057232620/?notif_t=group_activity

In cazul in care cunoasteti pe cineva, care lupta cu Neomansarde, rog mult sa-i anuntati despre mesajul postat.

Cand accesez link-ul de ma sus... This content is currently unavailable
The page you requested cannot be displayed right now. It may be temporarily unavailable, the link you clicked on may have expired, or you may not have permission to view this page.

Partajează acest post

Link spre post
maryland

Rom, Daca aveti cont pe facebook, pur si simplu cautati grupul Neomansarde.

Partajează acest post

Link spre post
iuras.igor@gmail.com

Astfel de grupa nu a fost gasita! Poate ceva gresiti ?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum