MoooooN

Бассейн/piscina - Взрослому Научиться Плавать...

Postări Recomandate

MoooooN

Подскажите, пожалуйста, где у нас в Кишиневе можно научиться плавать? Интересуют именно занятия для взрослых. Есть у нас такое??? :rolleyes::help:

Похожей темки в этом разделе не нашла. Если все же где-то она есть, ткните меня, пожалуйста... :blush:

Спасибо! :friends:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vasilisa

Подскажите, пожалуйста, где у нас в Кишиневе можно научиться плавать? Интересуют именно занятия для взрослых.

Два года назал я записалась к тренеру, но так и не пошла....Наверное, можно и сейчас. Это в центре, за дворцом Октомбрие,бассейн Института физкультуры, открытый. Там обучают, попробуйте подойдите.Там еще хороший гидромассаж, я всегда туда хожу.

Partajează acest post

Link spre post
tasham

eu am invatat sa inot la 30 de ani :blush: (am avut o trauma psihologica in copilarie si-mi era frica de apa foarte mult) dar acum sunt ca pestele in apa :yahoo: m-a invatat dna Domnica de la bazinul Universitatii de stat, mai jos de Pticika la telecentru. am trecut cam dificil de bariera psihologica, dar timp de o luna deja inotam, asa stingaci - in schimb fara pluta si alt ajutor :laught1: 2 ani in urma abonamentul p-u adulti era de vreo 400 lei - 3 ori pe sapt. acum nu stiu cit e ... dar daca doriti puteti merge si fara abonam - e 40 lei ora. niciodata nu-i tirziu sa invatati ceva nou :friends:

Partajează acest post

Link spre post
Natatala

Два года назал я записалась к тренеру, но так и не пошла....Наверное, можно и сейчас. Это в центре, за дворцом Октомбрие,бассейн Института физкультуры, открытый. Там обучают, попробуйте подойдите.Там еще хороший гидромассаж, я всегда туда хожу.

И сейчас там есть такое, занятие стоит 55 лей. Длится по времени 1 час.

Partajează acest post

Link spre post
Svetleachok

Скажите, 55 лей - это без тренера и плюс что то надо платить тренеру, чтобы обучал? Или какая система? (тоже интересует этот вопрос - надо научить плавать именно взрослого). И как происходит обучение: индивидуально или группами? Спасибо

Partajează acest post

Link spre post
MoooooN

Спасибо большое! Ни я, ни муж не умеем плавать. :blush: Радует, что не одни мы такие. :girl_crazy: И что найти тренера можно. Значит, надо просто подойти на бассейн и уже там интресоваться. :rolleyes: Спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Natatala

Спрашивала для подружки месяц назад. Час нахождения в бассейне стоит 50 лей, а с тренером 55 (50 бассейн и 5 лей доплата тренеру), единственное что выбираешь время и его менять нельзя.

Partajează acest post

Link spre post
MoooooN

Спрашивала для подружки месяц назад. Час нахождения в бассейне стоит 50 лей, а с тренером 55 (50 бассейн и 5 лей доплата тренеру), единственное что выбираешь время и его менять нельзя.

А занятия групповые или индивидуальные?

Partajează acest post

Link spre post
sungirl89

я тоже хочу научиться плавать

Partajează acest post

Link spre post
Natatala

А занятия групповые или индивидуальные?

Получаются индивидуальные, но паралельно тренер может еще кого-то консультировать. Сорри, но раньше не видела сообщение. :blush:

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

eu am invatat sa inot la 30 de ani blush.gif (am avut o trauma psihologica in copilarie si-mi era frica de apa foarte mult) dar acum sunt ca pestele in apa :yahoo: m-a invatat dna Domnica de la bazinul Universitatii de stat, mai jos de Pticika la telecentru. am trecut cam dificil de bariera psihologica, dar timp de o luna deja inotam, asa stingaci - in schimb fara pluta si alt ajutor :laught1: 2 ani in urma abonamentul p-u adulti era de vreo 400 lei - 3 ori pe sapt. acum nu stiu cit e ... dar daca doriti puteti merge si fara abonam - e 40 lei ora. niciodata nu-i tirziu sa invatati ceva nou :friends:

fetelor...cit de actuala este aceasta info la moment?

nici eu nu stiu a innota (tot din cauza unei traume psihologice din copilarie)

dar sunt mama si copii mei tinjesc mult din cauza ca nu ma pot bucura alaturi de ei in apa la mare, la iaz (((((

mai p scurt si eu vreau sa ma invat....sper ca se va primi!

Partajează acest post

Link spre post
calatoarea

Ileana acu tot e 55 lei ora.. (linga Palatul National)

si eu intentionez sa ma duc sa invat..

am inceput odata si am renuntat dupa a 8-a lectie..acu vreau serios sa ma apuc..

Editat de calatoarea

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Ileana acu tot e 55 lei ora.. (linga Palatul National)

si eu intentionez sa ma duc sa invat..

am inceput odata si am renuntat dupa a 8-a lectie..acu vreau serios sa ma apuc..

mersi Diana

spune-mi te rog, acolo pare mise era abonament intr-un timp...acum nu mai este?

trebuie sa platesti numai decit pe fiecare ora ?

Partajează acest post

Link spre post
tasham

fetelor...cit de actuala este aceasta info la moment?

nici eu nu stiu a innota (tot din cauza unei traume psihologice din copilarie)

dar sunt mama si copii mei tinjesc mult din cauza ca nu ma pot bucura alaturi de ei in apa la mare, la iaz (((((

mai p scurt si eu vreau sa ma invat....sper ca se va primi!

cit priveste info mea - ea deja nu este actuala , pentru ca bazinul de la universitate e inchis p-u reparatie - asa ca toti antrenorii au fost mutati la bazinul Dinamo - de linga Academia de politie. eu acum frecventez aici - conditiile nu sunt super bune, dar imi place ca au si bazin p-u copii - asa ca eu cu fetita mea mai mare merg acolo - pentru ea platesc abonament si antrenor, iar eu intre timp inot in bazinul adult :girl_crazy: ah, da - si antrenoarea care m-a invatat pe mine sa inot - d-na Domnica - tot e la DInamo - ei zic ca indata ce se va repara bazinul lor toti vor reveni la locurile lor de munca initiale

Partajează acest post

Link spre post
calatoarea

mersi Diana

spune-mi te rog, acolo pare mise era abonament intr-un timp...acum nu mai este?

trebuie sa platesti numai decit pe fiecare ora ?

este abonament, si se primeste mai ieftin dar orele nu se recupereaza...adica daca te-ai inscris miercuri da miercuri a plouat (ca ieri de ex.)si nu te-ai dus ora este pierduta...

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

mersi fetelor..

.cred ca voi opta pentru un abonament

Partajează acest post

Link spre post
Marmeladka

Я тоже научилась плавать в 27...)) плавала в бассейне возле palatul national, с тренером, страх ушел, умею плавать по разному)) сейчас хочу возобновить походы- потому как чувствую себя после бассейна намного лучше и порхаю))

Partajează acest post

Link spre post
Valentina_B

что за бассейн возле Палатул Национал? как его найти?

Partajează acest post

Link spre post
ollikk

девочки где сейчас есть тренера для взрослых чтобы научиться плавать и сколько это примерно стоит?

Partajează acest post

Link spre post
Ynaia

Я панически боялась нырять. Плавать особо не умела. Потом стали с мужем ездить на море, так и научилась плавать, а в прошлом году страх отступил, пробовала нырять. Оказалось не так страшно. Главное почаще ходить/ездить на бассейн/море с человеком которому вы доверяете.

Partajează acest post

Link spre post
purple

Salut,mamicute!

V-ati mai invatat sa inotati? Imi doresc nespus de mult..am tot sunat la diverse centre sportive(private) dar ei ofera asa servicii doar daca ei abonament anual plus lectii cu antrenorul.. 

Ramine la Universitatea de Stat, de pe str.Ismail 1. Ati fost acolo? Daca puteti sa va impartasiti experienta, ar fi minunat!

Mersi!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum