NataCris

Topul Copiilor/ Детский топ лист

Postări Recomandate

NataCris

Se pare ca si puii nostri au cintece preferate, poate pe undeva mai in voga decit cele care ne plac noua. Deacea propun sa facem un top al cintecelor pe care copiii nostri le asculta, dar nu includem cintecele pentru copii ( acestea se asculta de toti copiii). Ma refer la cintecele in voga.

Criss isi schimba preferintele in functie de ce trece timpul. Un lucru e sigur – ii place rock-ul, regeton, latino si mai putin, dar are si piese slow pe care le asculta cu gura cascata. :x009:

1. Cleopatra Stratan ”Gita”, ”1,2 si” și ”Mos Craciun”

2. Nelu ”Trenul”, ”Zai-Zai”

3. Anișoara Puica ”Viata mea” (cam straniu!?)

4. Ștefan Banica Jr.

5. Fergie - aproape toate interpretate de ea solo

6. Cristina Aguillera ”Hurt”

7. Enrique Iglesias ””

8. Juanes (ii place mai mult stilul decit o piesa aparte)

9. RBD ”soy rebelde”

10. Mika ”Relax”

Si inca citeva cintece in limba franceza de la MCM, dar nu stiu exact cum se numesc. Acestea sint cele mai iubite de el, dar asculta mult mai multe. Pur si simplu cind le aude pe acestea fuge repede să le vada si stiga ”mami uti” (să ma uit si eu!)

Iata unul din momentele cind Criss savura piesa ”Relax”.

aa1006599e2c.jpg

Odorasii vostri ce preferinte au? :unsure:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inx

noi inca sintem micut de tot, de aceea ii aleg muzica dupa preferintele mele - muz.clasica pt. copiii,cintece de pe CD Danonino si diferite cutiute muzicale

Partajează acest post

Link spre post
NataCris

Fara indoiala ca si noi ascultam muzicuta pentru copii si ii plac tare mult. Repeta versurile care sint usor de memorat. Dar cind incasa mereu e MCM sau MTV, e imposibil sa nu aiba si de aici piese preferate. Nu l-am invatat eu, dar stie sa fie un meloman la capitolul TV. Isi cauta sincgur posturile si se opreste doar acolo unde-i place, deobicei la posturile muzicale, care la noi sint 4 la rind.

Partajează acest post

Link spre post
NataCris
noi inca sintem micut de tot, de aceea ii aleg muzica dupa preferintele mele - muz.clasica pt. copiii,cintece de pe CD Danonino si diferite cutiute muzicale

Sanatate si sa cresteti mari, atunci vom vedea ce preferinte aveti! De cele mai multe ori ele nu coincid cu ale parintilor.

Partajează acest post

Link spre post
inx
Sanatate si sa cresteti mari, atunci vom vedea ce preferinte aveti!

multumim

De cele mai multe ori ele nu coincid cu ale parintilor.

mda asa e, apar diferentele dintre generatii

Partajează acest post

Link spre post
Хомячок Че
:excl::ok: Nata! А Ваш малыш просто меломан настоящий! Я сама запала на Zai-Zai!))) :ok::ok::girl_hospital: Нашему Вовчику нравится , как поёт чувак из "Бременских музыкантов". Аж рот открывает, когда слышит!)

Partajează acest post

Link spre post
NataCris
:acute::acute: Nata! А Ваш малыш просто меломан настоящий! Я сама запала на Zai-Zai!))) :wink::lol::wink: Нашему Вовчику нравится , как поёт чувак из "Бременских музыкантов". Аж рот открывает, когда слышит!)

Cind era mai mic tot ”baldee” de la cintecele din desene animate, acum ca e cavaler asculta muzica moderna. Aum striga prin casa cu telecomanda in mina ”Pogeaiz” - ”Apologize”

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor
Cind era mai mic tot ”baldee” de la cintecele din desene animate, acum ca e cavaler asculta muzica moderna. Aum striga prin casa cu telecomanda in mina ”Pogeaiz” - ”Apologize”

:sad: ) nu, la ai mei nu le place "Apologize" ei acum sunt in transa totala de Crazy loop :fool:

O adora pe Cleo cu orice cantec si pe Mika cu "Relax". Ah, le place si Stefan Banica cu "S-o facem lata" si Enrique of course!

Deci topul nostru e:

1. Crazy loop

2. Cleopatra Stratan

3. Mika cu "Relax"

4. Stefan Banica cu "S-o facem lata!"

5. Enrique Iglesias cu "Tired of being sorry"

La voi s-au mai schimbat preferintele?!

Partajează acest post

Link spre post
@niri

сыну очень нравятсz все песни и клипы Bob Sinclar

Partajează acest post

Link spre post
NataCris
:son3: ) nu, la ai mei nu le place "Apologize" ei acum sunt in transa totala de Crazy loop :son3:

O adora pe Cleo cu orice cantec si pe Mika cu "Relax". Ah, le place si Stefan Banica cu "S-o facem lata" si Enrique of course!

Deci topul nostru e:

1. Crazy loop

2. Cleopatra Stratan

3. Mika cu "Relax"

Acum asculta mai mult cintecelele din Casutele muzicale. Stie deja si cuvintele. Dar are si el o slabaciune fata de Crazy Loop, chiar il imita cum danseaza. Astazi mergeam prin oras si a vazut poza lui Dan Balan si a zis ”mami, loop” iar cind a vazut poza lui Nelu a inceput a cinta ”zai,zai :son3:

Partajează acest post

Link spre post
MultiColor
Acum asculta mai mult cintecelele din Casutele muzicale. Stie deja si cuvintele. Dar are si el o slabaciune fata de Crazy Loop, chiar il imita cum danseaza. Astazi mergeam prin oras si a vazut poza lui Dan Balan si a zis ”mami, loop” iar cind a vazut poza lui Nelu a inceput a cinta ”zai,zai :crazy:

:acute: )) a mea ma intreaba "da unde-i crazy loop?"

Partajează acest post

Link spre post
cil

In general ascultam radio "Scaparici". Super tare, ma bucur ca este asa ceva pentru copii.

Dar cea mai preferata melodie este "Mama" de Cleopatra

Partajează acest post

Link spre post
Mariancik

Am o dilema. Trebuie sa plecam la mare si imi trebuie sa fac 2 cd-uri cu muzica pentru pici. Unu cu muzica vesela, si unul cu muzica linistita.

Am la moment cntece de leagan de tot felul, muzica linistita gen soul, din cea vesela Cleopatra, Bau-bau, citeva cintece din cutiute, cintece din desene animate, ceva pop, si cam se termina imaginatia.

Am vazut pe net o serie de cd-uri SUPERBEBE. Si ma intereseaza de unde pot lua muzica clasica pentru pici. Eu am vreo 5 cd-uri cu muzica clasica, dar nu este pentru bebe. Daca se poate de undeva de gasit o colectie speciala, as fi foarte fericita.

Va rog, sugestii, ca de altfel ma impusc pina la mare cu copilul capricios in masina.

Partajează acest post

Link spre post
Irinka
Si ma intereseaza de unde pot lua muzica clasica pentru pici.

Mariancik, ai incercat sa descarci de pe torrents. Acolo la sigur am vazut asa ceva.

Partajează acest post

Link spre post
Mariancik

am vazut pe torrente doar filmulet cu baby mozart, dar in masina merge doar mp3. tot ce e pe torrente legat de muzica pt copii, am descarcat deja. sincer sa spun, nu prea ma incanta colectia, nu e pentru ce-i mai mici.

am descarcat aseara ceva de pe net, dar am ascultat doar un cintecel si nu prea mi-a placut. sunt sunete din astea electronice, ca de la jucarii. eu ma gindeam ca o sa fie chiar instrumental ceva. poate eu nu am descarcat ce trebuia? dupa ce ascult, o sa scriu ce impresii am avut.

Partajează acest post

Link spre post
Laura

Dani meu in ultimul timp e incantat de catecelele astea

vaca lola

cucu de la rana

http://www.youtube.com/watch?v=EJVib32-kf8...feature=relate

d://http://www.youtube.com/watch?v=EJVi...eature=rela

te

d://http://www.youtube.com/watch?v=EJVi...ature=rela

te

d

http://www.youtube.com/watch?v=CPkRG-V-c6M...feature=relate

d://http://www.youtube.com/watch?v=CPkR...eature=rela

te

d://http://www.youtube.com/watch?v=CPkR...ature=rela

te

d

si alte cantecele din seria asta.

Partajează acest post

Link spre post
jagoda

Copilul meu ascultă tot ce punem noi, fie clasică, ethno-jazz, hard-rock, black metal sau cîntece pentru copii. De pe Bittorrent am înscris Золотые хиты для детей, care conține mai mult de 100 de cîntece. Cît despre muzica liniștită, soțul a găsit Звуки природы și copilul nostru ascultă clopoței, ploaie, marea, pădurea.

Partajează acest post

Link spre post
Roca

oi, fetelor... fata mea... cred...ca are gusturi cele mai ...,mmmm....stranii pentru un copil de virsta ei...

eu nu stiu de unde...si de ce... ii place asha muzica...

mie nu prea imi place asha tip de muzica...dar iata ea.... ooooooooooo, numai aude unul din cintecele ei preferate...

aaaaaaaa.......cu gura cascataaaaa..... si nemishcata.....

iata si poiesele ei preferate...

http://www.youtube.com/watch?v=_pflSgCxV2w, asta e pe primul loc )))

, asta imi place si mie....

cam astea... daca imi mai aduc aminte... va mai spun

Partajează acest post

Link spre post
cristinus

Noua ne place Crazy Frog,Cleopatra Stratan.......

Partajează acest post

Link spre post
danpil

мой малый любит все песни "Виа-Гры" и Pink..)))

еще тащится от Pitbull "I Know you want me")))))

Partajează acest post

Link spre post
stipashka

da baiatului meu tare ii place chica boom ,de fapt toate piesele lui crazy loop :music:

Partajează acest post

Link spre post
natalyg

Depinde ce muzica le pune sotul in masina, ceea ce asculta - memoreaza apoi le cinta impreuna

Partajează acest post

Link spre post
Svetllana

Deci topul nostru e:

1. Crazy loop

2. Cleopatra Stratan

3. Mika cu "Relax"

+1

ne mai place foarte mult gummy bear

Partajează acest post

Link spre post
Клео

Fetitei ii place mult Inna,poate sa asculte toata ziua, si sa danseze :girl_in_love::pardon:

Partajează acest post

Link spre post
estellita

1) Black eyed peace - boom boom pow si meet me halfway

2) Dan balan -chicca bomb

acestea sunt preferate si Luciano Pavarotti :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum