Lialika

Пастрама Роман Юрьевич

Postări Recomandate

olesea123
Acum 15 ore, mAMAa a spus:

mersi mult de receptivitate...eu am trecut printrun fiv nereusit...motivul pentru car am ajuns la fiv find trompe infundate si ovare polichistice, si medicul mea propus sa incerc si stiulare la ovare dar inainte de asta sa disfundam trompele, tare as dori sa fie bine asa,

Liudmila asa o intrebare tu ai facut stimulare cu o trompa infundata? sau totusi ai disfundat si a doua trompa?

si ce preparate ai folosit la stimulare..

mersi mult.

eu inainte de fiv am folosit Longhidaza injectii, foarte dureroase au fost pentru mine, pentru desfundarea trompei, ca ramasese-mi cu una, si fix dupa un an jumate am ramas insarcinata pe neasteptate dar intre timp am facut si 2 fivuri nereusite. Nu pot sa zic daca chiar au ajutat aceste injectii...dar la mine sa primit

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mAMAa
В 15.01.2015 в 10:38, irina19796 сказал:

Добрый день.я начинаю эту процедуру.посмотрим как всё пройдёт .если что отпишусь

Транслит запрещён правилами форума.

Editat de Him

Partajează acest post

Link spre post
mAMAa

Saluatare fetele vreau sa va intreb cine este acum la procedura de disfundare a trompeleor si procedura de fizioterapie...? Cum va pare procedura? Degraba vin si eu in echipa voastra...Succese tuturor si multi bebei sanatosi , vam pupat.

Cele care au trecut prin stimularea naturala de unde ati procurat la pret accesibil medicamentele?...Mersi mult.

Editat de mAMAa

Partajează acest post

Link spre post
cristinacretu1983@gmail.com

Mie un medic din Moscova mi-a recomandat sa nu fac laparascopie... fiecare interventie lasa urme in organismul nostru...si nimeni nu da nici o garantie ca trompele vor fi desfundate, ele sunt atit de subtiri ca un fir de par.. doar perdere de bani si timp. Am mers deodata la fiv la Pastrama si acum am 2 printese, pe una din ele chiar acum o tim la sin si o admir.

Partajează acest post

Link spre post
mAMAa
La 28.04.2017 la 21:47, cristinacretu1983@gmail.com a spus:

Mie un medic din Moscova mi-a recomandat sa nu fac laparascopie... fiecare interventie lasa urme in organismul nostru...si nimeni nu da nici o garantie ca trompele vor fi desfundate, ele sunt atit de subtiri ca un fir de par.. doar perdere de bani si timp. Am mers deodata la fiv la Pastrama si acum am 2 printese, pe una din ele chiar acum o tim la sin si o admir.

Cristina salut..sa stii ca si eu am facut fiv la Pastrama Roman un om si medic minunat..insa din caza la o infiectie la mine sarcina sa oprit din evolutie....mi se paruse ca se dupe pamintul de sub picioare dar intodeuna este o speranta si uite ca domnul Patrama mia propus injectii care disfunda in totalitate  pentru ca nu doresc nici eu intervetii,,,la mine sunt ovare polichisticesi deja o sa facem stimulare natural...am incredere mare in acest om..pe la citi medici am umblat doar el mia gasit problema si ma ajuta sami implinesc marea dorinta ca sa devenim parinti....Sper ca totul o sa fie bine...si doresc la toti bebei sanatosi si burduhosi(zimbesc)

Partajează acest post

Link spre post
liuda88
В Tuesday, April 18, 2017 в 18:14, mAMAa сказал:

mersi mult de receptivitate...eu am trecut printrun fiv nereusit...motivul pentru car am ajuns la fiv find trompe infundate si ovare polichistice, si medicul mea propus sa incerc si stiulare la ovare dar inainte de asta sa disfundam trompele, tare as dori sa fie bine asa,

Liudmila asa o intrebare tu ai facut stimulare cu o trompa infundata? sau totusi ai disfundat si a doua trompa?

si ce preparate ai folosit la stimulare..

mersi mult.

Eu am facut injecții 15 , proceduri fizio 10 ( nu stiu daca se mai fac acum ) , nu am disfundat trompa pentru ca medicul era sigur ca injectiile au ajutat la disfundare , apoi clostilbeghit si polijen daca nu gresesc,nu prea mai tin minte precis ,si mai ungeam burta cu divigel pentru ca endometriul era slab .  Cumpărasem si pregnil in caz de necesitate dar nu l-am folosit ,pentru ca folicolii sau spart,in ovulatie am avut 3 folicoli, doi sau prins

Editat de liuda88

Partajează acest post

Link spre post
mAMAa
Acum 31 minute, liuda88 a spus:

Eu am facut injecții 15 , proceduri fizio 10 ( nu stiu daca se mai fac acum ) , nu am disfundat trompa pentru ca medicul era sigur ca injectiile au ajutat la disfundare , apoi clostilbeghit si polijen daca nu gresesc,nu prea mai tin minte precis ,si mai ungeam burta cu divigel pentru ca endometriul era slab .  Cumpărasem si pregnil in caz de necesitate dar nu l-am folosit ,pentru ca folicolii sau spart,in ovulatie am avut 3 folicoli, doi sau prins

Liuda salut...tot la Domnu Pastrama teai lecuit?

La tine tot ovarele erau polichistice?

mersi mult de receptivitate cind vad ca sunt succese ma simnt mai increzuta..

Partajează acest post

Link spre post
liuda88
В Sunday, April 30, 2017 в 12:17, mAMAa сказал:

Liuda salut...tot la Domnu Pastrama teai lecuit?

La tine tot ovarele erau polichistice?

mersi mult de receptivitate cind vad ca sunt succese ma simnt mai increzuta..

Dacă nu gresesc Imi pare ca erau cel putin asa a arătat un uzi ,o trompa era la sigur astupata ,a doua avea trecere dar nu 100% , si da tot la Domnul Roman m-am tratat .In gind foarte ,foarte des ii mulțumesc si imi aduc aminte cu drag si imi pare rau sa citesc unele lucruri urîte  aici,  eu in 2011 m-am tratat la el.

Partajează acest post

Link spre post
Venko

Невозможно выразить словами мою благодарность Роману Юрьевичу за великолепного мальчика. Спасибо большое. И пришла я к этому врачу после неудачных попыток в Репромеде, читая и анализируя отзывы девочек. Поэтому и пишу это сообщение. Итак, те, кто пережил неудачную попытку поймут мое состояние. Это очень больно. Мало того, ты понимаешь что ограничена во времени по возрасту, по деньгам...У нас, во всяком случае когда я этим занималась, ЭКО делали в Репромеде, Медпарке и Террамеде. Если Вам до 27 лет и проблема только в трубах, не важно где Вы будете делать ЭКО. У Вас высокие шансы на успех.  Самое главное, не тратьте понапрасну время. Но. Если есть еще что-то, пока врач не найдет причину, у Вас ничего не получится.  Хочу привести пример дневника одной девочки.   http://ovulation.org.ua/forum/topic44801.html     Это тоже история успеха. В каждой из наших молдавских клиник есть свои + и -. Медпарк. Заплатил - и к тебе со всей душой. Это немаловажно, так как женщины приходят в отчаянии, в состоянии стресса. В 2 других клиниках этого нет. В Террамеде и Репромеде нужно быть морально сильными. Там родился наш мальчик. И у меня очень теплые воспоминания об этой клинике. Но у них еще очень мало опыта. И если у Вас что-то сложнее труб - будьте готовы что на Вас будут учиться. К тому же я знаю случаи, когда у женщины шансов не было, но в этой клинике не могут сказать - нет.  Репромед. Наверное, прийдет время и я успокоюсь и проезжая мимо не будет плохо... Бесконечные очереди. Чтобы сделать УЗИ, Вы должны прийти и взять талончик до прихода врача-узиста. И все равно уходила я от туда через 4-5 часов. Такое количество несчастных женщин дает возможность по-хамски вести себя врачам. Я была в протоколе, на невинный вопрос, могу ли я сдать анализы в другом месте, врач ответила что все, раз я такая, больше она со мной не работает. Со мной таких выгоняний было 2. Начинаешь думать, ну уже такой путь пройден... И успокаивать врача...Террамед - это Роман Юрьевич. Он сложный человек. Девочки боятся переспросить, задают вопросы друг другу. Исходя из личного опыта, он Вам рассказывает о Вашем состоянии и шансах исходя из самого плохого случая. Но и Вы будете знать о вашем самом плохом раскладе. Многие обижаются и идут в Медпарк. Или едут на Украину. Но когда Вы в протоколе, он уже поддерживает и говорит что все ок. У него огромный опыт в распутывании сложных случаев. На моих глазах он, побеседовав 5 мин, выдал заключение о болезни, которая в последствии подтвердилась, девочке годами ходящей по врачам. Еще вариант - Украина или другая страна. В свое время я думала и о таком варианте. Потом читала отзывы украинок. Все то же самое что у нас. 50/50. К тому же Вам прийдется пережить 500 км. Включая Полтавку. А после подсадки тряска очень не рекомендуется.

Partajează acest post

Link spre post
Katy13

девочки всем добрый день! хочу рассказать свою историю.... мне 40 лет есть дочка от  первого брака ей 19 за всю жизнь больше никогда не было беремености, и мы с мужем решились на эко, пошли к Пастрама Роману Юрьевичу, конечно первое впечатление у меня был шок, он посмотрел меня на узи наругал почему так поздно обратились, проблема в том ,что мой враг это возвраст, что органы отличные, но правый яичник не вырабатывает яйцеклетки, а левый совсем чучуть, сказал что он не будет делать мне эко тк нет сысла типа мне твои деньги не нужны, а нужен результат и если я не увижу что хотя бы что  есть 20% с чем работать, тогда можно что то сделать. Сказал пить гормон DHEA и через месяц опять к нему. Пришли мы через месяц он посмотрел и сказал что шанс есть, продолжать пить этот гармон и в августе к нему опять. И знаете девочки я так ему ВЕРЮ! и ЗНАЮ что он поможет нам! Главное слушаться его и делать всё что он говорит!

Partajează acest post

Link spre post
Naicoleta

Buna ziua! Sunt noua aici printre voi si vreau sa aflu mai mult despre ECO. Unde lucreaza Domnul Pastrama si care sunt pretul la ECO? 

Partajează acest post

Link spre post
Katy13

Роман Юрьевич принимает в ТерраМед на Трандафирилор 15/4. Цена эко 1500 евро и лекарства отдельная цена. Всё зависит от вашего здоровья.

Partajează acest post

Link spre post
SvetlanaKavina

Он проводит обычный осмотр пациента ??

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum