Ianna

Camera Pentru Copii | Детская

Postări Recomandate

Ianna

Iata ca am finalizat cu mobilarea camerii copiilor. Au mai ramas citeva momente de amenajare ca niste pernute decorative pe patucuri, un covoras, niste rame cu poze pe pereti si un corp de iluminat pe pod. Dar acestea pe parcurs le vom procura.

Cu toate ca la inceputul temei discutam despre alte modele, mai apoi am hotarit ca paturile sa fie totusi de marime standarta pentru maturi (80X190cm). Si astfel am trecut la modelele suprapuse ca sa ne incapa doua paturi de asemenea marimi.

Rezultatul final:

ce102596aa31t.jpg fbf7df3eb9c7t.jpg 923e63c8baf7t.jpg be156c236bb0t.jpg 7d5abae06277t.jpg 6ebeda603eeet.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ianna

Nu as vrea sa incarc prea mult peretii dar totusi parca se mai cere ceva.... ce parere aveti? Citeva rame vor fi binevenite? Eu ma gindeam sa fie albe, sotul zice sa fie de diferite culori.... Si inca o intrebare - corpul de iluminat - sa fie in intregime pe pod sau sa suspende in jos?

8f2d62418712t.jpg sau f5b842035b77t.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Alinushka

Очень красивая детская получилась! Прямо оочень мне понравилась! Подскажите вы где ее заказывали? И стоимость если можно.

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

Очень красивая детская получилась! Прямо оочень мне понравилась! Подскажите вы где ее заказывали? И стоимость если можно.

Nu am comandat-o de nicaieri.... a mesterit-o sotul.

Partajează acest post

Link spre post
zicusoare

Nu as vrea sa incarc prea mult peretii dar totusi parca se mai cere ceva.... ce parere aveti? Citeva rame vor fi binevenite? Eu ma gindeam sa fie albe, sotul zice sa fie de diferite culori.... Si inca o intrebare - corpul de iluminat - sa fie in intregime pe pod sau sa suspende in jos?

8f2d62418712t.jpg sau f5b842035b77t.jpg

Eu as alege pe cele suspendae - cite una - primele floricele alb mov sau floricica suspendata mov. :)

Partajează acest post

Link spre post
elenka

Iana, inafara de corpul de iluminat central, mai aveti surse de lumina? mie imi pare ca trebuie sa optezi pentru o varianta care ar da multa lumina. Pe pod cele 7 aplicatii sunt decorative, din inox sau oglinda? parca nu inteleg ce-s

Partajează acest post

Link spre post
Ириша

спасибо!

кровать на заказ, как и вся его мебель в комнате... некоторые стены с уклоном, заковырками

вот его рабочее место

06658876f79ft.jpg

Надя, а где такой классный настенный пенал купили???

Обои с городами супер!

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

Aplicatiile de pe pod sunt facute din penoplast subtire, iar deasupra incleiate cercuri decupate din tapet...... pe peretele opus paturilor e tapet. Da, aceasta e unica sursa de lumina artificiala.

Partajează acest post

Link spre post
МАМзель

Надя, а где такой классный настенный пенал купили???

Обои с городами супер!

спасибо!

это спец.контейнерочки, вешаются на рейлинг.... икея

Partajează acest post

Link spre post
elenka

Aplicatiile de pe pod sunt facute din penoplast subtire, iar deasupra incleiate cercuri decupate din tapet...... pe peretele opus paturilor e tapet. Da, aceasta e unica sursa de lumina artificiala.

daca e unica sursa de lumina artificiala, trebuie sa optati pentru ceva cu mai multe becuri. Astea suspendate cu un bec, dau putina lumina

Partajează acest post

Link spre post
mamaluidragos

Bravo mamicilor pentru idei frumoase si grija pe care o aveti pentru cei mici. Si noi acum suntem in proces de reparatie si am o mare dilema. Mi-a venit ideea sa ii agat pe pod sistemul solar sau macar citeva planete, dar nu stiu cum sa fac acest lucru. Are cineva vreo idee, poate a vazut pe undeva daca se vind planete sau sfere. Ma gindesc sa le confectionez singura, dar nici nu stiu de unde sa iau niste sfere, care trebuie sa fie usoare (presupun ca din burete sau cum se mai numeste acest material des utilizat acum). Si inca ceva - nu stiti unde se vinde la noi vopsea fosforescenta, pentru ca vrem sa-i facem stele pe pod, si sferele noastre viitoare sa le vopsim, dar sa fie incolore ziua, iar noaptea sa lumineza. Nu prea am gasit idei la acest capitol nici in internetul nemarginit. Sper sa ma ajute cineva. Merci! Aveti grija de cei mici!

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Nata, exista tavane extensibile cu stele, care si lumineaza noaptea. Poate incerci sa te consulti cu cei care le fac?

Partajează acest post

Link spre post
mamaluidragos

Da, ai dreptate. Merci. O sa ma gindesc, doar ca eu sunt tipul de om care isi personalizeaza toate lucrurile (chiar si cind alegem cele mai obisnuite obiecte de imbracaminte sau incaltaminte etc, de multe ori ne contrazicem cu sotul, iar el imi spune ca ceea ce vreau eu, nu a fost inventat inca :) . Mie imi plac lucrurile extrem de simple si sa le fac de multe ori singura sau macar sa contribui, mie mi se pare ca astfel pastrez ideea exact asa cum mi-o imaginam. O sa mai continuu cautarile si daca nu ma plictisesc si renunt, poate o sa iasa ceva foarte frumos. Astept ajutor de la voi. Merci inca odata pentru idee, acum o sa caut sa vad ce tipuri, modele... de tavane extensibile sunt.

Partajează acest post

Link spre post
tatu30

Ищу матрасик 1,40 новый . Вы где брали?

Fetelor idei multe si faine sunt pe www.ikea.ro.

А матрасик вы там не брали случайно? Я вот хочу заказать для дочки но боюсь разочароваться.

Partajează acest post

Link spre post
Winter

Наверно со стороны покажется что я заинтересована в распространении ИКЕА... Но так уж получилось... Позавчера установили полочки из ИКЕА. Длинные были разных цветов, но зелёная была со скидкой... А маленькие были только зелёные из цветных... Видела подобные полочки ещё в 1-м магазине в Румынии, но там они стоили на 5 лей дороже и тоже не было много цветов...

2b1d352d3098t.jpg

Шторы... Заказала из Ларедута, на фото были белые полосы, а не серые. Пришли с серыми полосами, не выкидывать же... В принципе, подходят, но с белыми было бы просто идеально...

d83674517f0ct.jpg

Наконечник на карниз снова Икеевский, Antaglig, на сайте нет. Карниз пришлось повесить от потолка из-за балки, потому шторы чуть короче чем надо. С другой стороны, в детской и не обязательно им доходить до пола...

d9948073e6e8t.jpg

Как и ковёр, качеля, кресло-каталка. Столик, стул и комод с Тачками заказаны с Ларедута. Розетка куплена в каком-то строительном супермаркете в Румынии, польского производства.

cad32c86c5e1t.jpg

Остальная часть комнаты попозже. Комната у нас длинная...

А вообще, всё фотографирование я затеяла из-за них:

4012234fac82t.jpg

Мой самодел... Более месяца клеила по-тихоньку. Найду пару машинок - приклею. Вчера вечером откопала последние 3 и наконец доделала. Возможно, когда-то переделаю и циферблат...

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Winter

Ну часы сделать не сложно:

1. Покупаете недорогие индийские часы (китайские чаще ломаются).

2. Собираете ненужные игрушки (можно из киндера, макдональдса и т.п.)

3. Прикладываете игрушки к часам/циферблату и смотрите как их расположить.

4. Берёте клей и клеите.

По тому же принципу можно сделать цветочные часы (из исск.цветов), кухонные часы (из всевозможных специй, круп и т.п.), винные часы (обклеить винными пробками, а в одном углу штопор, например), блинг-блинг часы (обклеить камушками), часы сокровищ (украсить брошками, кольцами, цепями и т.п.), часы школькые (карандаши, фломастеры, ручки, ластики, точилки), часы новогодние (ёлочные украшения), часы морские (ракушки, кораблики) и т.д. и т.п. Всё зависит только от фантазии и вашего интерьера!

Удачи!

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Ну часы сделать не сложно:

1. Покупаете недорогие индийские часы (китайские чаще ломаются).

2. Собираете ненужные игрушки (можно из киндера, макдональдса и т.п.)

3. Прикладываете игрушки к часам/циферблату и смотрите как их расположить.

4. Берёте клей и клеите.

По тому же принципу можно сделать цветочные часы (из исск.цветов), кухонные часы (из всевозможных специй, круп и т.п.), винные часы (обклеить винными пробками, а в одном углу штопор, например), блинг-блинг часы (обклеить камушками), часы сокровищ (украсить брошками, кольцами, цепями и т.п.), часы школькые (карандаши, фломастеры, ручки, ластики, точилки), часы новогодние (ёлочные украшения), часы морские (ракушки, кораблики) и т.д. и т.п. Всё зависит только от фантазии и вашего интерьера!

Удачи!

все это я знаю,спасибо:)

я предположила, что делали с нуля, только механизм брали с ненужных часов

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Oxancik, e suuuuuuuper!!!

astept si celelalte poze cu nerabdare ))) tu deja a doua oara arati pe bucati

Partajează acest post

Link spre post
Kit

Оксана, я просто в восторге от твоей детской (смайлик нижняя челюсть упала до пола) . Так ярко и в то же время не напрягает глаз, просто супер! В общем я жутко заинтригована и мне уже интересно а что же там еще... спальное место какое?

Partajează acest post

Link spre post
Azis

Моей старшенькой очень нравятся принцессы Дисней, и ковер, шторы, фотообои – все в принцессах. И что вы думаете все равно не хочет спать одна, хотя комната светлая и сказочная.

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Моей старшенькой очень нравятся принцессы Дисней, и ковер, шторы, фотообои – все в принцессах. И что вы думаете все равно не хочет спать одна, хотя комната светлая и сказочная.

дочке, сколько лет?

Partajează acest post

Link spre post
Azis

летом будет 5 лет

дочке, сколько лет?

летом будет 5 лет

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

летом будет 5 лет

летом будет 5 лет

мой сынуля, до сих пор просится поспать рядом со мной, а он постарше )))

Partajează acest post

Link spre post
Katerina

Девочки, подскажите, кто знает: где у нас можно найти интерьерные наклейки большого размера. Наподобие:

bEFM050D89A.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum