amethyst

Cum Scapam De Efectul "platou" Или Как Пройти Через Еффект Плато

Postări Recomandate

amethyst

Intimpinind aceasta problema in decurs de 14 zile, si efectul de platou fiind parca de neclintit, am inceput a cauta vre-o iesire din situatie: mai mult sport, portii mai mici, plimbari pina-n miez de noapte... si... nimic! Pina cind, cautind info pe net am gasit citeva rinduri scrise despre "kilo-kick". Consta acest kilo-kick in urmatoarea: 3 linguri de pasta de brinza dietetica, un albus de ou si sucul de la o lamaie, amestecate si mincate pe noapte inainte de culcare. La dorinta indulcitor sintetic.Promite- 700-800 gr, chiar un kilogram peste noapte, dar mai ales te scapa de efectul palou. Toata chestia asta m-a facut sa rid. Am mai cautat eu despre aceasta reteta, am mai citit commentarii, si, am zis : Aiurea! Peste citeva zile, vazind ca acul cintarului nu se misca, am decis sa incerc. Azi dimineaza, sceptica,ma urc pe cintar si - surpriza!!! - minus un kilogram!

Sa nu fi incercat, nu credeam niciodata!

Sper sa fie de folos reteta data. Poate fi facuta de toti, si cei care nu tin diete, nu mai des de una data pe saptamina!

Напишу кратко и на русском. Рецепт против еффекта плато: 1 взбитый в пену белок перемешать с 3 ст ложками творожной пасты и соком 1 лимона.Выпиваем эту массу перед сном. Утром взвешиваемся. Можно избавится от 700-800 гр,даже от 1 кг,но главное избавляет нас от еффекта плато!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Natalia2008

Tatiana, am o intrebare, dar ce ai voie sa maninci in decursul zilei?

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Tatiana, am o intrebare, dar ce ai voie sa maninci in decursul zilei?

Natalia, uite, daca tii dieta, maninci ce ai in dieta in ziua respectiva, si noaptea inainte de culcare, bei masa data si te culci neaparat, Dimineata te cintaresti si mergi mai departe cu dieta. Cei ce nu tin dieta, o fac o data pe saptamina doar pentru a scapa de ceva grame in plus. Eu am incercat si am avut minus 1 kg, dar tin si dieta.

Partajează acest post

Link spre post
Радуга

спасибо! :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

спасибо! :girl_in_love:

С удовольствием!!! :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Iata si pasta de brinza, care ar fi mai potrivita:

8003a2354b8b.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Натка

Informatie interesanta, mersi mult.

Dar interesant, acest kg nu va intoarce peste citeva zile?

Si cat e sanatos p/u organismul, poate platourile acestea sunt necesite?

P.S. Sorry, daca am facut greseli in lamba romina...

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Informatie interesanta, mersi mult.

Dar interesant, acest kg nu va intoarce peste citeva zile?

Si cat e sanatos p/u organismul, poate platourile acestea sunt necesite?

P.S. Sorry, daca am facut greseli in lamba romina...

Cu placere! Nici eu nu stiu prea multe despre reteta asta. Dar nu cred ca se intoarce inapoi, doar suntem la dieta. Cel putin cei ce au facut kilo-kik-ul nu scriu despre asa ceva. Nu a scris nimeni ca e rau pentru organism, in fond ce poate fi rau in briza cu ou si lamiie. Platoul e o faza in dieta cind organismul fie ca s-a obisnuit cu dieta respectiva, fie nu vrea sa cheltuie mai multe calorii decit a primit. Platoul dispare de la sine, insa kilo kick te ajuta sa iesi din platou mai repede.

Partajează acest post

Link spre post
amalica

uau foarte interesant, mersi o sa incerc. Cred ca o data de 2 ori nu pot face rau organizmului.

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

uau foarte interesant, mersi o sa incerc. Cred ca o data de 2 ori nu pot face rau organizmului.

Nu cred nici eu ca poate face rau. Poate sa faca bine, sa nu aiba efect, dar rau nu cred. Eu o sa mai fac, sa mai verific!

Partajează acest post

Link spre post
dinaz

multumim, e foarte util! :girl_dance:

amethyst da e foarte gretoasa brinza asta cu ou? nu suna deloc apetisant :girl_haha:

Editat de dinaz

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

multumim, e foarte util! :girl_dance:

amethyst da e foarte gretoasa brinza asta cu ou? nu suna deloc apetisant :girl_haha:

Nuuu, deloc gretoasa!))) Seamana cu ayran. Nu mi-a fost greu s-o beau. In plus, cite nu facem noi femeile, pentru frumusete :girl_crazy: !

Partajează acest post

Link spre post
lareeska

In plus, cite nu facem noi femeile, pentru frumusete :girl_crazy: !

ага))) Я тоже вспомнила сколько коктейлей я перепробовала)))) Один кефир с растительным маслом чего стоит :whistle3: А капустный отвар?!

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

ага))) Я тоже вспомнила сколько коктейлей я перепробовала)))) Один кефир с растительным маслом чего стоит :whistle3: А капустный отвар?!

Точно!! Ну а капустный отвар это жесть! :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
Safali

Da eu nici nu pot sa mă gindesc la ou crud, numai citesc si mi se întoarce stomacul. Da fără albus probabil nu-i efect? Sa vad dacă a vrea soțul sa-mi fie soarece de experiment. :)))

Partajează acest post

Link spre post
Silver

Sa vad dacă a vrea soțul sa-mi fie soarece de experiment. :)))

:girl_haha: Sarmanul sot!!!! :laught1:

Partajează acest post

Link spre post
LissyFox

Alina, sa ne spui si noua efectul asupra sotului :))))))

Partajează acest post

Link spre post
AnnaZ

Interesant, voi incerca..in privinta brinzei degresate trebuie sa o caut, da ca prima data voi incerca si gu gingirica...

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Interesant, voi incerca..in privinta brinzei degresate trebuie sa o caut, da ca prima data voi incerca si gu gingirica...

Nu trebuie s-o cautati, eu mai sus am pus poza. E President nejnii tvorojok de 0%. Este la borcan mare, dar sunt si borcanase mici, ca de iaurturi. Eu am luat de ala mic. Se gasesc oriunde - Fidesco, Nr 1, dar si magazine mici. Cu gingasie nici nu are rost, ea are, pare-mi-se 4% grasime. Dar, brinza deresate, gasiti in orice magazin de la orice firma de lactate.

Da eu nici nu pot sa mă gindesc la ou crud, numai citesc si mi se întoarce stomacul. Da fără albus probabil nu-i efect? Sa vad dacă a vrea soțul sa-mi fie soarece de experiment. :)))

Sotul meu cind a vazut amestecul dat, si pe urma cind a aflat ca vrea sa si-l beau, s-a ridicat de la masa si a plecat in alta camera. Sa va spun drept, eu albusul de ou nici nu-l pot privi, nu sa-l consum,dar aici nici nu s-a simtit.

Editat de amethyst

Partajează acest post

Link spre post
Safali

:girl_haha: Sarmanul sot!!!! :laught1:

De ce sarmanul? :))) Lui ii place ou crud si el in genere poate sa consume orice.

Si-apoi i-am spus deja ce-l așteaptă cind ne intoarcem acasă si e ok, o sa încerce.

P.S. Sorry de diacritice, telefonul scrie cum ii place.

Partajează acest post

Link spre post
Silver

De ce sarmanul? :))) Lui ii place ou crud si el in genere poate sa consume orice.

Si-apoi i-am spus deja ce-l așteaptă cind ne intoarcem acasă si e ok, o sa încerce.

P.S. Sorry de diacritice, telefonul scrie cum ii place.

Norocul DVS. Al meu e foarte pretentios la mincare. :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Stefka

Татьяна, спасибо за рецепт и интересную информацию :rolleyes: Я как раз на протрасовке топчусь на месте...с кг-шками...сегодня испробую вечером на себе этот чудо-рецепт :girl_haha::whistle3:

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Татьяна, спасибо за рецепт и интересную информацию :rolleyes: Я как раз на протрасовке топчусь на месте...с кг-шками...сегодня испробую вечером на себе этот чудо-рецепт :girl_haha::whistle3:

Желаю вам удачи! Завтра напишите нам как у вас?! :curtsey::friends:

Partajează acest post

Link spre post
Радуга

выпила я вчера на ночь это чудо. вначале показалось, что капустный отвар вкуснее :girl_haha: а потом втянулась :whistle3: ничче так даже на вкус. к утру водичка лишняя ушла, но вот от него ли, точно не скажу. попробую в другой раз, когда вес застынет при диете

Partajează acest post

Link spre post
Iliolia

Прикольно!

В жизни сырые яйца не ела:bad:)) Но раз говорите, что такой эффект)) Заманчиво!

Девочки, кто-то еще пробовал? У меня сейчас не эффект плато , а вообще срыв.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum