Sandra

Unde copii isi pot petrece zilele de vară, fără a înnopta/Как организовать ребенку каникулы

Postări Recomandate

petoxy

девочки а кто посещал летний клуб в QUO VADIS http://www.quo-vadis.md/rom/vacanta

а то что они говорят по телефону впечатляет, цена большая но хотя бы не пожалеть о потраченных денег если и решусь

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Safali

Eu azi am semnat contractul la ei pe luna iulie. Nu stiu cum a fost anii trecuti, nu cunosc pe nimeni care a frecventat, dar din taberele de engleza e unica care activeaza si in iulie, ILTC are program doar pentru iunie, iar la Top English School nu am gasit pe site info despre tabara.

Am trecut si pe la cladirea unde vor fi activitatile, n-am intrat dar mi-a placut pe dinafara, casuta aranjata, la umbra copacilor, in cartier linistit.

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Alina dar ce virsta are copilul Dumneavoastra si de cind mergeti si sa ne spuneti primele impresii ca poate si eu ma hotarasc, ca trebuie sa fac ceva si timpul trece

Partajează acest post

Link spre post
Safali

Aproape 9.

La tabara va merge chiar de la inceputul lunii, de pe 2 iulie. Am sa scriu deodata primele impresii si la sfarsit numaidecat. In general vroiam sa propun tuturor la sfarsit sa ne impartasim opiniile, sa stim la anul deja unde face de dus.

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

eu vreau acum sa mergem astept ayi niste pareri de la cineva si poate chiar de saptamina asta sa merg

Partajează acest post

Link spre post
lily7

Noi megem din 4 iunie la la Top English School of Today. Au program si pt iunie si pt iulie, primele 2 saptamani din fiecare luna. Pretul musca, dar sper sa se merite toti banii. Copilul mi-a zis ca e foarte trist ca dureaza doar 2 saptamani. Au un program foarte divers, incepand cu activitati de l. engleza si terminand cu activitati sportive. Fac si muzica, dans, yoga, cerc dramatic (insceneaza o poveste), merg si la bazin, au si "life lessons", privesc si filme in engl (movie club). Zilnic-4 mese. Din spusele copilului, hranesc binisor. Tabara se afla pe teritoriul scolii Evrica, la Sculeni, Calea Iesilor, 19/2. In grupa baiatului (8 ani) sunt 9 copii, toti de aceeasi varsta. Pt fiecare grupa au fost repartizate cate3 persoane de baza care sunt in permanenta cu ei: profesoara de engleza, asistenta(studenta la l. moderne) si dadaca+profesorul de la activitatea care se desfasoara. Sper sa ramanem cu aceleasi impresii pozitive si la sfarsitul celeai de-a 2 saptamani.

Partajează acest post

Link spre post
Sandra

Penta club are oferta tip tabara de la 9 la 17 in zilele de luni-vineri. Este un club sportiv destinat exclusiv copiilor, se afla la Manej. Ocupatii- inot, scrima, calarie, tir cu pistol lazer si altele. Pret- 1000 lei pentru 2 saptamani sau 120lei ziua, mancare (numai pranz)- la pachet de acasa, sau la comanda 35 lei/ziua suplimentar. Detalii de program pe site.

Poate la anu incercam aici- e un program tentant pentru copii, anul acesta tot la Alex (Alexia) am dat picii, ca si anul trecut. Le place, dar i-ar tenta ceva nou.

Apropo, conditiile pentru anul acesta la Alexia - 1700 lei pe luna plus 25-30 lei/zi pranzul (ora 12) si gustarea de la ora 4.

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Penta club are oferta tip tabara de la 9 la 17 in zilele de luni-vineri. Este un club sportiv destinat exclusiv copiilor, se afla la Manej. Ocupatii- inot, scrima, calarie, tir cu pistol lazer si altele. Pret- 1000 lei pentru 2 saptamani sau 120lei ziua, mancare (numai pranz)- la pachet de acasa, sau la comanda 35 lei/ziua suplimentar. Detalii de program pe site.

Poate la anu incercam aici- e un program tentant pentru copii, anul acesta tot la Alex (Alexia) am dat picii, ca si anul trecut. Le place, dar i-ar tenta ceva nou.

Apropo, conditiile pentru anul acesta la Alexia - 1700 lei pe luna plus 25-30 lei/zi pranzul (ora 12) si gustarea de la ora 4.

Adica 25-30 lei, de ce depinde? In ce consta diferenta?

Partajează acest post

Link spre post
Danac

девочки а кто посещал летний клуб в QUO VADIS http://www.quo-vadis.md/rom/vacanta

а то что они говорят по телефону впечатляет, цена большая но хотя бы не пожалеть о потраченных денег если и решусь

Oxana puteti sa-mi spuneti pretul, locul si orele va rog ale taberei Quo Vadis

Partajează acest post

Link spre post
lily7

Fetelor, se apropie vacanta de vara. Ce planuri aveti pentru copii de varsta scolara pentru aceasta perioada?

Partajează acest post

Link spre post
Dilaila

Si mie mi-i interesant, mamicile a caror copii au frecventat anul trecut taberele de mai sus, au ramas multumite?

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

Oxana puteti sa-mi spuneti pretul, locul si orele va rog ale taberei Quo Vadis

Va raspund eu. Pretul e de 4500 lei pe luna, si noua la liceu ne-au propus, deaceea am sunat si cunosc.

Iata inca o oferta de la Centrul International de oportunitati Educationale (limba engleza) www.isceo.md

Partajează acest post

Link spre post
veronicutza

Noi am trecut in clasa a 2-a si ne-am inscris la tabara de vara din cadrul liceului, dar nu pe toata vara doar pentru 3 saptamini. Asa ca interesati-va ce ofera scoala sau liceul in care faceti studiile. Succes!

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Fetele scuze ca nu am raspuns cine mi-a adresat intrebare, noi plecasem atunci si copilul meu nu a mai fregventat nimic

Acum pentru aci care au fregventat careva dintre aceste lagare de vara va rog foarte mult sa va expuneti parerea, sau cine va fregventa iunie, asteptam impresiile! Ma intereseaza si oe mine incepind cu luna iulie!

Multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
@niri

Мы тоже в Алексию записались вторую половину июня...

И мы весь июнь в этом году будем ходить туда

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

И мы весь июнь в этом году будем ходить туда

Va rog sa impartasiti impresiile, multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
VictoriaStruna

Penta Club este o alegere buna,imi duc copilul si imi vad de treaba toata ziua. Sunt multumita ca la ei se practica si inotul. In plus in fiecare zi au programe sportive diferite.Mai multe puteti afla aici -www.pentaclub.md :www.facebook.com/Pentaclub.md

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Cineva cunoastece oferte sunt pentru  vara aceasta ?

Partajează acest post

Link spre post
lily7

Doi ani am mers la tabara de vara organizata de cursurile de limbi straine Top English School of Today. Anul acesta ei nu mai au aceasta oferta. 

Ne-am inscris la tabara de vara la ILTC, 2-14 iunie. Ieri am fost cu baiatul la testare pentru determinarea nivelului. Am semnat contractul. Ne-au dat programul amanuntit cu activitatile pt fiecare zi, meniul pranzului zilnic si lucrurile necesare pentru fiecare zi. Din activitati-engleza zilnic, dans modern, exursii, inot la bazin, competitii sportive in Dendrariu. Deja despre impresii voi scrie la sfarsitul perioadei. 

http://iltc.md/

Ce alte tabere de vara-poate cu profil sport-mai cunoasteti? 

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

Cineva cunoastece oferte sunt pentru  vara aceasta ?

http://sfm.md/2014/vino-la-academia-ta/

La asa oferta m-am uitat si eu astazi. 

Doi ani am mers la tabara de vara organizata de cursurile de limbi straine Top English School of Today. Anul acesta ei nu mai au aceasta oferta. 

Ne-am inscris la tabara de vara la ILTC, 2-14 iunie. Ieri am fost cu baiatul la testare pentru determinarea nivelului. Am semnat contractul. Ne-au dat programul amanuntit cu activitatile pt fiecare zi, meniul pranzului zilnic si lucrurile necesare pentru fiecare zi. Din activitati-engleza zilnic, dans modern, exursii, inot la bazin, competitii sportive in Dendrariu. Deja despre impresii voi scrie la sfarsitul perioadei. 

http://iltc.md/

Ce alte tabere de vara-poate cu profil sport-mai cunoasteti? 

Si care este pretul intrebarii?

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Si care este pretul intrebarii?

Scump)

http://sfm.md/2014/vino-la-academia-ta/

La asa oferta m-am uitat si eu astazi. 

iar aceasta oferta este DOAR pentru 5 zile( si iarasi, dupa parerea mea este scump(

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

De acord, in privinta pretului.

Stiu ca Sport Parkul anul trecut ceva au avut pentru copii.

Si Alexia, cred eu ca o sa propuna ceva pe vara pentru copii. Cum aflu - dau de stire.

Partajează acest post

Link spre post
lily7

In josul paginii este agenda.

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Stiu ca Sport Parkul anul trecut ceva au avut pentru copii.

Iata ce am gasit

http://sportpark.md/init.php?do=home&rev=Kids%20Park&cat=tabara

nu am citit oferta, dar recomand la toti parintii sa va adresati cluburile de pe sector sau la dorinta, ca au cele mai bune oferte, pret = ocupatie

si cred ca Sport Parkingul, deasemenea 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum