amethyst

Dieta Rina's 90/ Диета Рина 90

Postări Recomandate

amethyst

Taniaam vrut sa te intreb la tine la inceput tot erau portiile mai mari?acum s-au micsorat?

La inceput portiile erau mai marisoare, adica dupa carte- 120 gr paste, 200 carne etc. Acum fac la fel insa cind maninc ma satur repede si maninc in jumatate cit mi-am pus in farfurie.

Taniaam vrut sa te intreb la tine la inceput tot erau portiile mai mari?acum s-au micsorat?

Ieri am fost la ziua de carbo si la amiaza am mincat cus-cus cu sos de ciuperci. Am facut 120 grame de produs uscat dat am mincat si eu si mama. Da sa vezi cit era de gustos. Prima data am mincat cus-cus si am ramas placut surprinsa. Nici nu-mi inchipuiam ca-i atit de gustos.

Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cristynika

La inceput portiile erau mai marisoare, adica dupa carte- 120 gr paste, 200 carne etc. Acum fac la fel insa cind maninc ma satur repede si maninc in jumatate cit mi-am pus in farfurie.

si eu nu stiu cit maninc pun la ochi,nu am cintar,dar chiar si asa maninc acum asa,sper ca dupa un timp sa micsorez portiile,cred ca dupa o saptamina doua,sa ma mai acomodez cu acest regim

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

:girl_cry2: Iata poftim! Dupa atita timp de dieta, chin si lacrimi, m-a impins pacatul sa incalc azi. Da am incalcat rau de tot. Nu stiu ce s-a intimplat. Era zi de vitamine si am tinut frumos pina la 17.30. Poate am obosit, ori de la frig ori poate dupa sport mi-e tare foame. Uite in 3 minute am stricat ce-am facut de dimineata. Toanta sunt. Acuma sa vezi ce-mi pare rau, dar tirziu. Miine zi de proteine, maninc salata cu lactate. Poate indrept raul facut.

Cristynika, tu esti bravo! Tot inainte!

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

Sa nu-ti para rau,pur si simplu poate ai avut nevoie de asta,eu stiu ce inseamna sa tii pina la vreo opt seara si sa incalci,si dupa citeva minute sa-ti para rau ca niciodata in viata.La mine si azi totul ok dupa program,cu totusi ca sora a venit cu inghetate dupa sase seara si a fost mincare buna la cina,sa vedem ce va fi miine pe vitamine.Apropo si timpul acesta e greu de rezistat sa nu ai dispozitie rea,sau sa maninci ceva bun.Capul sus mergem mai departe

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Sa nu-ti para rau,pur si simplu poate ai avut nevoie de asta,eu stiu ce inseamna sa tii pina la vreo opt seara si sa incalci,si dupa citeva minute sa-ti para rau ca niciodata in viata.La mine si azi totul ok dupa program,cu totusi ca sora a venit cu inghetate dupa sase seara si a fost mincare buna la cina,sa vedem ce va fi miine pe vitamine.Apropo si timpul acesta e greu de rezistat sa nu ai dispozitie rea,sau sa maninci ceva bun.Capul sus mergem mai departe

Mersi mult de tot! Mi s-s facut mai usor pe suflet :girl_crazy: dar ma doare tare pancreasul. Tu esti bravo de tot! Sa rezisti inghetatei e un act de eroism!!! Miine la vitamine nu uita sa maninci din 2 in 2 ore- fructe, compoturi, sucuri fresh, legume. Ca eu azi am mincat dimineata si apoi pe la 2, mi-era foame si poate de asta am incalcat. Si, succes!

P.S. Ca sa-mi treaca indispozitia si supararea pe mine insumi ma duc sa privesc filmul Twilight(a suta oara) :girl_wacko: partea a treia si sa-mi vad amantul!!! :girl_wacko::spiteful::girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

s-a inceput ziua cea mai grea dupa cea de apa,sa vedem daca rezist,am baut o cafea si am mincat o portocala,mai incolo 20 gr de seminte,la prinz vreau legume,dar se poate de facut o salata?

Partajează acest post

Link spre post
andry0304

Tatiana, Cristina va urmaresc succesele, bravo ca va tineti! :clapping: Eu nustiu daca voi rezista 90 zile? Si inca sa fac mancare pentru sot... :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

s-a inceput ziua cea mai grea dupa cea de apa,sa vedem daca rezist,am baut o cafea si am mincat o portocala,mai incolo 20 gr de seminte,la prinz vreau legume,dar se poate de facut o salata?

Nu scrie despre asta in carte, eu uneori le fac salata, dar cu foarte putin ulei si fara sare.

Tatiana, Cristina va urmaresc succesele, bravo ca va tineti! :clapping: Eu nustiu daca voi rezista 90 zile? Si inca sa fac mancare pentru sot... :girl_wacko:

Multumesc mult! La prima vedere 3 luni e mult,dar iata eu sunt deja la jumatate si-mi pare ca a ramas asa putin si nu reusesc sa slabesc atit cit am vrut. Citeodata sotul maninca ce maninc eu, si zice ca-i gustos.

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

eu cred ca imi fac salata din rosii si castraveti,dar fara sare si ulei,pe urma piersici si mai vedem pian deseara

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

eu cred ca imi fac salata din rosii si castraveti,dar fara sare si ulei,pe urma piersici si mai vedem pian deseara

E bine asa Maninca azi mai des, sa nu-ti fie foame + ceai caldut sau cafea. :friends:

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

Iulia multumesc,eu de exemplu tare am vrut in prima zi pirjoale,pe care le pregateam cu mama pentru ei,dar am rezistat,dar acum e cu mult mai usor,nici senzatie mare de foame si poftele pentru biscuiti si dulciuri nu se prea observa,ieri mi-am permis in ziua de carbohidrati seara o prajitura,ce bine ma simteam,am mincat-o la ora cinci seara si dupa asta doar apa am baut.Nici durere de cap din cauza dietei nu am,care persista uneori in altele,asta pina cind,azi e a patra zi

asa m-am gindit si eu,daca imi va fi foame voi minca mai des ceea ce e permis,Tatiana tu ai de gind sa tii doar 90 de zile,dupa aceea ce faci?sau vei urma acest regim pina vei ajunge la greutatea dorita?

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Azi am zi de proteina: dimineata - ceai cu o nectarina, amiaza - salata de legume cu brinza bulgareasca cubusoare, seara la fel, insa mai putin. Si multa multa apa. Pe noapte fac iar kilo-kick-ul, sa vedem de data asta ce rezultat am.

Tatiana tu ai de gind sa tii doar 90 de zile,dupa aceea ce faci?sau vei urma acest regim pina vei ajunge la greutatea dorita?

Eu tin cele 90 de zile pina in 10 august, si dupa asta 90 de zile mentinere (partea a doua a cartilor), si pe urma iar 90 de zile dieta, pina ajung macar la 60 kg. Cel mai tare ma supara ca dupa ziua cea de apa, pe 7 iunie, pina in prezent 28 iunie, nu am dat jos mai nimc. Se primeste ca am pierdut 20 de zile.

Editat de amethyst

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

da eu tot miine zi de proteine,voi minca pirjoale cu legume,cred,asta daca nu se schimba poftele pina miine
la tine sta greutatea pe loc?cred ca e bine sa faci acest coctail o data in saptamina,e posibil sa-l incerc si eu de saptamina viitoare,o data pe saptamina cred ce e bine.Eu inca nu m-am cintarit,mii in plan dupa a opta zi,ca sa nu ma descurajez,vreau sa ma cintaresc dupa 8 zile mereu,sa vedem daca imi reuseste sa-mi potolesc curiozitatea

Eu tin cele 90 de zile pina in 10 august, si dupa asta 90 de zile mentinere (partea a doua a cartilor), si pe urma iar 90 de zile dieta, pina ajung macar la 60 kg. Cel mai tare ma supara ca dupa ziua cea de apa, pe 7 iunie, pina in prezent 28 iunie, nu am dat jos mai nimc. Se primeste ca am pierdut 20 de zile.

eu cred ca nu ai pierdut nimic,pur si simplu organismul tau s-a obisnuit cu cantitatea asta de mincare,bine ca nu e plus,dar aceeasi greutate.Asa ca ai rabdare,acum ai pauza dar pe urma din nou v-a scadea,sunt sigura,toti trec prin asta,de aceea nu vreau un regim de 7-10 zile,caci indata revin kg inapoi,mai bine sa fie aceeasi greutate de cit sa se intoarca inapoi,nu te cintari in toata ziua,iti spun din propria experienta,mereu ma cintaream in toata ziua si daca nu vedeam schimbari ziua trecea mnai greu si posibil sa incalci,mai bine sa nu stiu nimic tiomp de 8 zile,ca apoi perioada de bucurie sa fie mai mare,vei ajunge la greutatea dorita sunt sigura,deja ai trecut de o luna si jumatate,eu cred ca trebuie sa ne gindim la asta nu ca la o dieta dar ca un mod de viata,eu asa gindesc acum,astept ziua in care mi se permit dulciuri sau cartofi,dar stiu ca se va putea si fiecare zi e diferita si nu simt foame aproape deloc Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

da eu tot miine zi de proteine,voi minca pirjoale cu legume,cred,asta daca nu se schimba poftele pina miine

la tine sta greutatea pe loc?cred ca e bine sa faci acest coctail o data in saptamina,e posibil sa-l incerc si eu de saptamina viitoare,o data pe saptamina cred ce e bine.Eu inca nu m-am cintarit,mii in plan dupa a opta zi,ca sa nu ma descurajez,vreau sa ma cintaresc dupa 8 zile mereu,sa vedem daca imi reuseste sa-mi potolesc curiozitatea

Am facut coctailul asta saptamina trecuta, am avut - 1 kg, azi seara vreau iar sa-l fac, poate s-a misca ceva.)))

eu cred ca nu ai pierdut nimic,pur si simplu organismul tau s-a obisnuit cu cantitatea asta de mincare,bine ca nu e plus,dar aceeasi greutate.Asa ca ai rabdare,acum ai pauza dar pe urma din nou v-a scadea,sunt sigura,toti trec prin asta,de aceea nu vreau un regim de 7-10 zile,caci indata revin kg inapoi,mai bine sa fie aceeasi greutate de cit sa se intoarca inapoi,nu te cintari in toata ziua,iti spun din propria experienta,mereu ma cintaream in toata ziua si daca nu vedeam schimbari ziua trecea mnai greu si posibil sa incalci,mai bine sa nu stiu nimic tiomp de 8 zile,ca apoi perioada de bucurie sa fie mai mare,vei ajunge la greutatea dorita sunt sigura,deja ai trecut de o luna si jumatate,eu cred ca trebuie sa ne gindim la asta nu ca la o dieta dar ca un mod de viata,eu asa gindesc acum,astept ziua in care mi se permit dulciuri sau cartofi,dar stiu ca se va putea si fiecare zi e diferita si nu simt foame aproape deloc

Da, ai drepate in privint acintarului. De cind zic sa-l string undeva mai departe. Ma cintaresc in fiecare dimineata, chiar de citeva ori pe zi. Poate si de asta mi se strica dispozitia de dimineata. Chiar acum il ascund si o sa ma cintaresc si eu o data pe sapatmina. Oricum, pina la anul nou sunt cu regimul acesta si nimik mai mult. Dupa anul nou vedem.

Daca deja nu simti foame e foarte bine, deja te-ai adaptat. Si cint te gindesti ca miine sau poimine maninci ceva bun, nici nu ai chef de incalcari.

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

da pina la anul nou trebuie sa fim frumoase,sa intram in anul ce va veni cu incredere in noi si cu placere de a ne privi in oglinda,chiar daca vor fi incalcari,capul sus,mergem mai departe,eu niciodata nu am tinut mai mult de citeva zile vre-o dieta,asa ca sunt mindra de mine,si tu la fel trebuie sa fii,ai alungat acele 8.5 kg,fara de care esti mai frumoasa si mai sanatoasa

dar unde gasesc piine integrala?si cind se poate de mincat,eu tot am mincat fara piine,dar supe maninci?

Editat de Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

dar unde gasesc piine integrala?si cind se poate de mincat,eu tot am mincat fara piine,dar supe maninci?

Piine integrala sau neagra sau de tarite mincam. Gasesc si la nr 1 fidesco. Traiesc la telecentru, linga market Victoria si acolo gasesc de obicei chifle din tarite. Piine putem minca la ziua de proteine si amidon la amiaza o felie. Dar dupa ziua de apa eu nu mai maninc piine. Supa am baut la inceput acum practic nu beau deloc. In carte scrie ca daca dorim bem. Astazi de ex. e zi de proteine, am mincat o salata dintr-un castravete si o rosie la care am taiat cam 200 gr de brinza bulgareasca, fara ulei si sare. Nu am putut minca tot, la urma gafaiam deja. Si in plus, azi vreau sa beau apa corect, vre-o 2,5 litri, nu o cana de ceai pe toata ziua.

Editat de amethyst

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

eu intreb in caz ca mi se face pofta de piine,supa ramine la ziua de proteine,din cite tin minte eu,si in rest nu,eu apa beau 2litri si mai mult,poate de atit nu simt foame

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

eu intreb in caz ca mi se face pofta de piine,supa ramine la ziua de proteine,din cite tin minte eu,si in rest nu,eu apa beau 2litri si mai mult,poate de atit nu simt foame

Da, supa doar la proteine, piinea in zilele de proteine si amidon. Stii, citeodata poti sa maninci si piine alba, nu cred ca se intimpla,doamne fereste, ceva rau. Faci bine ca bei apa multa. Eu pina azi, o ceasca-doua de ceai si gata. Poate si de asta greu se dug kg. Da lasa ca, indrept greseala eu :spiteful: !

Cum mai merge? Totul bine? Mai ai chef de legume si fructe?

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

parca totul e bine,maninc din doua in doua ore si nu pot sa zic ca mor de foame,totul e bine,astept ziua de miine

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

parca totul e bine,maninc din doua in doua ore si nu pot sa zic ca mor de foame,totul e bine,astept ziua de miine

:clapping:

Eu am luat si cina, si fiinda azi am consumat lactate, mi-am permis o cafea cu lapte :yahoo: . Si aproape 2 litri de apa. Mai am inca jumate si kilo-kick-ul diseara.

Editat de amethyst

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

dar eu azi seara m-am dat batuta si am incalcat,imi pare nespus de rau,nu stiu ce sa mai fac,m-am gindit ca in sfirsit am gasit si eu o dieta pentru mine :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_cry2:

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

dar eu azi seara m-am dat batuta si am incalcat,imi pare nespus de rau,nu stiu ce sa mai fac,m-am gindit ca in sfirsit am gasit si eu o dieta pentru mine :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_cry2:

Stai, nu dispera! Nu e nimik strasnik in ceea ca ai incalcat. E prea DEVREME! E normal, nu te indispune. Nu poti obliga un organism sa faca in doi timpi si trei miscari ceea ce el nu e invat!!! Cristynika, nu suntem compiutere sa ne programa, suntem suflete vii, cu simturi si mirosuri, cu deprinderi care nu pot disparea peste noapte. E ziua ta de vitamine, prima, si esti de lauda ca ai tinut-o pina seara. Ti-am mai zis, azi un pas, miine doi, poimine iar un pas si tot asa. Nu lasa miinile in jos. Eu am incalcat ieri, dupa o luna de dieta. Tu singura mi-ai scris, capu sus si mergem inainte. Crede-ma ca toti care au tinut dieta la viata lor odata si odata au incalcat. In plus afara e frig, si avem nevoie de substante incalzitoare! :pardon:. Eu zic ca sti bravo si totul e bine! Maninca sucul de la o lamiie ca sa anulezi ceea ce ai papat si gata, ai uitat si adu-ti aminte ce a zis Scarlett in "Pe aripi de vint" - Miine e o noua zi! Inainte!

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

Mi-am facut doar o durere de stomac,nici o placere nu am primit,doar parere de rau,merg mai departe nici nu ma cintaresc,poate de miine va fi mai usor,vreau sa cred asa,da trebuie sa reusim pentru copii nostri,trebuie sa fim sanatoase

da timpul de afara ma dezamageste cu totul nici un fel de miscare,doar prin casa,oare cind se va incalzi?

Partajează acest post

Link spre post
amethyst

Mi-am facut doar o durere de stomac,nici o placere nu am primit,doar parere de rau,merg mai departe nici nu ma cintaresc,poate de miine va fi mai usor,vreau sa cred asa,da trebuie sa reusim pentru copii nostri,trebuie sa fim sanatoase

da timpul de afara ma dezamageste cu totul nici un fel de miscare,doar prin casa,oare cind se va incalzi?

Am inteles ca undeva pe luni, pe marti va iesi soarele. Adevarat scrii, copii nostri, Alexandrina si Dany trebuie sa aiba linga ei mamici suple si sanatoase!!!

Pe viitor sa stii, daca ai incalcat sau ai mincat mai mult decit trebuia, storci o lamiie si sucul il bei sau o maninci intreaga daca poti. Ceea ce ai mincat nu se mai depune.

Eu iata numai ce am baut kilo-kick-ul si merg in pat, daca-mi mai ajung puteri mai vad un film.

Pe miine cu noi puteri, Cristynika!!!

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

azi cu noi puteri,trebuie sa-mi cumpar mai multa lamiie sa mai beau uneori cu apa,azi cafea cu portocala,mai incolo un greifruct,mi l-a cumparat sotul aseara,stiu ca-mi tine si el pumnii.

Apropo ce faci cind ai oaspeti sau mergi undeva in oras?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum