JULS

Пластика ушей

Postări Recomandate

JULS

Ой, девочки, не знаю, правильно ли я назвала темку, может "пластика ушей" имеет какое-то медицинское название, но... Интересует вот что. Хорошая знакомая хочет сделать пластику ушей (уши сильно растопырены). Нужна любая информация по этому делу. Кто-то делал что-то подобное у нас в Молдове? Где вообще это делают? Нужен хороший врач, а не клиника с громким названием.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Радуга

Санкос

мне в школе казалось, что у меня уши торчат :rolleyes: пошла в клинику, посмотрела на цену тогдашнюю и... с тех пор свои уши просто обожаю :girl_in_love::girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Lenderlery

может "пластика ушей" имеет какое-то медицинское название

Отопластика :)

Partajează acest post

Link spre post
SOFIA

Domnul Serbatiuc Dumitru spitalul de urgenta.Domnul are un simti al frumosului face super.

Partajează acest post

Link spre post
Ninellli

Ой, девочки, не знаю, правильно ли я назвала темку, может "пластика ушей" имеет какое-то медицинское название, но... Интересует вот что. Хорошая знакомая хочет сделать пластику ушей (уши сильно растопырены). Нужна любая информация по этому делу. Кто-то делал что-то подобное у нас в Молдове? Где вообще это делают? Нужен хороший врач, а не клиника с громким названием.

знакомая моей сестры делала..на следующей недели узнаю точно что - почём и напишу вам!

Partajează acest post

Link spre post
Galocica

Знакомая в Санкосе делала, правда лет 10 назад, сразу после окончания школы. Уши совсем не топорщаться, хотя мне и до этого казалось не всё так плохо...

Partajează acest post

Link spre post
JULS

Спасибо всем большое за ответы :) Девочка, которой нужна эта пластика тоже читает эту темку.

Ninellli, ждём от Вас информации.

Partajează acest post

Link spre post
kot

В Санкосе делали под местным наркозом 5 лет назад это стоило 305 евро Это их специализация .Отличный результат ,все довольны и врач и пациент.

Partajează acest post

Link spre post
Ninellli

Ninellli, ждём от Вас информации.

пишу в личку

Partajează acest post

Link spre post
Derya

Тоже хотела делать пару лет назад, долго выбирала, пошла туда-сюда, но остановилась на Санкосе. Операцию так и не сделала, врач сказал уши будут черного цвета около недели-две а то и месяц :girl_impossible: А у меня сессия на носу, короче так и забросила эту идею, но если решусь, пойду в Санкос.

Partajează acest post

Link spre post
Lady in Black

In august anul trecut era 550euro, la d. Contu Ghenadie. anestezie locala. Rezultatul excelent. Cicatricile nici nu se vad. In aceeasi zi pleci acasa, operatia dureaza 1,5 ore, apoi in palata stai jumate de ora cu gheata pe urechi. Apoi esti liber sa pleci. Seara trece efectul anesteziei si este putina durere. Dar cu analgezic trece totul. Urechile erau imflamate, nu stiu sigur daca erau invinetite. Dar oricum esti obligat sa porti bandajul 2 saptamini, asa ca nimeni nu vede in ce stare sint urechile. Din cite am vazut a 2-a sau a 3-a zi chiar nu mai erau inflamate, doar putin rosii, si atit.

Eu sint pt otoplastie cu miinile si picioarele, e o interventie fara riscuri, si rezolva tare multe complexe si probleme cu imaginea si increderea de sine. :girl_in_love: Presupun ca e un pic neplacut in timpul operatiei, dar medicul m-a asigurat ca nu simti nimic. doar piscatura de la anestezie.

Editat de Lady in Black

Partajează acest post

Link spre post
Derya

In august anul trecut era 550euro, la d. Contu Ghenadie. anestezie locala. Rezultatul excelent. Cicatricile nici nu se vad. In aceeasi zi pleci acasa, operatia dureaza 1,5 ore, apoi in palata stai jumate de ora cu gheata pe urechi. Apoi esti liber sa pleci. Seara trece efectul anesteziei si este putina durere. Dar cu analgezic trece totul. Urechile erau imflamate, nu stiu sigur daca erau invinetite. Dar oricum esti obligat sa porti bandajul 2 saptamini, asa ca nimeni nu vede in ce stare sint urechile. Din cite am vazut a 2-a sau a 3-a zi chiar nu mai erau inflamate, doar putin rosii, si atit.

Catalina, ai facut la Sancos? Cind am fost eu acolo era in jur de 300 euro, cresc preturile :girl_wacko:

Partajează acest post

Link spre post
Matrix

Catalina, ai facut la Sancos? Cind am fost eu acolo era in jur de 300 euro, cresc preturile :girl_wacko:

Si eu stiam ca pretul la Sancos e in jur de 300 euro. Poate pretul depinde de complexitatea interventiei...

Partajează acest post

Link spre post
Lenderlery

А кто-то что-то слышал об этой клинике?

Тут и цены указаны.

Editat de jenya

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

В Санкосе делают эту операцию. Под местным наркозом. Знаю,что раньше после этой операции надо было носить повязку дней 10.

Partajează acest post

Link spre post
Lady in Black

da, la Sancos, numai ca nu eu, dar cineva din familia mea, cu care am stat de la inceput pina la sfirsit in chestia asta. Nu depinde de complexitatea problemei, e standart 550euro. Cu un an mai inainte, cind ne-am adresat prima data, era 400, si iata peste un an s-a scumpit. si la sini tot, apropo. Marirea era 2300 in mediu. Acum e 3000.

Partajează acest post

Link spre post
Arisha77

Отопластика производится в любой клинике пластической хирургии,одна из самых легких операций,не требующих серьезных "ЖЕРТВ" как психологических так и физических,стоимость варьирует от 200 евро до 500 хотя что выше 300 сотен считаю наши сами придумали,эта операция не требует серьезных вмешательств.Образно выражаясь Разрез-Затянул- зашил - и повязку!все с новыми ушами довольный!

Partajează acest post

Link spre post
mirella

La Galaxia costa 400 euro, la ziua de azi, rezultatele sunt foarte bune

Partajează acest post

Link spre post
kristinocka

В Санкосе делают эту операцию. Под местным наркозом. Знаю,что раньше после этой операции надо было носить повязку дней 10.

вы еще чтото знаете по этому поводу?жду ответа

приветик всем друзья..я хочу себе сделать отопластику..но боюсь..кто это делал в кишиневе скажите,что и как?и цену укажите..буду оочень признательна..пишите в личку

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Вроде бы все, что знала описала. Знаю, что ушки побаливают недели две.

Partajează acest post

Link spre post
kristinocka

Вроде бы все, что знала описала. Знаю, что ушки побаливают недели две.

а как с вами можно еще связаться???оочень надо..как то через личку чтоли..ато на этом сайте я не очень разбираюсь((

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Наберите еще два сообщения и у вас откроется личка.

Partajează acest post

Link spre post
kristinocka

а как с вами можно еще связаться???оочень надо..как то через личку чтоли..ато на этом сайте я не очень разбираюсь((

вы есть в контакте или же в одноклассниках?может вы мне скинете ссылочку..так как я этим делом оочень загорелась..ну надо посоветоватся с кем то по этому поводу

Partajează acest post

Link spre post
Tiusha)

Предлогаю вам набрать ще одно сообщение:) и личка откроется

Partajează acest post

Link spre post
kristinocka

Предлогаю вам набрать ще одно сообщение:) и личка откроется

а куда набрать то???

а куда набрать то???

это сколько сообщение воабще надо набирать чтоб личка открылась??

мдаааа(((

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum