daniella

lingurita pentru bebelusi

Postări Recomandate

daniella

salut..

am citit mai multe opinii precum ca pentru bebelusi ar fi bine de procurat lingurite cu virful moale din silicon.. voi ce parere aveti? ce fel de lingurite folositi?

eu am cumparat astazi lingurite de la avent...scrie ca sunt de la 6 luni, dar sunt tari.. din plastic....ce parere aveti..le folosim pe acestea sau cumparam mai bine din silicon?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dadutzaSyl

din silicon sunt mai bune........sunt flexibile si nu ranesc gingiile bebelusului.Noi folosim de ceva vreme,sunt comode......am vazut mai multe forme,mai rotunde,mai alungite,mai bombate,mai in fata etc........alegeti ce va place

Partajează acest post

Link spre post
Energia V

Noi deasemenea am folosit de la inceput lingurite din silicon mai moi apoi mai tari iar acum ca suntem marisori mincam din lidurite din care maninca si maturii. :girl_crazy:

Editat de Energia V

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Noi avem 4 lingurite diferite (Nestle, Avent, Mustela) si fiecare isi are destinatia ei.

Lingurita de la Nestle,e mai maricica si mai adincita si dupa parerea mea este ideala pentru a hrani bebelusul cu supa sau mincarea mai lichida, numai cu lingurita asta reusesc sa o hranesc pe fitzuika mea cu supa in asa fel incit si ei sa-i fie comod si placut si eu sa nu am mult de spalat +++ , pentru ca atunci cind ii dau cu alt fel (model) de lingurita supa, mereu tre sa o schimb si sa o spal din cap pina in picioare.

Lingurita de la Avent (silicon),o folosim cind o hranesc cu iogurt sau deserturile din borcanase, e comod, pentru ca are codita lunga si de data asta nu ma murdaresc eu :pardon:

Lingurita de la Mustela este preferata noastra,cred ca e fermecata caci atunci cind o hranesc cu lingurita asta ea mininca totul.Fetita noastra o adora. Vitaminele in picaturi reusesc numai cu aceasta lingurita sa i le dau. :yahoo: Am primit-o cadou cind am cumparat setul pentru baie Mustela. Plusul cel mai mare este ca lingurita are pe margine un fel de material termosensibil care isi schimba culoarea atunci cand mancarea este prea fierbinte.

Lingurita Disney din inox, ne place cind mincam fructe, radem cu ea usor marul, prasadele...

Partajează acest post

Link spre post
alionuwkaa

eu la inceput tot am folosit lingurita care isi schimba culoarea cind mincarea e fierbinte pe urma am trecut la lingurite obisnuite.

Partajează acest post

Link spre post
taniar85

Fetelor,nu ştiţi - aşa linguriţă care îşi schimbă culoarea nu conţine melenina?

Şi încă ceva- e nevoie de oparit după fiecare masă lingură? Sau e suficient doar spălarea acesteia?

Fetelor,nu ştiţi - aşa linguriţă care îşi schimbă culoarea nu conţine melenina?

Şi încă ceva- e nevoie de oparit după fiecare masă lingură? Sau e suficient doar spălarea acesteia?

Partajează acest post

Link spre post
olesenika

Пользуемся ложечками от Авент для фруктов и творожка, и Канпол для каш и супа.Канпол больше нравиться

Partajează acest post

Link spre post
olesea25

Am folosit initial lingurite din silicon si plastic, dar foarte repede am trecut la lingurite simple.

Partajează acest post

Link spre post
twimoon

Noi folosim din silicon babyono,imi place foarte mult.

Partajează acest post

Link spre post
maIinchii

noi folosim si de silicon si de plastic, simple inca nu fiindca ea le musca

Partajează acest post

Link spre post
Odorasi

si noi filosim chico din silicon foarte comoda

Partajează acest post

Link spre post
lucaroxana25

noi la fel folosim lingurita moale in capat silicon deoarece o putem steriliza si nu zgaraie gingia copilului,cind ai esea dintii el sio calma cu lingurita tinandu o in gurita si tragea de ea :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
mari83

noi la fel folosim lingurita moale in capat silicon deoarece o putem steriliza si nu zgaraie gingia copilului,cind ai esea dintii el sio calma cu lingurita tinandu o in gurita si tragea de ea :rolleyes:

у нас такая же ребенок иногда чтоб успокоится играется с ней

Partajează acest post

Link spre post
leu

Noi folosim din silicon babyono,imi place foarte mult.

si noi mincam  terciurile cu bebyono dar vine silicon+plastic pentru fructe (radem) avem una de argint

Partajează acest post

Link spre post
JenikaMarchenko

пользуемся силиконовой ложечкой от babyono. удобная:)

Partajează acest post

Link spre post
Andreia

La inceput mincam cu lingurita de silicon,e moale si comoda,mai ales cand bebe nu are dinti,apoi trepatat am trecut la lingurita simpla.

Partajează acest post

Link spre post
tantzika

Cam pina la un anisor minca cu lingura ei oersonala cumparata din farmacie,dupa cu lingurite care folosim si noi

Partajează acest post

Link spre post
Padma

У нас сначала была силиконовая (осталась для капель), теперь купили для супа пластмассовую (у нас набор тарелка с крышкой и резин. подставкой, вилка+ложка)- обе произ-ва кэнпол бэйбис

Editat de Svetleciok

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Noi am folosit lingurite de plastic si silicon de la Avent , Chicco , Ikea . De la 14 luni incoace insa vrea tacamuri ca la noi si chiar se descurca foarte bine cu lingura si furculita .

Partajează acest post

Link spre post
Homiak

Очень хорошо ложкой ест лекарства, прям с удовольствием). Ложка у нас мягкая силиконовая , а вначале была обычная металлическая, но боялась поранить если вдруг дернется

Editat de Homiak

Partajează acest post

Link spre post
NatanaelTali

Ложечка у нас сликоновая от bebyono с неё лекарства даю и молочко в неё доцеживаю и в ротик.

Partajează acest post

Link spre post
Sandora

У нас до года была силиконовая от кэмпол. Потом обычной стали пользоваться

Partajează acest post

Link spre post
sunnybee

Я со старшей и сейчас с младшей пользуюсь ложечкой от Munchkin и еще одной (не помню фирму), которая меняет цвет, если еда слишком горячая. Очень удобные.

Partajează acest post

Link spre post
ROSSI

Pina acum lg de silicon,acuma simpla de ceai fiindca e mai mare

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum