Diana

Nimic Nu Poate Fi Mai Important Decat Ceea Ce Daruiesti Din Suflet”

Postări Recomandate

Diana
Ceva interesant, cititi o povesioara: :girl_crazy:

imic nu poate fi mai important decat ceea ce daruiesti din suflet”

In urma cu cativa ani un om si-a pedepsit fetita in virsta de 5 ani pt ca a risipit o hirtie aurie de impachetat foarte scumpa. Omul statea rau cu banii si deveni si mai suparat cind a vazut ca fetita a folosit hirtia respectiva ca sa decoreze o cutie si sa o puna sub bradul de Craciun. Cu toate acestea, fetita a adus tatalui ei cadoul in dimineata urmatoare spunind: "Acesta este pentru tine, taticule".

Tatal a fost rusinat de reactia lui furioasa de cu o zi in urma, dar supararea lui se arata din nou cind a vazut ca, de fapt, cutia era goala. El i-a spus pe un ton raspicat:

- "Nu stiai, domnisoara, ca atunci cind dai un cadou cuiva, trebuie sa pui ceva in el?"

Fetita, cu lacrimi in ochi, s-a uitat in sus spre tatal sau si a zis:

- "Taticule, cutia nu este goala. Am suflat in ea atitea saruturi pina cind s-a umplut."

Tatal a ramas perplex. S-a pus in genunchi si si-a imbratisat fetita si rugat-o sa-l ierte pentru supararea lui fara rost.

La scurt timp dupa aceasta, micuta fetita a murit intr-un accident si se spune ca tatal ei a tinut acea cutie aurie alaturi de patul sau tot restul vietii sale. Si de cite ori a fost descurajat sau a avut de trecut peste situatii dificile, deschidea cutia si lua un sarut imaginar si isi amintea de dragostea care a pus-o fetita acolo.

Copiii, familia si prietenii sunt ca ingerii care te ridica pe picioarele tale atunci cind ai probleme sa-ti aduci aminte tu insuti sa zbori.

Povestioara reda farmecul si sustine speranta ca in lume nimic nu poate fi mai important decat ceea ce daruiesti din suflet.

:friends:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Taisafinscaia

am citit astazi ,mi-au dat lacrimi bravoDIANA cu asa pozitie de viata copii tai vor creste sa-na-tosi cusufletul curat caci ei sunt oglinda noastra marita. :pleasantry::pleasantry:

Partajează acest post

Link spre post
vero_veronika

De ce atat de trista.... of... copii nostri

Stiti de ruga copilului in noaptea de Craciun: 'Doamne, nu vreau cadouri, vreau doar sa fiu eu in locul televizorului'

Si aici tristete.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum