Roca

Ce va "opreshte" in Moldova (de ce nu imigrati?)

Postări Recomandate

Walk Jane

Интересно, куда пропала половина сообщений из этой темы? 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nyusha

Точно, пропали все сообщения на русском. Странно.

А нет, быстро глянула:) на месте все

Partajează acest post

Link spre post
Axm

Интересно, куда пропала половина сообщений из этой темы? 

Есть еще тема "Уехать, чтоб вернуться".

Баттл там был)

Partajează acest post

Link spre post
Walk Jane

Ой, Вы правы. Я перепутала с этой темой. Их вообще можно было бы объединить.

Partajează acest post

Link spre post
LEAGAN

Am observat ca majoritatea celor care scriu despre faptul ca ar pleca din aceasta tara cit mai curind posibil sunt cei care scriu in limba rusa,deci practic au in ei ceva de nationalitate rusa  Vreau sa va spun ca nimeni nu va tine in aceasta tara si faptul ca o ve-ti parasi-o va fi ceva minunat si folositor poporului nostru . Fara suparare , dar toti stiu ce se intimpla acum in lume , si procesele de rusificare si degradare a poporului moldovenesc sunt cauzate in primul si in primul rind de voi , adica de cei care locuiesc de zeci de ani in aceasta tara si macar nu pot pronunta citeva cuvinte in romana.

Stiti,ca vorbesc si romana si rusa foarte bine,si parintii mei sunt moldoveni,si parintii sotului meu sunt moldoveni,dar cu mare placere asi pleca din moldova in alta tara,unde sotul ar avea de lucru ca sa poata intretinea familia,pentru ca in moldova de salariile care sunt,rid si cînii,traim pe la gazde,si statul nu ne ofera nici un ajutor.Daca asi avea finante,a-s imigra si azi in Russia.

Partajează acest post

Link spre post
youth

In Moldova ma opresc doar parintii mei. Altceva nu ma tine nimic. Daca ar pleca ei as pleca si eu.

Partajează acest post

Link spre post
Iceflower

La moment ma opresc niste probleme cu sanatatea si situatia financiara. Sper oricum ca se va rezolva in curind.

Partajează acest post

Link spre post
volvoxc90

Stiti,ca vorbesc si romana si rusa foarte bine,si parintii mei sunt moldoveni,si parintii sotului meu sunt moldoveni,dar cu mare placere asi pleca din moldova in alta tara,unde sotul ar avea de lucru ca sa poata intretinea familia,pentru ca in moldova de salariile care sunt,rid si cînii,traim pe la gazde,si statul nu ne ofera nici un ajutor.Daca asi avea finante,a-s imigra si azi in Russia.

Salut! Da cerere la ambasada Rusiei!!! Oricum dureaza mai mult daca le faci din RM!Dar daca din Rusia e clar ca mai repede! Daca ai dorinta si intrebari iti pot raspunde si indruma! scrie-mi in privat! Mi se rupe inima cum oamenii de rind din Moldova o duc greu! Sa stii ca face, mult nu te gindi!

Editat de volvoxc90

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum