Svetllana

Нужна Помощь

Postări Recomandate

Svetllana

vineri am cunoscut-o pe Mariana locuieste la Ciocana str Varzarului, casa pe pamint nr nu-l tin minte.m-a impresionat faptul ca are 4 copii si asistenta sociala nu vrea sa-i ofere nici un ajutor :cry: pe motiv ca are pamint.ea are o fetita de 7 ani ,o fetita de 5 ani ,o fetita de 2.5 ani si un baietel de numai o luna .Nici un copl nu are vaccine,nici un copil nu frecventeaza gradinita din cauza ca nu au bani si alt motiv ca nu au vaccine .Vaccine nu au ca nu o primeste medicul de familie pol. 10 pentru ca sa adresat tirziu (asta inca cind era insarcinata cu al 2 copil)Sot are dar e mai mult beat decit treaz nu lucreaza nicaieri ,o bate des (asta o cumatra de a ei mi-a spus).

Ultimul bebelus l-a nascut acasa nu a reusi sa cheme salvaria au chemat-o dupa acceea si pentru ajutorul oferit de medici au cerut aproape 2 mii lei super nu?eu i-am dus niste hainute pentru bebelus (am aflat de ea acum o luna dar deabea vinerea asta am intrat sa-o vad)si i-am povstit de acest forum m-a rugat daca pot sa postez un anunt din numele ei are mare nevoie de carucior,poate are cineva si nu are nevoie de el starea nu conteaza (principalul sa fie cu roti)nu are posibilitatea sa-si procure .Am intebat-o daca are nevoie si de hainute de alt ceva dar mi-a raspuns ca nu-si poate permite sa ceara atit de multe. :cry:

nr de tel adresa concreta a Marianei o scriu miine ca am uitat s-o intreb

Editat de Svetik S.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alexandria

Как хорошо, что Вы написали!! У меня как раз есть коляска, не совсем новая, но на хороших колесах, со всеми чехлами и дождевиком, большая. Не знала, куда девать ее, у нас другая есть, а эту легко могу отдать. Единственное "но" - я никак не смогу ее привезти сама, так как дома одна с 2-мя детьми сижу целый день. Если бы Вы смогли приехать и забрать... У меня еще есть вещички на маленького, и на деток постарше немного тоже есть. Я Вам написала номер телефона в личку, если Вас заинтересует, позвоните, пожалуйста.

Editat de sashatugova

Partajează acest post

Link spre post
Bamby

А девочке, которой 2,5 годика - она сколько весит? рост? - у меня от дочки кое что осталось - я могла бы отдать вещички..

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Eu presupun ca cunosc de cine vorbiti, caci tot stau pe aceasta strada, dar nu stiam ca a nascut si al 4 copil, stiu ca are 3 fetite care stau toata ziua in ograda lor cea murdara in care string lucrurile vechi de pe la gunoaie, si ca fetitele nu frecventeaza nici una din ele vreo gradinita,(si de vina is parintii, caci nu isi bat capul ca copii lor sa mearga la gradinita, mai bine sa stea acasa si sa se bata si sa se flocaie intre ele, asta bunica lor povestea) da totusi nu inteleg cui i-i naste ea copii acestia, de ce nu isi pune stirilet, caci acolo toti sunt alcoolici, nu demult le-a murit bunica de alcoolizm si mai este bunelul, tata alcoolici, nu stiu mama daca consuma sau nu, dar viata copiilor intradevar e cosmar, ele din ograda lor nu es, probabil le este interzis, dar de citeva ori le-am zarit, slabute, murdare, nepeptanate. Pacat de acesti copii, daca sincer eu cred ca le va fi mai bine la o casa de copii, de cit cu asa parinti iresponsabili.

Partajează acest post

Link spre post
September

Asi ajuta si eu cu ceva hainute, dar daca sunt alcoolici ma tem sa nu le vanda, si sa nu mai ajunga la bietii copilasi.

Partajează acest post

Link spre post
Svetllana

de tata si bunel stiu ca sunt alcoolici dar de mama copiilor nu cred ,prietena mea care este cumatra cu ea mi-a spus ca este o fata cumsecade de aceea m-am hotarit sa o ajut dupa cite am inteles nu vroia sa mai nasca dar sotul ia spus ca pin nu-i face un baiat nu se lasa si iata si rezultatul,3 fete si un baiat.

da,intradevar in ograda e murdar dar in casa e curatel nu am vazut nicaieri hainute aruncate sau gunoi doar ca erau jucarii pe jos dar asta e normal cind sunt copii in casa.

Diseara am sa trec sa iau adresa concreta si un nr de contact.

Partajează acest post

Link spre post
solnysko

а маме нужна одежда? какой у нее размер?

Partajează acest post

Link spre post
September

de tata si bunel stiu ca sunt alcoolici dar de mama copiilor nu cred ,prietena mea care este cumatra cu ea mi-a spus ca este o fata cumsecade de aceea m-am hotarit sa o ajut dupa cite am inteles nu vroia sa mai nasca dar sotul ia spus ca pin nu-i face un baiat nu se lasa si iata si rezultatul,3 fete si un baiat.

da,intradevar in ograda e murdar dar in casa e curatel nu am vazut nicaieri hainute aruncate sau gunoi doar ca erau jucarii pe jos dar asta e normal cind sunt copii in casa.

Diseara am sa trec sa iau adresa concreta si un nr de contact.

asteptam detalii, daca e intr-adevar asa cum scrieti dvstra voi ajuta si eu cu mare placere.

Editat de RENA

Partajează acest post

Link spre post
Svetllana

nr tel 078177397 Mariana

Partajează acest post

Link spre post
Auritzza

vineri am cunoscut-o pe Mariana locuieste la Ciocana str Varzarului, casa pe pamint nr nu-l tin minte.m-a impresionat faptul ca are 4 copii si asistenta sociala nu vrea sa-i ofere nici un ajutor :cry: pe motiv ca are pamint.ea are o fetita de 7 ani ,o fetita de 5 ani ,o fetita de 2.5 ani si un baietel de numai o luna .Nici un copl nu are vaccine,nici un copil nu frecventeaza gradinita din cauza ca nu au bani si alt motiv ca nu au vaccine .Vaccine nu au ca nu o primeste medicul de familie pol. 10 pentru ca sa adresat tirziu (asta inca cind era insarcinata cu al 2 copil)Sot are dar e mai mult beat decit treaz nu lucreaza nicaieri ,o bate des (asta o cumatra de a ei mi-a spus).

Ultimul bebelus l-a nascut acasa nu a reusi sa cheme salvaria au chemat-o dupa acceea si pentru ajutorul oferit de medici au cerut aproape 2 mii lei super nu?eu i-am dus niste hainute pentru bebelus (am aflat de ea acum o luna dar deabea vinerea asta am intrat sa-o vad)si i-am povstit de acest forum m-a rugat daca pot sa postez un anunt din numele ei are mare nevoie de carucior,poate are cineva si nu are nevoie de el starea nu conteaza (principalul sa fie cu roti)nu are posibilitatea sa-si procure .Am intebat-o daca are nevoie si de hainute de alt ceva dar mi-a raspuns ca nu-si poate permite sa ceara atit de multe. :cry:

nr de tel adresa concreta a Marianei o scriu miine ca am uitat s-o intreb

Scrieti-mi va rog adresa ei in privat,merg zilnic pe aceasta strada,imi duc si aduc copilul la gradinita,dar nici nu banuiesc dre cine ar fi vb.As putea intra cu cite ceva si eu la micuti si mamica

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.