Alima

Constance Carrol

Postări Recomandate

Alima

Хочу спросить - пару лет назад покупала в Unic-e на 1 этаже косметику Сonstance Carrol производства кажется Англии. А именно компактную и рассыпчатую пудру, тени и помаду. Осталась очень довольна - пудра ложилась замечательно, я к ней очень придирчиво отношусь -у меня комбинированная кожа и расширенные поры, так вот - она их хорошо маскировала, не хуже тоналки, лицо приобретало такой эффект - м-м-м!, хорошая цветовая гамма была. Помада довольно стойкая, но губы не сушила и не скатывалась. В общем воспоминания остались самые наилучшие и по качеству косметики и по цене. Год назад попыталась найти ее снова, бутик из Unica переехал в неизвестном направлении. Может, кто-нибудь знает куда? Буду очень признательна!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
delia

И мне очень нравятся тени этой марки, не уступают дорогой брэндовой косметике по качеству, когда то очень давно была и тушь. Последний раз видела эту косметику в одной аптеке на Штефан чел Маре, сейчас они уже не продают эту фирму, может в городе можно найти.

Partajează acest post

Link spre post
lina

Хочу спросить - пару лет назад покупала в Unic-e на 1 этаже косметику Сonstance Carrol производства кажется Англии. А именно компактную и рассыпчатую пудру, тени и помаду. Осталась очень довольна - пудра ложилась замечательно, я к ней очень придирчиво отношусь -у меня комбинированная кожа и расширенные поры, так вот - она их хорошо маскировала, не хуже тоналки, лицо приобретало такой эффект - м-м-м!, хорошая цветовая гамма была. Помада довольно стойкая, но губы не сушила и не скатывалась. В общем воспоминания остались самые наилучшие и по качеству косметики и по цене. Год назад попыталась найти ее снова, бутик из Unica переехал в неизвестном направлении. Может, кто-нибудь знает куда? Буду очень признательна!

eu am vazut ramasite la gemeni

dar cred ca la piata pot sa fie

u cindva la fel, ma foloseam, dar demult.

Partajează acest post

Link spre post
Alima

eu am vazut ramasite la gemeni

dar cred ca la piata pot sa fie

u cindva la fel, ma foloseam, dar demult.

Am sa trec pe la Gemeni - poate am sa am noroc!!! - mersi pentru sfat :curtsey:

Dar de la piata nici o data n-am sa cumpar cosmetice - am patit o data :spiteful:

Partajează acest post

Link spre post
olecek

А я читаю и думаю, такое знакомое название - где-то я его слышала!

А потом вспомнила, я несколько лет назад была в восторге от этой помады, покупала разные натуральные оттенки, причем ооочень длительное время.

Отличная была помада! И цена хорошая. На губах хорошо лежала, матовая, как я люблю, не скатывалась, и оттенки натуральные были очень красивые.

Тогда она была очень распространена.

А сейчас интересно, качество такое-же осталось?

Если найдете продукцию этой фирмы, напишите пожалуйста потом, как понравилось качество, очень интересно...

Partajează acest post

Link spre post
AniLorak

eu mi-am amintit ca in tinerete :girl_haha: ma foloseam de pudra compacta constance-caroll, chiar era ceva bun si eu fiind eleva imi permiteam sa o cumpar din banii de buzunar, adica nu era scumpa

Partajează acest post

Link spre post
delia

Apropo am vazut produsele acestei firme zilele trecute la Elat, dar am impresia ca au ramas ramasite prin oras deoarece termenul e la limita.

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman

Am avut si eu un ruj de o nuantza nuda care nici pina in ziua de azi nu am mai gasit la alte marci asa ruj.Si apropo era asa rezistent, mincam toata ziua si era tot pe buze.Off demuuult a fost asta pe la vreo 16 ani)))))

Partajează acest post

Link spre post
AniLorak

a82e375d174ft.jpg"]a82e375d174ft.jpg[/url]

iata asa arata pudra mea adorata cindva :girl_in_love: , daca cineva a recunoscut ambalajul si a vazut-o prin oras, nu va rusinati spuneti si noua unde anume :clapping:

Editat de AniLorak

Partajează acest post

Link spre post
delia

a82e375d174ft.jpg"]a82e375d174ft.jpg[/url]

iata asa arata pudra mea adorata cindva :girl_in_love: , daca cineva a recunoscut ambalajul si a vazut-o prin oras, nu va rusinati spuneti si noua unde anume :clapping:

incercati in elat la primul etaj in subsol.

Partajează acest post

Link spre post
AniLorak

multumesc , Delia, tu ca intotdeauna te impartasesti cu informatia :girl_in_love: si ajuti cu un sfat :rolleyes: , numai ca nu stiu in ce secol voi ajunge eu pe acolo :girl_wacko: , sa fi fost macar undeva prin centru sau mai bine, Ciocana

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum