IRISIRIS777

Нужна Помощь

Postări Recomandate

IRISIRIS777

всем привет...час назад моя двоюродная сестра родила 3 мальчика и 2 девочки...дома у нее еще 2-ое...большая просьба.если у кого есть вещички ненужные.она с удовольствием примет...муж ее на заработках.и видимо застрянет там надолго....7 детей прокормить надо.и живут в общежитии.надеюсь наше правительство отреагирует...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
September

N-am intels.....a nascut 3 baieti si 2 fete, toti din aceeasi sarcina??? Fenomenal!!!

Editat de RENA

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

Ира напишите конкретно для какого возраста нужны вещички? для новорождённых?

напишите пожалуйста и возраст старшеньких и пол?

Partajează acest post

Link spre post
IRISIRIS777

N-am intels.....a nascut 3 baieti si 2 fete, toti din aceeasi sarcina??? Fenomenal!!!

exact

Ира напишите конкретно для какого возраста нужны вещички? для новорождённых?

напишите пожалуйста и возраст старшеньких и пол?

для старших не надо.только для малюток.они совсем крохотные...

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

Am un saculet de haine pentru fetita dar de la jumatate de an ,daca va intereseaza scrieti in privat

Editat de Amanda

Partajează acest post

Link spre post
olecek

Ира, поздравляю! Это-ж надо! Ты вроде говорила - четверых ждет, а вышло вообще пять! Здорово!

Так наверно про нее будут репортаж показывать? Такое вообще событие - редкое, практически нереальное?

Супер!!!!

Partajează acest post

Link spre post
tiulipan

я тоже имею пакет вещей для новорождённых пару погремух и пару бутылочек (тока надо их простерилизоавать :smile: ) если надо в постучитесь в личку будем рады помочь:)

Partajează acest post

Link spre post
olecek

А по теме - я пересмотрю наши вещички, которые нам стали маленькие, если наберется - так, чтоб не пол кулечка, я тебе напишу.

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

Уау, какое это событие!!! По-моему у нас в Молдове такого ещё не было. Поздравляю Вашу сестру! А с каким весом детки родились? Это ЭКО было?

Есть ванночка детская, можем отдать. На счёт шмоток - посмотрю.

Partajează acest post

Link spre post
abe

напишите что нужно конкретно, пожалуйста, и в каком вы районе или может сможете заехать.

Partajează acest post

Link spre post
IRISIRIS777

спасибо всем за отзывчивость.девочки...

Partajează acest post

Link spre post
delia

Felicitari, sa creasca pruncii sanatosi, uimitor eveniment...voi cauta si eu prin dulap sa vad daca a ramas ceva de la fetita mea(ca am cam dat multe)si daca ceva iti scriu!

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

напишите что нужно конкретно, пожалуйста, и в каком вы районе или может сможете заехать.

Да да! Про район актуально очень.

Partajează acest post

Link spre post
tayshka

у меня пакетик бодиков, пару колгот, и маечки могу дать и еще могу у соседки по копошиться в сарае. у нее на мальчика и на девочку вещи.

Partajează acest post

Link spre post
yulea2002

могу дать кулек или 2, скиньте в личку телефон

Partajează acest post

Link spre post
bambino

irina eu iti string pentru baitel hainute,poate cineva stringe la ciocana?

Partajează acest post

Link spre post
yulea2002

всем привет...час назад моя двоюродная сестра родила 3 мальчика и 2 девочки...дома у нее еще 2-ое...большая просьба.если у кого есть вещички ненужные.она с удовольствием примет...муж ее на заработках.и видимо застрянет там надолго....7 детей прокормить надо.и живут в общежитии.надеюсь наше правительство отреагирует...

а кто помогать будет?у подруги двойня была , она зашивалась,год у родителей жила...

это надо с выпиской из роддома и свидетельствами о рождении сразу к Киртоаке идти и требовать!!!!!!!!!!!!!

Editat de yulea2002

Partajează acest post

Link spre post
IRISIRIS777

первый ребенок весит 1100гр.остальные пока не знаем.врачи забрали деток в инкубатор...даже мать пока не знает...

Partajează acest post

Link spre post
yulea2002

а с коляской как?

в нете видела такое

571d3bd75307.jpg

Partajează acest post

Link spre post
olecek

первый ребенок весит 1100гр.остальные пока не знаем.врачи забрали деток в инкубатор...даже мать пока не знает...

Ой, малютки какие! Дай Бог, чтоб все было хорошо у них! И маме здоровья!

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

dar la ce maternitate a nascut?

Partajează acest post

Link spre post
IRISIRIS777

а кто помогать будет?у подруги двойня была , она зашивалась,год у родителей жила...

это надо с выпиской из роддома и свидетельствами о рождении сразу к Киртоаке идти и требовать!!!!!!!!!!!!!

она родила естевственным путем.врачи даже не успели консилиум собрать....мы ждали 4-ых.но когда врачи думали что рождается плацента....родилась еще девочка...они не с кишинева.а с ГЛОДЯН.тут ПРАВИТЕЛЬСТВО ДОЛЖНО ПОМОЧЬ...И ЗАБЕРЕМЕННЕЛА НАТУРАЛЬНО.БЕЗ ЭКО..

ЖИВУ Я на буюканах.в центре.на рышкановке.в общем.где вам удобно..

dar la ce maternitate a nascut?

la CENTRUL MAMEI

Editat de IRISIRIS777

Partajează acest post

Link spre post
Auritzza

Irina fetita mea are nici o luna,insa sa nascut tare maruntica si deja incetisor ii ramin mici unele hainute,putine ce-i drept,de la baieti nu mai am practic nimic,am dat aletei mamici cu gemeni,insa ceva ceva tot as putea sa va ofer.Scrie te rog in privat daca ai putea sa vii pina la Ciocana,sau din fetele de la Ciocana,poate vine cineva pina la mine dupa un paketel mic mic,noi nu avem inca 40 de zile si nu pot iesi nicaieri,dar de transmis as vrea sa va transmit fiindca am colectat si eu pt niste familiute cu o stare financiara dificitara si stiu cit se bucura cineva cind primeste ceva de ce are nevoie!

Am o curiozitate,daca nu e cu suparare,cum se numesc micutii?Mereu mi-au placut gemenii,tripletii,am o alura aparte pt ei,dar aici e vb de 5 bebelusi,ce minunatie,imi imaginez ca mamicai ia fost bine pusa la incercare imaginatia la alegerea numelor.Apropo,botezati copilasii,ii va ajuta sa creasca mari si rezistenti,o zic din experienta proprie!

Partajează acest post

Link spre post
FairysSmile

У меня тоже собрался бы хороший пакетик вещей. Обращайтесь.буду рада помочь

Partajează acest post

Link spre post
sermilka

И я бы хотела помочь, дайте координаты пожалуйста.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.