Irinica

Picaturi Compuse

Postări Recomandate

Irinica

Buna ziua!

Cu vreo luna in urma fetitei mele a inceput sa-i curga nasul, avea eliminari multe si verzi. Am mers la farmacie si i-am luat picaturi compuse fara antibiotic, galbene, cu furacilina. Am mai luat un fel de picaturi de culoare cafenie, tot preparate la farmacie. Peste vreo 5 - 7 zile nasul i-a trecut. Acum iar s-au inceput eliminarile, sunt verzi, ii curge mult nasul. Pot sa-i dau din nou aceleasi doua feluri de picaturi, ca vad ca au ajutat? Inainte ii dadeam diferite picaturi si nu-i mai ajutau. A primit si antibiotice ca sa-i treaca bronsita si nasul, atunci i-au trecut (asta a fost prin octombrie). Fata are 5 ani si jumatate.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Desigur puteti, dar picaturile compuse administratile cu ajutorul unui sprai nazal efectul va fi mai bun. Iar cele cafenii cu pipeta.

Partajează acest post

Link spre post
Irinica

Desigur puteti, dar picaturile compuse administratile cu ajutorul unui sprai nazal efectul va fi mai bun. Iar cele cafenii cu pipeta.

Multumesc pentru sfat.

Partajează acest post

Link spre post
Irinica

Multumesc pentru sfat.

Cat timp se poate de dat picaturile compuse fara antibiotic si cele cu protargol? Eu am dat 10 zile, mucii au disparut, apoi peste vreo 3 zile iar au aparut.

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Cat timp se poate de dat picaturile compuse fara antibiotic si cele cu protargol? Eu am dat 10 zile, mucii au disparut, apoi peste vreo 3 zile iar au aparut.

Valabilitatea picaturilor compuse e de 10 zile. Protargolul 30 zile.

Partajează acest post

Link spre post
Irinica

Valabilitatea picaturilor compuse e de 10 zile. Protargolul 30 zile.

Adica pot sa dau Protargol 30 de zile si nu-i va fi copilului nimic?

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Adica pot sa dau Protargol 30 de zile si nu-i va fi copilului nimic?

Nu va fi dar oricum nu va curge nasul 30 zile e imposibil maxim in 10 zile nasucul trebuie sa fie uscat deja.

Partajează acest post

Link spre post
Irinica

Nu va fi dar oricum nu va curge nasul 30 zile e imposibil maxim in 10 zile nasucul trebuie sa fie uscat deja.

Imi cer scuye ca va mai deranjez, dar cate cate picaturi se poate de dat, si de cate ori pe zi?

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Imi cer scuye ca va mai deranjez, dar cate cate picaturi se poate de dat, si de cate ori pe zi?

Cel mai bine sa prelevati picaturile compuse din sticluta intr-un spari nazal. Administrati 2 pufuri de 3 ori pe zi timp de 10 zile.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum