arina7

Colectia Disney, De La Adevarul

Postări Recomandate

ViVe

Atunci doar bafta. Poate cineva din Durlesti te va putea ajuta. :blush:

Au! am intirziat cu mesajul... :blush:

Dar de ce asa rapid? Nu pot sa lase vreo 2-3 saptamini, caci nu e carne sa se strice...

Iata seria aia cu povesti de la Comsomolca sau nu mai stiu de-a cui, sta toata colectia deja pe la chioscuri. si nu le retrage nimeni.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
olya

DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AM O NOUTATE PROASTA!

am vorbit nu mai ce cu depozitul moldpresa si miau spus ca toate exemplarele ramase din tirajul primei carti(cartea junglei)...deja au fost incarcate in masina care a plecat spre Romania! pentru a putea fi pusa in vinzare acolo!!!!!!!!!!

asa ca fetelor....cumparati cartile la timp!

Mirelena, nu te întrista. Noi am ratat prima carte din colecţia 100 de cărţi - Notre Damme de Paris, so, am sunat la redacţie şi am comandat-o de la editură. Nicio problemă. Timp de o lună aşteptăm să ne sune. Nişte prieteni au ratat mai multe şi la fel le-au comandat prin telefon. Se practică.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

o, eu am descoperit ca avem cartea Peter Pan, procurata din librarie anul trecut, pretul era 154 lei! Faceti concluzii!

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Mirelena, nu te întrista. Noi am ratat prima carte din colecţia 100 de cărţi - Notre Damme de Paris, so, am sunat la redacţie şi am comandat-o de la editură. Nicio problemă. Timp de o lună aşteptăm să ne sune. Nişte prieteni au ratat mai multe şi la fel le-au comandat prin telefon. Se practică.

mersi de sustinere fetelor!

Olea cred ca asa voi face, voi suna la editura, dar mai tirziu

Aneta....eu am lucrat la reteaua de librarii PRO-NOI si crede-ma, stiu pretul unei carti ca aceasta cu adaosul comercial, adica 39 de lei...este strict minimul de producere....practic gratis

deaceea si vreau sa string toata colectia Disney cu pretul oferit de Adevarul si sa nu platesc mai tirziu mult mai scump.

Editat de mirelena

Partajează acest post

Link spre post
September

o, eu am descoperit ca avem cartea Peter Pan, procurata din librarie anul trecut, pretul era 154 lei! Faceti concluzii!

ohooooooooo!!!

si mai mult vreau toata colectia :)))))))) la pretul 39 lei/carte :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

si eu l-am rugat pe sot sa cumpere carte,sper sa o gaseasca pe a doua,prima o avem

Partajează acest post

Link spre post
September

Ura, o avem si pe a doua, 101 dalmatieni, cartea e superba, textul e mult mai frumos decat in Cartea junglei, grabiti-va sa o procurati!!!

Partajează acest post

Link spre post
Todi

Si eu am procurat ambele carti. Baiatul este incintat de ele. Sper sa reusim sa procuram toata coletia. Caci se merita 100%!

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

vah....ce preţuri!!! din start am spus că ambele colecţii sunt la un preţ fantastic de mic....deci se confirmă...

Partajează acest post

Link spre post
Crystal

eu astazi la noi in sectorul Buiucani am procurat doua carti si din data de 25.01 si de 01.02, sunt foarte multumita!

sper si fetitei mele sa placa :)

Partajează acest post

Link spre post
gagulea

Fetelor, e putin off top, :smile: dar as vrea sa impart cu cineva bucuria mea, care are si ea legatura cu colectia Disney. In a doua colectie este si povestea lui Tinker Bell. Fetitei mele i-a placut asa de mult cartea ca m-a rugat sa-i gasesc si filmul. Si am gasit filmul tradus in romana. L-am descarcat si e superb!!! Nu stiu daca am voie sa postez aici lincul direct spre descarcare dar daca cineva vrea sa-l descarce, sa-mi scrie in privat si va spun de unde se poate descarca foarte repede acest film superb.

Partajează acest post

Link spre post
September

gagulea, pe torrents tot este :))

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Eu toata colectia Disney am descarcat-o de pe torente. Sunt cele mai frumoase desene animate.

Cartea inca nu am luat-o, insa am vazut la noi la chiosc ca este si prima carte, inseamna ca ramine si a doua pina seara.

Editat de Irinka

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

[quote name='RENA' timestamp='1296559784' post='123

si mai mult vreau toata colectia :)))))))) la pretul 39 lei/carte :smile:

am o vecina care a adunat colectia din librarii, cu pretul scris de mine si acum cred ca isi musca coatele!

Partajează acest post

Link spre post
September

Eu toata colectia Disney am descarcat-o de pe torente. Sunt cele mai frumoase desene animate.

si noi :))), cand ii citesc cartile acestea, copilul meu le completeaza cu detalii din desenele animate :))))

Partajează acest post

Link spre post
gagulea

A, clar. Eu nu ma impac deloc cu torentele si din acest motiv am cautat tot netul pana am gasit ce cautam. :smile:

Si da, de acord, sunt intr-adevar cele mai frumoase desene.

Partajează acest post

Link spre post
Amanda

. Sunt cele mai frumoase desene animate.

de acord!!! sunt desene si pentru pici si pentru parinti!!!

Iata vorbim de Disney, iar eu asa vreau din nou la Disneyland!!!!

Partajează acest post

Link spre post
veroni4ca

Incercati sa cautati prima carte la doamnele care vind ziare si reviste pe strada la mese. Eu am procurat prima carte pe str. Puskin mai jos de Gemenii.

Partajează acest post

Link spre post
SuperWoman

Si eu i-am cumparat azi fetei mele cartea cu dalmatienii.Pacat ca nu am reusit s-o cumpar si pe prima.Intradevar este foarte vie cartea, plina cu desene viu colorate.Copilul meu a fost in culmea fericirii)))

Partajează acest post

Link spre post
Кисюня

Книжки не дефицит, сводно можно купить, доступны по цене и отличные по качеству. Я сегодня спросила про первую книжку женщину работающую в киоске Молдпресса и она позвонив на склад договорилась чтоб привезли для нас первую часть (кстати в разговоре поняла, что не проданные книжки они списывают, интересно куда девают).

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

...

O! Mersi de comentariu. Noua tot ne trebuie la gradinita!

Partajează acest post

Link spre post
savo

noi avem din colectia asta colectia_disney2_header.jpg

primi 7 carti

1. Regele Leu – 05.10.2010

2. In cautarea lui Nemo – 12.10.2010.

3. Pisicile aristocrate – 19.10.2010.

4. Povestea jucariilor – 26.10.2010.

5. Ratatouille – 02.11.2010.

6. Incredibilii – 09.11.2010.

7. Dumbo – 16.11.2010.

8. Compania Monstrilor – 23.11.2010.

9. Masini – 30.11.2010.

10. Clopotica – 07.12.2010.

11. Wall-E – 14.12.2010.

12. Pinocchio – 21.12.2010.

nana noastra din Romania nio transmis asa cadou!

cartile s foarte frumoase!

dar vad ca cei care se vinde la noi sint o alta colectie?

Partajează acest post

Link spre post
delia

Si noi avem deja prima carte, dar asi vrea "Ratatouille", cred ca la noi nu este. In genere ideia adevarului e superba si la un pret destul de democratic!!

Partajează acest post

Link spre post
September

dar vad ca cei care se vinde la noi sint o alta colectie?

da, asta-i alta colectie

Partajează acest post

Link spre post
September

Si noi avem deja prima carte, dar asi vrea "Ratatouille", cred ca la noi nu este. In genere ideia adevarului e superba si la un pret destul de democratic!!

si "Pisicile aristocrate" le vreau.....

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum