arina7

Colectia Disney, De La Adevarul

Postări Recomandate

arina7

„Adevărul" vine cu o nouă supriză pentru cititorii din Republica Moldova. În fiecari zi de marţi, în chioşcurile de ziare din ţară veţi putea găsi cel mai frumos cadou pentru copii, cărţile din Colecţia Disney. Primul volum, „Cartea Junglei", împreună cu ziarul, va fi pus în vânzare pe 25 ianuarie, la preţ de numai 39 de lei. aici

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nikkuta

Pare a fi ceva interesant! Oare pentru ce virsta is prevazute cartile?

Editat de nikkuta

Partajează acest post

Link spre post
arina7

dar cred ca de cind e mic copilul, al meu are 1 an si 10 luni si tare e pasionat de carti,dar sa fie foarte desenate, cele de la Adevarul par a fi, uite mai jos mai multe detalii despre colectie aici

Partajează acest post

Link spre post
zitrruss

Buna noutate :) Trebuie sa fie ceva interesant. Numaidecit cumparam prima editie.

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Cartile sunt intradevar interesante, scrise intr-un limbaj usor (pe-ntelesul copilului) si ffff frumos ilustrate.

Noi avem 2 carti procurate din Bucuresti, Pisicile Aristocrate si Pestisorul Nemo :laugh:

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

chiar astăzi am discutat cu soţul şi am decis să procurăm şi acestă colecţie _ pe lîngă cele 100 de cărţi ale colecţiei Adevărul...

Feciorul nostru cel mare adoră cărţile şi cred că cu drag v-a citi pe acestea...şi apoi creşte şi cel micuţ....

Partajează acest post

Link spre post
fantasy

Какие они красивые!!! А Комсомолка такое позорище выпустила - дети боятся тех рисунков...(((

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

Ai mei azi au vazut revista cu publicitatea la aceste carti si deja sunt nerabdatori sa tina cartile in miina. Mai ales ca avem toate discurile cu aceste desene animate.

Partajează acest post

Link spre post
m'amy

noi avem toata seria de cartzi.... procurate din Bucureshti, vreau sa va zic ca sunt foarte frumos ilustrate, shi calitative, iar pretzul e foarte accesibil....

nu mai tzin minte cu cit le-am luat eu, dar la sigur ceva mai scump.....

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

noi avem toata seria de cartzi.... procurate din Bucureshti, vreau sa va zic ca sunt foarte frumos ilustrate, shi calitative, iar pretzul e foarte accesibil....

nu mai tzin minte cu cit le-am luat eu, dar la sigur ceva mai scump.....

m'amy spune te rog, cite carti sunt in aceasta serie?

demult astept asa publicatii, adica carti bine ilustrate la pret rezonabil.

avem acasa citeva carti cu povesti,foarte bune si cu ilustratii deosebite dar si pretul lor este de la 300 lei in sus, si au fost procurate cu ajutorul buneilor, care au contribuit si ei cu bani......dar din pacate , sau din fericire, nici nu stiu cum este mai bine, copiii nostri in prezent nu mai sunt atrasi de povesti ca "scufita rosie" si multe alte povesti clasice! in ziua de azi fetitele toate vor sa fie ca Cenusareasa, sau micuta sirena.....sa aiba in acvarium pestisori Nemo si multe altele..... :))))))

anume deaceea ma voi apuca si eu sa colectionez aceste editii....cu ajutorul Domnului sper sa-mi reuseasca!

si mai am o intrebare catre cei ce cunosc - stie cineva cind va fi reeditata seria de reviste pentru prescolari "Scoala din padure, te joci si inveti cu veverita Vera" ? (citiva ani in urma aceasta serie de reviste erau raspindite prin chioscurile moldpresa si costau 19 lei)

Partajează acest post

Link spre post
Roxolana

fetelor ,nu sunteti la curent daca poti face si abonarea la colectie?si pretul?

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

daca nu ma gresesc, te abonezi la revista si indici colectia pe care o doresti (deoarece adevarul mai ofera si colectia de literatura clasica).....despre pretul la abonare aflati la moldpresa

Partajează acest post

Link spre post
ingainga

se poate de facut si abonament! 113 lei pentru o luna/4 carti si 305 lei pe 3 luni/10 carti. si aici cartile se primesc mai ieftine!

Partajează acest post

Link spre post
bambino

chiar astăzi am discutat cu soţul şi am decis să procurăm şi acestă colecţie _ pe lîngă cele 100 de cărţi ale colecţiei Adevărul...

Feciorul nostru cel mare adoră cărţile şi cred că cu drag v-a citi pe acestea...şi apoi creşte şi cel micuţ....

ei si noi tot am decis :blush: , da cam la cite colectii mai are adevarul o sa dam banii numai pe carti :smile:

pot sa raspund eu sunt 12 carti in colectia disney

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

fetelor....spuneti-mi va rog...cind iese adevarul si cite pe luna, ca eu nu urmaresc in genere acest ziar.....si n-as vrea sa pierd vre-o carte, numai din cauza ca nu stiu in ce zile ele iese :<

am inteles din mesajul lui Arina7 ca prima editie iese pe 25 ianuarie, da?

dar urmatorul numar, cind...?????????

Editat de mirelena

Partajează acest post

Link spre post
bambino

fetelor....spuneti-mi va rog...cind iese adevarul si cite pe luna, ca eu nu urmaresc in genere acest ziar.....si n-as vrea sa pierd vre-o carte, numai din cauza ca nu stiu in ce zile ele iese :<

am inteles din mesajul lui Arina7 ca prima editie iese pe 25 ianuarie, da?

dar urmatorul numar, cind...?????????

in fiece marti colectia disney

si in fiece joi colectia 101 carti,dar adevarul iese in fiece zi

Partajează acest post

Link spre post
September

pot sa raspund eu sunt 12 carti in colectia disney

eu stiu ca colectia data are doar 10 carti sau gresesc?

Editat de RENA

Partajează acest post

Link spre post
bambino

da?nus sigura da parca am auzit totusi 12

Partajează acest post

Link spre post
arina7

colectia are 12 carti, mai este o colectie disney, continuarea acesteia, aia are 10

Partajează acest post

Link spre post
cristynika

si eu vreau aceste carti pentru piciul meu,numaidecit le vom lua deja am decis cu sotul

Partajează acest post

Link spre post
m'amy

ashi vrea sa confirm ce au raspuns fetele, sunt 12 la numar

Partajează acest post

Link spre post
gagulea

Si noi avem toata colectia. Prima colectie Disnei era mai putin reusita. Aici ma refer la textul povestilor.

Noi am primit colectia de la cumnata mea, adica ea in fiecare saptamana cumpara cartile. Daca as cumpara eu , as omite unele carti- de exemplu- Incredibilii, Povestea cu monstrii si povestea jucariilor. Celelalte 9 sunt adorabile.

Partajează acest post

Link spre post
Ianna

Si noi am asteptat cu nerabdare aparitia acestei colectii. Speram miine sa reusim sa procuram prima carte caci dupa cum se vede sunt muuulti doritori. :smile:

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Am procurat prima carte din colectie. E superba!!! Super calitativa si viu colorata!

Sa vedem diseara ce va zice fetita mea. Daca va ramine la fel de entuziasmata, atunci ne abonam la toata colectia. :sad:

Partajează acest post

Link spre post
Irinka

La orele 8 deja eram la chiosc ca sa reusesc sa iau cartea. Deja o rasfoim si povestim desenul animat dupa imagini. Pretul si calitatea e excelent. Bia deja i-mi zice ca miine sa luam a doua carte.

As vrea si cealalta colectie Disney, unde sunt Pisicile Aristocrate. Este desenul animat preferat, pe care-l stie pe de rost.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum