mamatinara

Rugaciuni Pentru O Nastere Usoara

Postări Recomandate

mamatinara

In 2010 am nascut un baietel. Impreuna cu sotul am avut mari emotii legate de acest eveniment important, dar ne-am pus toata speranta in ajutorul Sf. Nectarie, care vine in ajutor mamelor insarcinate. Dupa ce am intrat in sala de nastere, sotul a citit acatistul sfintului si am nascut usor si repede. Acest fapt adevereste si alte marturii precum ca, daca Sf. Nectarie este chemat in ajutor (prin rugaciune), femeile nasc mai usor si in timp scurt.

In ultimele luni de sarcina mergeam sa ne inchinam la moastele sf.Nectarie si ne rugam la el sa ne ajute. De asemenea, cumparasem mai multe cartulii cu acatistul sfintului. Datorita rugaciunilor sf. Nectarie am nascut pe cale naturala intr-un timp foarte scurt si fara nici o ruptura sau complicatie. Pentru prima data am putut sa ma conving de acest lucru cind am citit acatistul Sf. Nectarie pentru sotia unui coleg de serviciu. Ea a nascut dupa jumatate de ora din momentul cind am incept rugaciunea.

Le incurajez pe toate femeile insarcinate sa apeleze la ajutorul acestui sfint care nu intirzie sa vina in ajutor in momentul cel mai important din viata noastra.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aries
Datorita rugaciunilor sf. Nectarie am nascut pe cale naturala intr-un timp foarte scurt si fara nici o ruptura sau complicatie

самое важное, это то, что вы в это верите :mail1::acute:

Partajează acest post

Link spre post
GeorgeTA

Я даже и не знала. что нужно молиться конкретному Святому... Всю беременность мысленно просила Бога дать силы организму справиться с задачей. пусть не быстро и не без боли (разве бывает без?), но без осложнений.

Все было как по книжке.

Мне тоже кажется, главное верить самой и настраиваться только на позитив.

Partajează acest post

Link spre post
Kristina4ka28

Buna seara !in kurind trebu sa dau nastere la cela de al treilea kopilas ! dar mii tare frica! si vreau sa va rog sa ma pomeniti in rugaciunele Dumneavoastra  pe mine roaba  lui Dumnezeu Cristina sa am o nastere usoara si fara complicatii! va multumesc mult ! 

Partajează acest post

Link spre post
A13964731

Всё будет ХО-РО-ШО! Лёгких родов! Желаю поскорее вам взять вашу доченьку на ручки!!!  :good:  

Partajează acest post

Link spre post
Lunatca

Легких и безболезненных родов!

Здоровья вам и детке !

Partajează acest post

Link spre post
vivian

Kristina, te inteleg perfect prin ce treci caci sint intr-o situatie asemanatoare cu a ta doar ca am un pic mai mult pina la nastere. Si cu toate ca mai am doi copii acasa oricum imi fac griji pentru nastere. Iti tin pumnii si ma rog sa fie totul bine la tine! Iti urez nastere usoara si copilasi sanatosi! Cit mai mult optimizm si vei vedea ca va fi bine! Altfel nu poate fi! :ok::good::det02:

Partajează acest post

Link spre post
Natalia2008

Dumnezeu sa va aiba in paza

Partajează acest post

Link spre post
Kristina4ka28

VA multumesc si sa va auda Domnul!Victoriea si tie sa dea Domnul sa fie tot bine!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum