Dotzya

Nasuc Infundat Noaptea

Postări Recomandate

Dotzya

Buna ziua dn Losii !

Iata problema noastra.

In septembrie baiatul a avut bronhopneumonie. Pe atunci nasucul la noi tot a fost bolnav. Chiar am fost la dvs (ne-ati spus ca avem rinosinusita). Mai survenise o raceala mai apoi si iarasi nasucul a fost afectat.

La inceputul lui noiembrie am incercat sa mergem la gradinitza. Timp de 2 saptamini s-a imbolnavit de 2 ori (o raceala, apoi o viroza). De fiecare data nasucul tot era bolnav.

Odata cu racirea timpului iarasi au fost mucusori.

Nasul nu curgea in timpul zilei, in schimb cind stranuta iesea ceva mai gros tocmai din fundul nasului.

De fiecare data mucusorii erau albi sau stravezii dar de consistenta mai groasa. Galbeni au fost f. putin, vreo 2 zile numai dimineata cind se scula.

Eu nu i-am mai facut pic. compuse. Si asa multe am folosit toamna aceasta.

Nasul a trecut de la sine sa zicem. L-am spalat cu solutie de furacilina si solutie fiziologica.

Noaptea undeva spre dimineata (ora 4, 5) incepe a fosai foarte tare. Se mai invirteste, se vede ca are discomfort din cauza nasului. Citeodata doarme cu gura inchisa, alteori deschisa (anume spre dimineata).

In rest in timpul zilei nasul e ok. Nu curge. Cind stranuta nimic nu iese din nas. Dar noaptea spre dimineata incepe fosaiala. Dimineata cind se trezeste se vede ca respira greu. Apoi curatam nasul (mucusori mari uscati) si e ok.

In general am constatat o slabire a imunitatii dupa pneumonia care a suportat-o.

Poate fi asta o explicatie pt faptul ca asa de des sufera nasul ? Pina in aceasta toamna noi am avut nasucul bolnav max. de 3 ori pe an.

Cum sa-l ajut sa nu mai patesca asa noaptea ?

Euphorbium compozitum ar avea efect in cazul nostru ?

Mersi frumos anticipat pt raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Aveti dreptate, imunitatea copilului este slaba. Ar fi bine sa consultati medicul imunolog. Ar fi bine deasemenea de vazut daca in nasuc nu au crescut adenoizii. Euforbium este destul de benefic in cazul dra. Ar fi bine sa ridicati imunitatea locala cu IRS 19.

Partajează acest post

Link spre post
Dotzya
Aveti dreptate, imunitatea copilului este slaba. Ar fi bine sa consultati medicul imunolog. Ar fi bine deasemenea de vazut daca in nasuc nu au crescut adenoizii. Euforbium este destul de benefic in cazul dra. Ar fi bine sa ridicati imunitatea locala cu IRS 19.

Mersi frumos pt raspuns!

Trebuie sa va vizitam sa ne vedeti nasucul.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum