ruleasya

Cer Ajutor Tuturor Oamenilor De Buna Credinta

Postări Recomandate

ruleasya

Nici nu stiu cu ce sa incep...Probabil cu ceea cu ce incep toate povestile...Povestea noastra a inceput cu "A fost odata, ca niciodata..." Ne-am casatorit acum 3 ani jumate.Poate a fost dragoste, poate pasiune.acum imi e greu sa inteleg. Am plecat intr-o alta tara la doua-trei luni dupa casatorie, in speranta ca ne vom incepe viata familiala fara vre-o implicare din partea rudelor, prietenilor, etc. Am vrut sa fim doar noi. Prima perioada a mai mers...Apoi au inceput scenele de gelozie fara motiv, diverse conditii, etc. Au fost si momente frumoase, dar prin prisma ultimelor evenimente, acestea isi pierd orice valoare.

Ne-am intors dupa doi ani jumatate. Ca sa nu intram iar in conflicte cu cei apropiati, am luat un apartament in chirie. Nu aveam serviciu niciunul dintre noi. La incercarea mea de a-i spune ca vreau sa apelez la cunostinte si sa ma angajez, mi-a raspuns ca El este sotul meu, si EL ar trebui sa-si bata capul sa ma angajeze. A trecut jumate de an de atunci. Situatia e aceeasi.Nu lucreaza niciunul dintre noi.

El a imprumutat bani ca sa acopere cheltuielile cu apartamentul, cit si muuuuuuuulte alte cheltuieli personale despre care eu niciodata n-am stiut. Dupa ce a ajutat-o pe mama lui cu reparatia, a scos verigheta, motivind ca in timpul mutarii unui dulap, si-a prins mina cu inelul intre perete si dulap, verigheta deformindu-se si fiindu-i greu sa o poarte. La insistetele mele de a o duce la reparatie - nu a reactionat. Prima perioada o mai purta pe lant, la git, dar a scos-o si de acolo.

Si au inceput noptile singuratice.Mereu isi gasea ocupatie, la orice intrebare de-a mea imi raspundea raspicat, motivind ca nu e bataia mea de cap. Ca eu sunt femeie si nu inteleg nimic in treburi barbatesti, si ca datoria mea e sa stau in casa si sa-l astept, oricind nu ar veni, si in orice stare nu ar fi...

In public ieseam tot mai rar impreuna. El isi traia viata. Pleca cind vroia, facea ce vroia...eu nu aveam nici un loc in "planurile " lui.Se intimpla sa nu vina noptile si venea abia a doua zi, la apeluri nu-mi raspundea. La un moment dat am crezut ca are pe altcineva, dar am incercat sa alung acest gind.

Eu stateam in casa, si ma ocupam cu treburile mele, cu ceea ce imi aducea placere si uneori venit...

M-am indepartat de prieteni, am ajuns sa fiu o complexata, dar cei din jur nu intelegeau in ce consta problema, pentru ca ori de cite ori venea vorba de el, incercam sa ii indreptatesc actiunile si sa-l acopar.

Intr-o buna zi, cind El era ocupat cu o noua activitate de-a sa, ma suna mama mea cu un glas, ca am crezut ca o pierd... I se facuse rau, a cazut in casa, si nu se putea ridica. Imediat l-am sunat pe sotul meu, care...bineinteles ca nici de data asta nu mi-a raspuns...A trebuit sa-l sun de vreo 10 ori, dar in zadar.Pina nu l-a sunat o prietena de-a mea si a revenit el cu un apel mai tirziu sa o intrebe ce s-a intimplat. Apoi m-a sunat pe mine... I-am spus ca am nevoie urgent sa ajung la mama, si ca nu am nici macar 3 lei sa iau rutiera. El mi-a zis ca el e ocupat, si nu poate veni sa ma duca... Am plins mult... Seara am facut rost de 40 de lei si am mers la mama. Era si sora mea acolo deja, dar...ma simteam vinovata ca nu am fost linga ea cind i-a fost mai greu. Am ramas la ea pina a doua zi....

A mai trecut ceva vreme...

Intr-o zi, mi se facuse mie rau, ca nu puteam sa merg, si am stat toata ziua in pat. L-am sunat ziua si i-am zis ca nu pot sa ma scol sa fac mincare si ca as vrea sa ia o pizza. El in ziua aceea urma sa mearga la niste prieteni sa sarbatoreasca. M-a chemat si pe mine, dar i-am spus ca ma simt rau si ca nu pot. Pe la 22 seara ma suna si ma intreaba de care pizza vreau, ca el are putin timp liber si va intra sa mi-o aduca, si pleaca iar la petrecere... I-am zis ca nu vreau nimic...L-am sunat pe la 2 noaptea.Iar nu a raspuns. A venit abia a doua zi pe la 10...Si la intrebarea de ce nu a venit noaptea, mi-a zis ca...se mai intimpla...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
redtulip

Ruleasya, dar ati discutat despre divort, sau sunt ganduri care iti trec acum? Cum nu ar fi, tine-te tare si ai incredere in tine, esti frumoasa, talentata si puternica, toate se rezolva in viata!

Partajează acest post

Link spre post
ruleasya

Peste citeva zile vroiam sa mergem la medic, sa ne apucam sa dam analize pentru a incepe de la zero planificarea copiilor. I-am zis ca e ultima zi cind putem merge la doctor, si ca asta conteaza pentru mine foarte mult. El a zis ca nu poate, pentru ca e foarte ocupat. A doua zi, a iesit din casa la 11-12. Chiar nu am putut merge sa dam analizele dimineata???

Dupa cele intimplate cu mama mea, ea a cerut consultanta intr-o clinica din Romania. M-a rugat sa merg cu ea si i-am zis ca merg bineinteles, doar ca astept sa-mi dea sotul documentele, pt ca pasaportul si restul documentelor erau la mama lui in apartament. Eu nu aveam cheie de acolo, pentru ca mi-o ceruse cu ceva vreme inainte, ca sa i-o dea surorii lui...

I-am spus ca am nevoie de documente, si el a zis ca o sa mi le aduca... Mama daduse niste analize, care expirau, si ii trebuia urgent sa mergem cu analizele respective in RO. De cealalta parte era sotul, car nicidecum nu imi aducea documentele, si continua cu ignoranta lui, nevorbitul, neraspunsul la apeluri, nevenitul acasa, si multe alte chestii...

I-am spus ca eu nu vreau sa mai continui sa traiesc asa - nu e asta familie, cind fiecare traieste cu viata lui, cind nu se sfatuieste cu celalalt, cind face totul cum il duce pe el capul, si celalalt nu stie...I-am zis ca vreau sa ne despartim... El a reactionat foarte urit. A zis ca nu o sa vad nimic de la el, ca tot timpul cit am stat peste hotare, el a fost cel care m-a intretinut, m-a hranit si m-a imbracat si ca toti banii sunt facuti doar de el, iar daca am contribuit si eu cu ceva bani, eventual acei bani tot pe mine i-a cheltuit. Am ramas fara grai....

Intr-o buna zi, sotul il suna pe cumnatul meu, caci fiind peste hotare a trimis prin acesta un frigider in MD, care avea nevoie de reparatie. Cumnatul meu l-a reparat si il tinea la el in garaj.Mai tinea cite ceva carne prin el.Venind la gazda, si vazind ca aici este frigider, am decis sa-l lasam pe cel din garaj acolo. Asadar...I suna sotul pe cumnat si il intreaba ce-i cu frigiderul acela, ca ar vrea sa vina intr-o zi sa-l ia, sa i-l duca tatalui sau, ca lui i s-a stricat frigiderul...

Sora mea m-a sunat si mi-a spus care e situatia. Eu i-am spus - las sa vina sa-l ia, dar discutia a auzit-o si mama, care a intrabat - dar documentele ti le-a adus? Vezi ca nu putem cumpara bilele, neavind documentele tale la mina, si plus la toate peste o zi expirau si rezultatele analizelor... I-am zis - nu, nu mi le-a adus, dar a zis ca va incerca miine...

Mamica era disperata. L-a sunat ea si i-a pus conditia - cind aduci documentele, vii si iti iei frigiderul... Asta l-a inrait foarte tare si mai departe a urmat ceea ce nu imi pot nicidecum explica...

Eram cu fiica nasilor mei la un studiou muzical, inregistram o piesa. Ma suna sotul, si imi spune - poti sa nu te duci acasa, caci eu am schimbat lacata si tu in casa nu ai sa poti intra. Eu plec la Odesa si voi veni peste vreo doua zile. Acum sunt in drum si degraba ajung la vama... Ora 22 seara!!! Eu am ramas blocata!!!

Am incercat sa vorbesc cu el ca nu se poate asa, ca eu am nevoie sa intru in casa si sa-mi iau ce-mi trebuie, ca a doua zi aveam iarmaroc, si trebuia sa-mi iau bijuteriile si accesoriile...El a zis - o ultima sansa, daca vrei, eu ma introc si iti aduc de ce ai nevoie, dar in casa tu azi oricum n-ai sa intri...

In acest moment, la studiou au venit nanasii, si au auzit o parte din discutia noastra.Nasul i-a zis sa nu plece nicaieri ca o sa venim toti impreuna sa stam de vorba...

Partajează acest post

Link spre post
Aries

Лариса, вы такая красивая, талантливая и молодая что мне не верится что все что написано выше, это про вас... :(( Нельзя так... Ну нельзя позволять к себе такое свинское отношение со стороны мужчины. Даже если когда то это был любимый мужчина. Просто уходите. У вас нет ничего общего, ну может шкаф у вас пока общий, и посуда на кухне :tease: Он преспокойно живет своей жизнью и не парится о том что где-то там есть вы - со своими желаниями, мечтами и мыслями. Так почему вы еще там?? Почему вы еще пытаетесь ему дозваниваться?(( Идите к маме, вы ей всегда нужны, она поддержит сейчас. И поддержит когда в вашей жизни появится другой мужчина. Надеюсь достойный такой женщины :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
ruleasya

Am venit. Lacata intr-adevar era schimbata, dar el era acasa...Baut... Au incercat nasii sa vorbeasca cu el, dar el tinea una si buna, ca mama mea s-a bagat si ca el nu stie la ce sa se astepte, si ca se teme sa nu-i bage pe la spate cineva un cutit...

Am incercat si eu sa vorbesc cu el, dar, chiar si fata de nasi, el striga la mine, si ma invinuia de toate.Nu am ajuns la un numitor comun. Nasii au plecat. A ramas noi doi, dar iarasi nu am putut lega doua vorbe. Atunci el mi-a zis ca a vindut masina si a intors datoriile. Ca eu sunt de vina, ca eu am vrut sa luam apartamentul in chirie, si ca el a fost nevoit sa imprumute ca sa-mi faca mie pe plac...

A doua zi dimienata am iesit din casa, ca sa merg la iarmaroc...El tot se imbraca sa iasa, dar eu am iesit prima. Am ajuns in fata scarii si am incercat sa sun la serviciile de taxi, dar telefonul imi fusese blocat!!! Cit am fost plecati, ca sa nu pierdem numerele, acestea au fost scrise pe soacra-mea, si acum inca erau pe ea... El o sunase si i-a zis sa imi blocheze numarul!!!Adica deja implicata mai multa lume in treaba asta...

Pe la 14 ma suna si imi spune ca el si-a strins lucrurile si pleaca la mama lui.... La 17 am intrat in casa, si nu imi venea sa cred ce vad... Casa era pustie! Am cazut efectiv jos, si cot am reusit sa inchid usa dupa mine. Am plins foarte mult...Nu imi puteam reveni, si nu puteam sa-mi explic gestul lui...

Am sunat-o pe nasa si imreuna cu nasul au venit si ei.Intre timp venise si sotul....Nasa plingea si vorbea cu el, ii explica multe lucruri de viata, dar el...se blocase la faa ca EU sunt cea care vrea divortz si ca mama mea s-a bagat...

Iar striga la mine fata de ei, si a iesit afara. Nasii ne-au propus sa mergem la ei sa locuim vreo doua luni, poate se va clarifica cumva situatia, iar ca sa nu pierdem chiria, ne-o achita ei in timpul acesta... Eu am zis ca-mi pare rau, dar dupa toate astea nu cred ca mai este ceva de salvat...

Am convenit sa mergem impreuna sa depunem cerere. El a zis ca o sa-mi intoarca lucrurile mele...Deocamdata mi-a adus doar pasaoartele si cheile de la apartament...

Ieri am depus cererea de divort si pe 9 ianuarie tre sa mergem sa ridicam certificatul de divort...

Am ajuns sa rog prietenii sa se mobilizeze si sa ma ajute fiecare cu ce poate.Nu am nici Televizor, nici masina de spalat, nici aspirator si nici fier de calcat...Cu gazda, ma desurc cit de cit. Acum am adunati bani pentru gazda pentru o luna inainte...La parinti nu vreau sa ma intorc...Vreau sa incep o viata noua, desi stiu ca va fi greu...deja incep sa simt asta...Dar cale intoarsa nu mai exista...

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Doamne! Uite asa cunosti o persoana si nici nu stii ce se face in sufletul ei...

Nu pot sa-ti dau sfaturi cum sa procedezi, caci se vede din ce ai scris ca la voi s-au adunat foarte multe si noi, pe forum, n-o sa intelegem toata situatia. Nu vreau sa ghicesc ce sta in spatele acestui comportamentdin partea sotului tau. Oricare ar fi, este inacceptabil!

Unica ce vreau sa-ti zic..."Esti o persoana minunata! Si meriti tot cei mai bun!" Te rog mult, sa crezi însăţi in asta! Sa-ti spui sie aceste cuvinte si lui. N-am sa uit niciodata cuvintele ca: К нам относятся так как мы это им позволяем. Şi asta ma ghidează şi pe mine. Sa te ghidezi si tu.

Nu-l lasa sa te distruga.

Imi pare rau. Fii tare. Sper ca vei gasi solutia perfecta.

Partajează acest post

Link spre post
delia
:girl_in_love: Nu va cunosc personal, dar imi pare nespus de rau pentru dv-stra si sunt sigura ca meritati ceia ce este mai bun, din pacate sotzul vd-stra nu intra in aceasta categorie. Nu am cuvinte..... e groaznic ceia prin ce treceti!!!

Partajează acest post

Link spre post
marissa

Totul trece! Vor fi perioade si mai bune in viata Dvs pentru ca o meritati.

Trebuie doar sa fiti puternica si sa priviti inainte indiferent de cit de greu nu v-ar fi.

E foarte greu sa treci peste tradarea omului iubit, dar e posibil!

V-o spun din proprie experienta asa ca puteti sa ma credeti. Situatia prin care am trecut si care mi-a lasat o urma adinca in suflet are foarte multe coincidente cu a Dvs, de asta sunt sigura ca totul va fi bine. Femeile puternice nu se lasa atit de usor invinse, doar invata multe lucruri noi de la viata.

Partajează acest post

Link spre post
Laura

Imi pare rau de situatia in care te afli, iti doresc din tot sufletul sa inchizi acasta usa si sa incepi o viata noua, orice femeie merita sa fie fericita.

Partajează acest post

Link spre post
gagulea

Lorina, nu-mi vine sa cred ca tot ce ai scris e despre tine! Deci nu-mi vine sa cred! O femeie atat de frumoasa, talentata, eleganta, stilata, rafinata sa fie tratata in asa hal? Tu meriti tot ce e mai bun pe lume, meriti sa fii purtata in brate sa fii rasfatata si iubita! Insa e clar ca el nu te merita dupa tot ce a facut. Poate e duredos pe moment , dar e mai bine sa rupeti relatia acum fara niciun regret . Nu am nici o indoiala ca inainte te asteapta o viata frumoasa , plina de bucurii si realizari alaturi de un barbat adevarat. Vei trece prin toate astea si vei uita totul ca un vis urat. Incearca sa fii tare! Se vor rezolva toate!

Partajează acest post

Link spre post
Tibberoon

Nu va cunosc personal dar toata istoria m-a facut sa imi treaca fiori , la fiecare cuvint care e scris cu atita durere .Cred ca intradevar sunteti o fire puternica . Eu in locul vostru nu stiu ce faceam ... innebuneam cred ca si nu mai gaseam rost in nimic . Dar vad ca aveti un scop fixat. vreti sa incepeti de la inceput totul , singura si cu forele proprii ce e un fapt de admirat . Nu va pot spune sa nu plingeti si sa va faceti inima rea pentru ca e o etapa care ajuta la vindecare . Dar , nu uitati sa tineti capul sus mereu , sa va bucurati ca aveti mamica alaturi , ca va sunt ptietenii acolo , gata sa va ajute ... iar restul sunt trecatoare . O persoana ce nu stie sa pretuiasca ce are nu merita sa va aiba alaturi si cred ca e mai bine asa ... cine stie ce ati fi aflat mai tirziu ...

Doar bucurati-va de orice clipa ce traiti , respirati , vedeti soarele .. iar restul vor trece

Partajează acest post

Link spre post
Allissa

nu va cunosc personal, dar ce-ati povestit aici e oribil! nu meritati sa fiti tratata asa!! E foarte important faptul ca ati gasit puterea de a inchide usa, si a merge mai departe fara sa va uitati inapoi!

In denumirea temei scrieti ca cereti ajutor, de ce fel de ajutor aveti nevoie anume? poate va putem ajuta noi aici!

Partajează acest post

Link spre post
Cattalinka

Da eu o cunosc personal pe ruleasya si pot sa spun cu toata certitudinea ca in tot timpul de cand o cunosc , sotzie mai ideala nu am vazut. Cuminte, deshteapta, frumoasa, gospodina, din cuvintul soztului nu ieshea...pe alocuri imi parea prea cuminte, prea supusa! Nici un fel de ieshiri in orash seara cu prietenele, nu mai zic de discoteca sau nu da doamne sauna! IN schimb el aproape in fiecare seara ba la disco, ba la baut undeva cu prietenii. Ei ii spunea mereu ca se gandeshte la viitorul lor, si ca ea trebuie sa aiba rabdare, ca atunci can del lipseshte de acasa el de fapt "alearga" si discuta cu "oameni importantzi" .....

Sotzul meu, care tot ii cunoashte personal si pe unul si pe celalalt mi-a zis odata - " oare nu-i de inzteles ca treburile importante nici odata nu se fac la un pahar de tarie, si cu sigurantza nu noaptea?"

Faza cu luatul lucrurilor din casa (de la linguri si furculitze pina la mashina de spalat, actele ei personale) m-a dat gata si pe mine.

Si atunci cand s-a revoltat si a spus - STOP - nu mai pot trai asha el, in loc sa-shi ceara scuze ca s-a comportat ca un dobitoc, o invinuieshte pe ea ca vrea totul si deodata, ca l-a cicalit sa se angajeze undeva la serviciu (din ce sa traieshti cand nu ai un loc de munca, nu ai un salariu?) ca ishi dorea sa fie o familie in adevaratul sens al cuvintului cand sotzul si sotzia privesc in aceeashi directzi si fac pashi concretzi spre a aranja viitorul lor...Eu am ramas shocata...

Chiar si cand el plingea si ii zicea ca ii este greu fara ea...chiar si atunci i-a spus - " tu TREBUIA sa fii mai moale! TU eshti PREA mindra!!"

Lorina, noi n-o sa te lasam singurica, nici nu te gandi la asta! Te iubesc mult mult de tot!!! Si totul va fi bine!!!

Partajează acest post

Link spre post
ruleasya

Multumesc tuturor de suport si intelegere. Chiar imi este dificil sa scot tot la iveala. Am scris doar citeva aspecte, pe cind ele sunt mult mai multe, si imi e si sila sa le scriu aici...

Acum ciiteva minute a fost si mi-a adus niste cearsafuri...I-am dat farfuriile pe care ni le daduse mama lui, si am sperat sa mai vorbim, sa punem la punct ce si cui revine, cind imi aduce celelalte lucruri...El a trintit usa si a zis ca nu are cind ca se grabeste...Nu mai stiu la ce sa ma astept.

Sora mea mi-a zis ca ma ajuta cu aspiratorul, televizorul si fierul de calcat. Ramine sa fa rost de bani pentru o masina de spalat, sau chiar de masina de spalat in sine. Va invit la iarmaroc in weekend, la UNO, poate vind mai multe din lucrarile mele si mai fac cite ceva... Aiurea sa ma folosesc de asa o ocazie, dar...asta e unica sursa a mea de venit, la moment, si nu vreau sa implica parintii in asta...Sunt mare. Am facut acest pas constient, si tre sa merg mai departe cu capul ridicat, chiar daca ma doare...

Partajează acest post

Link spre post
tanya_g

Am citit cu atentie totul...imi pare rau ca trecti prin toate astea :curtsey: Au fost si la noi in familie si momente mai dificile dupa ce au aparut copiii, nopti nedormite s.a. dar impreuna am trecut peste toate.

Din rindurile de mai sus, am inteles un lucru - ca sotul dvs nu va merita deloc, nici cita-i negru sub unghie. Iar despre cazul cu mamica dvs, chiar am ramas socata :curtsey: eu nu stiu ce era sa-i fac :pardon:

Stiti cum se zice: totul ce sa face, se face spre bine. Poate asa ar fi trebuit sa se intimple, mai tirzu daca apareau copii era sa fie mai dificil pt ambii.

Sunteti o fire puternica, optimista...asa ca sunt sigura ca veti trece cu brio peste toate si veti gasi barbatul care cu adevarat sa va aprecieze, sa va iubeasca, sa va stimeze, sa va ocroteasca, sa va alinte (asa cum iubim noi, femeile).

Si fiti mai mindra... nu lasati pe nimeni sa se comporte asa cum a facut-o El.

Partajează acest post

Link spre post
delia

Pai eu v-asi sfatui sa gasiti un avocat bun(numai ca el costa) care sa va ajute la procesul de divortz si cu partajarea averii, pentru ca tota averea acumulata incepind cu ziua nuntii inclusiv si cadourile de la nunta se impart exact in jumatate, nu lasati ce este al dv-stra, pentru ca aveti drepturi egale la avere.

Partajează acest post

Link spre post
ruleasya

Nu stiu, la faza cu avocatul...Initial stabilisem cu el ca o sa-mi intoarca ce ee al meu si de ce am eu nevoie...dar, vad ca se intinde si el anume parca si-ar mai bate joc si in continuare, ba imi aduce cu totul altceva decit ce am vorbit, ba zice ca e ocupat si nu are cind...intinde cit poate...Nu stiu...n-as vrea sa fie si mai urit decit e acum...Cu judecata cred ca va fi mult mai urit...plus, noi am deepus deja cererea de divortz, si acolo era indicat, cerere de comun acor, fara lititgii de partaj si copii minori...adica...asta presupune ca noi am stabilit ce si cum, dar cum sa demonstrez ca de fapt nu e asa?

Partajează acest post

Link spre post
delia
Nu stiu, la faza cu avocatul...Initial stabilisem cu el ca o sa-mi intoarca ce ee al meu si de ce am eu nevoie...dar, vad ca se intinde si el anume parca si-ar mai bate joc si in continuare, ba imi aduce cu totul altceva decit ce am vorbit, ba zice ca e ocupat si nu are cind...intinde cit poate...Nu stiu...n-as vrea sa fie si mai urit decit e acum...Cu judecata cred ca va fi mult mai urit...plus, noi am deepus deja cererea de divortz, si acolo era indicat, cerere de comun acor, fara lititgii de partaj si copii minori...adica...asta presupune ca noi am stabilit ce si cum, dar cum sa demonstrez ca de fapt nu e asa?

Atunci nu stiu ce sa zic, dv-stra stiti mai bine care e situatia la moment...dar un mic consult, asa , pentru a sti ce drepturi aveti nu ar strica, chiar si in aceasta situatie, cine stie ce ii mai trasneste prin cap sotzului, dar daca nu va intoarce ceia ce e al dv-stra?? Dar in genere, acest gest este un gest de om josnic si limitat, un barbat adevarat nu ar avea asemenea comportament, indiferent de situatie, trebuie sa ramii om si barbat in primul rind.

Editat de delia

Partajează acest post

Link spre post
marissa
...plus, noi am deepus deja cererea de divortz, si acolo era indicat, cerere de comun acor, fara lititgii de partaj si copii minori...adica...asta presupune ca noi am stabilit ce si cum, dar cum sa demonstrez ca de fapt nu e asa?

il puteti da in judecata pentru partajarea averii chiar si dupa divort, timp de 3 ani

Partajează acest post

Link spre post
ruleasya

I-am scris care din lucrurile personale imi trebuiesc acum in primul rind, sa mi le aduca...Nu stiu daca o va face in curind, dar se vede ca va trebui totusi sa ma adresez la vre-un avocat dupa un sfat juridic... Ma apasa situatia asta mult. Mai divorteaza lumea, dar o fac frumos...chiar daca nu s-au impacat in timpul casatoriei, dar aici..m-am ciocnit de un perete de prostie oemenasca. Sincer, nu stiu la ce sa ma mai astept, si ce ii mai poate veni in cap...Cu ce ar putea sa ma mai raneasca?

Partajează acest post

Link spre post
Cosmica

Buna! Imi pare nespus de rau ca treci prin asa momente neplacute, dar tre sa realizezi ca totusi esti foarte sensibila anume acum la toate ce ti se intimpla, cred ca ar fi bine sa ai alaturi o persoana de incredere(ex. sora, avocat) care poate sa te sustina dar in acelasi timp sa fie si impartiala si sa te ajute sa iai decizii corecte. Nu fi prea miloasa cu ex-sotiunea si cereti tot ce e al tau. Sunt sigura ca viitorul iti rezerva clipe mult mai fericite, putere si sperantza ca cosmarul acesta se va termina :girl_in_love:

Partajează acest post

Link spre post
delia

Apropo, aici pe forum este consultatia avocatului, poti macar sa te informezi vis-a-vis de drepturile pe care le ai, sau cum sa procedezi corect in situatia data. Iti urez din suflet sa treci kit mai repede peste tot cosmarul acesta!

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Buna sera,Lorina!Daa,sunt inca fete frumoase cu nemernici pe alaturi,dar...Viata privata e taina celor ce o traiesc.Va inchipuiti,daca lumea care Va vazut pe la Iarmaroace nici nu poate sasi inchipuie ca aveti parte de asa destin,cit de puternica sunteti!?Asta Vo zic cu cunostinta de cauza,adica sunteti o Femee in adevaratul sens al cuvintului,ba mai mult voi zice,daca ati avut puterea sa insirati printre lacrimi rindurile de mai sus,deja sunteti o Personalitate,caci stiu la sigur de cita tarie si putere ai nevoie ,ca sa poti relata cea ce te doare in fata lumii.sa stii ca problema e deja la inceput de rezolvare.Si veniva ziua cea,ciind vei putea iarasi zimbi,vei putea sa te bucuri ca iesti,ca soarele luceste,ca ninge,ca ploua ,ca viata e a ta si o ai doar pentru tine.Nuti mai zic ca nu te merita,ca e un nimeni,un las,un ratat-doar lai iubit Tu pentru ceva,si nu ai putut uibi un netrebnic de tot.Posibil ca undeva a stat ascuns tot rahatul acesta ,si ciind a avut deja totte drepturile asupra ta,a scos el din toate coltisoarele dosite ,toate partile ascunse de rahat si sa facut in cea ce este el cu adevaratelea-un sadist moral(Slava Domnului,sper doar Moral)Bine ca acum sia dat el arama pe fata,bine ca nu aveti copii comuni,ca nu tea nenorocit pe tine cu inca un suflet impreuna.

Tu deja ai rezistat,ba vei mai rezista,si neparat va veni si Craiul,adica cel ce va merita Craiasa,adica pe tine.Vei gasi tu neaparat si un job pe placul tau,al tau nu al lui,daca vrei vei continua si cu biju,caci le faci inunate,fiicamea le poarta cu placere,ba si eu mama delectatcu ele o data.Asa ca chestia cu avocatul nu o rata,pentru asa ceva merita sa si imprumuti,caci el tre sa inteleaga ca tu poti sa tii piept lui si prostiilor lui.Staruete sa iesi cu persoanele care ti sunt dragi ciit mai des,sa nu stai singurica cu durerea ta,si inca ceva,eate o lege-durerea pleaca ciind o accepti,deci accepta-ti realitatea,primestea ca un ceva care este,dar care trece,ca si toate celea.

Gata,ai dat fila,e deja alta zi si alta viata!

Lorena-tu esti Femee,Personalitate,Unicala,Ir

epetabila,Tu te ai pe Tine,si asta nu se va schimba niciciind!Daca vrei sa fii fericita-fii!Toate restul sunt trecatoare!

Iti doresc sa faci ce vrei,ciind vrei,cum vrei si sa nu dai darea de seam decit tie insusi!

Fetele,tre urgent de facut devicinik ,sa stiti ca ajuta muult! :girl_in_love::girl_haha::laught1:

Partajează acest post

Link spre post
Cattalinka

URA!! devi4nik!!! Iha!!! Eu sunt prima pe lista! :party::music:

Partajează acest post

Link spre post
Читательница
...Vreau sa incep o viata noua, desi stiu ca va fi greu...deja incep sa simt asta...Dar cale intoarsa nu mai exista...

Оооох...

Вы знаете, Лорина, мне кажется, что хуже уже не будет, Вам будет только лучше в новой жизни. Не думайте ни о каких путях обратно! Чем жить в таком унижении, лучше уж без пылесоса и телевизора. Все самое хорошее у Вас впереди, только берегите себя!

По возможности я постараюсь прийти на ярмарку. :smile:

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum