Vicky

Подарок папе на день рождения

Postări Recomandate

Vicky

Foarte curind e ziua tatei,face o cifra frumoasa 55 ani,asi vrea sa-i daruiesc ceva original,ne gindeam la un mobil nou,multifunctional,

dar nu e prea banal?mobil parca se poate de daruit cu orice ocazie :unsure: .Voi ce daruiti tatilor la zile de nastere?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lili

Nu stiu daca e banal sau nu, dar noi lui papa (sokru) la 60 ani similar telefon mobil am cadonat.La barbati mai greu, mi se pare.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Nu stiu daca e banal sau nu, dar noi lui papa (sokru) la 60 ani similar telefon mobil am cadonat.La barbati mai greu, mi se pare.

da la barbati chiar e foarte greu,bana am in vedere ca e ceva obisnuit,dar asi vea ceva care sa i ramina in amintire pentru mai mult timp(poate chiar toata viata?),a moment acum mi-a venit ideia de o calatorie undeva :unsure::unknw:

Partajează acest post

Link spre post
Lili
da la barbati chiar e foarte greu,bana am in vedere ca e ceva obisnuit,dar asi vea ceva care sa i ramina in amintire pentru mai mult timp(poate chiar toata viata?),a moment acum mi-a venit ideia de o calatorie undeva :unsure::unknw:

Daca i-i place calatoriile ar fi SUPER (mie foarte mult imi place), dar va fi necesar o calatorie pt doi si sa aiba posibilitate ambii (de la serviciu).

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Daca i-i place calatoriile ar fi SUPER (mie foarte mult imi place), dar va fi necesar o calatorie pt doi si sa aiba posibilitate ambii (de la serviciu).

Da :unsure: mai ales ca mama peste citeva luni face tot data frumoasa 50.

Partajează acest post

Link spre post
murzilka

un telefon mobil il poti oferi si asa fara o ocazie e ceva banal, trebuie ceva mai original, ar fi super cum zici tu o calatorie in 2 mai ales ca si ziua mamei se apropie si ambii sunt jubiliari.succes in decizii :unknw:

sau ar fi bine si la o statiune balneo-climaterica sa le poti oferi un sejur? : :unsure:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
sau ar fi bine si la o statiune balneo-climaterica sa le poti oferi un sejur? : :unsure:

spre exemplu?puteti sa recomandati ceva?merci.

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25

Mie tot imi place ideea cu o calatorie,ar fi ideal,o amintire pe toata viata. Sau poate sa-i oferi o odihna la noi in Moldova intr-un sanatoriu,sa mai faca niste tratamente,stiu ca erau teme unde s-au discutat sanatoriile. Sau poate in munti in Rominia?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Mie tot imi place ideea cu o calatorie,ar fi ideal,o amintire pe toata viata. Sau poate sa-i oferi o odihna la noi in Moldova intr-un sanatoriu,sa mai faca niste tratamente,stiu ca erau teme unde s-au discutat sanatoriile. Sau poate in munti in Rominia?

acum ma uitam la ofertele in Romania,dar cred ca e prea simplu,caci des merge la cabana acolo.Ma gindesc poate a ceva exotic :unsure: numai nu stiu sigur daca nu e va fi frica sa zboare vreo 8-10 ore:) :unknw:

Partajează acest post

Link spre post
Sveta25
acum ma uitam la ofertele in Romania,dar cred ca e prea simplu,caci des merge la cabana acolo.Ma gindesc poate a ceva exotic :unsure: numai nu stiu sigur daca nu e va fi frica sa zboare vreo 8-10 ore:) :son3:

Ii vei convinge tu,sunt sigura ca o sa le placa :unknw: .Te gindesti la un tur in Europa? Ce oferte ai gasit?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Ii vei convinge tu,sunt sigura ca o sa le placa :party: .Te gindesti la un tur in Europa? Ce oferte ai gasit?

nu,nu europa,europa au mai fost si lasam Italia si Parisul de Craciun.Ma gindesc a exotica.

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Salut, vicky! Ce-ai zice de o statie balneara in ISRAEL la MAREA MOARTA?

Partajează acest post

Link spre post
анжела
Salut, vicky! Ce-ai zice de o statie balneara in ISRAEL la MAREA MOARTA?

Если они страдают каким-то заболеваниями тогда конечно, если нет то им здесь 3-4 дней хватит. На мертвом море кроме гостиниц нет ничего, ни театров ни ресторанов и вокруг одни старички которые бултыхаются в воде ну прям как бегемотики.

Если все же надумаешь Израиль тогда советую только Эйлат- Красное Море, тепло рядом Египет и Иордан так что можно заказать и экскурсию на один день в Петру и т.д.

Если что обращайся я живу в Эйлате и работаю в гостинице, могу посоветовать

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Если они страдают каким-то заболеваниями тогда конечно, если нет то им здесь 3-4 дней хватит. На мертвом море кроме гостиниц нет ничего, ни театров ни ресторанов и вокруг одни старички которые бултыхаются в воде ну прям как бегемотики.

Если все же надумаешь Израиль тогда советую только Эйлат- Красное Море, тепло рядом Египет и Иордан так что можно заказать и экскурсию на один день в Петру и т.д.

Если что обращайся я живу в Эйлате и работаю в гостинице, могу посоветовать

mai multe intrebari:

la care boli ajuta dead sea mud?

Daca ai in pasaport viza israeliana mai poti merge in Iordania sa vizitezi Petra?Stiu ca multe tari musulmane nu accepta daca ai viza israelteana in pasaport anterior.

Partajează acest post

Link spre post
анжела
mai multe intrebari:

la care boli ajuta dead sea mud?

Daca ai in pasaport viza israeliana mai poti merge in Iordania sa vizitezi Petra?Stiu ca multe tari musulmane nu accepta daca ai viza israelteana in pasaport anterior.

Vicky что касается мертвого моря то большинство лечат здесь экзему. Посмотри если найдешь ответ здесь

http://www.israirairlines.c

om/guide.asp?id...amp;menu_id=239

://http://www.israirairlines.c

om/guid...amp;menu_id=2

39://http://www.israirairlines.c

om/guid...mp;menu_id=2

om/guid...mp;menu_id=2

om/guid...mp;menu_id=2

39

а насчет визы я спрошу завтра но до сих пор не слышала о таких проблемах, буквально на прошлой неделе пара из России, которые отдыхали у меня в гостинице ездили в Петру. Но для точности я узнаю завтра

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

[quote name='angy' date='15.1.2008, 20:07' post='90908'

а насчет визы я спрошу завтра но до сих пор не слышала о таких проблемах, буквально на прошлой неделе пара из России, которые отдыхали у меня в гостинице ездили в Петру. Но для точности я узнаю завтра

merci,

cind urma sa apelam a viza pentru Emirate una din cerinte era sa nu fie prezenta viza anterioara Israeliana in pasaport...

Partajează acest post

Link spre post
ATI

Vicky, poti sa le oferi parintilor un week-end (sau un sejour) intr-un hotel din reteaua Relais&Chateaux.

Iata situl: http://www.relaischateaux.c

om

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Vicky, poti sa le oferi parintilor un week-end (sau un sejour) intr-un hotel din reteaua Relais&Chateaux.

Iata situl: http://www.relaischateaux.c

om

ai fost in aceste hoteluri?Ce plusuri au fata de alte 5 stele?

Partajează acest post

Link spre post
ATI
ai fost in aceste hoteluri?Ce plusuri au fata de alte 5 stele?

Da, noi mergem deseori in asa hotele in week-end. Am cumparat si bonuri-cadou pentru socrii de mai multe ori. Ne place, este alegere foarte mare de hotele din toata lumea, bucataria este gastronomica (in orice caz la hotelurile la care noi am fost), curat, service bun, sint de obicei hotele mai mici ca cele din retelele internationale cunoscute, deci respectiv si clientela este mai restrinsa.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Da, noi mergem deseori in asa hotele in week-end. Am cumparat si bonuri-cadou pentru socrii de mai multe ori. Ne place, este alegere foarte mare de hotele din toata lumea, bucataria este gastronomica (in orice caz la hotelurile la care noi am fost), curat, service bun, sint de obicei hotele mai mici ca cele din retelele internationale cunoscute, deci respectiv si clientela este mai restrinsa.

Merci,dar un weekend va fi cam putin,caci e vorba si de obtinerea vizei.`Dar poisbil sa mergem cu toti cind mai vin pe la noi :da1:

Ce ai in vedere bucataria-gastronomica?

Partajează acest post

Link spre post
ATI
Merci,dar un weekend va fi cam putin,caci e vorba si de obtinerea vizei.`Dar poisbil sa mergem cu toti cind mai vin pe la noi :da1:

Ce ai in vedere bucataria-gastronomica?

Dar poti comanda si un sejour interg de 1 saptamina si mai mult!

Bucatarie gastronomica-adica are stele dupa ghidul retaurantelor (pina la 3 stele), ca la hotele (pina la 5 stele).

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Dar poti comanda si un sejour interg de 1 saptamina si mai mult!

Bucatarie gastronomica-adica are stele dupa ghidul retaurantelor (pina la 3 stele), ca la hotele (pina la 5 stele).

Voi la care ati fost?poate ai si ceva foto a localului sa imi trimiti pls?

Partajează acest post

Link spre post
ATI
Voi la care ati fost?poate ai si ceva foto a localului sa imi trimiti pls?

Aici pe forum am postat citeva foto de la hotelul din Germania din Schwarzwald, dar nu-mi mai amintesc la ce tema, sorry.

Am fost si in Franta in citeva hotele din aceasta serie si in curind tot ne gindim sa mergem la vreo unul din hotele Relais&Chateaux. Foto nu prea am, dar cel mai bine poti singura sa vezi pe situl internet in ce tara si care hotel doresti, acolo este toata informatia necesara.

Daca te gindesti la ceva exotic, atunci Polynesia franceza, Maldives sau Seychelles.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Foto nu prea am, dar cel mai bine poti singura sa vezi pe situl internet in ce tara si care hotel doresti, acolo este toata informatia necesara.

Daca te gindesti la ceva exotic, atunci Polynesia franceza, Maldives sau Seychelles.

da,foto sunt pe site ,din experienta stiuca sunt bine prelucrate si arata perfect, dar in reaitate poate fi putin diferit,deaceia am dorit ceva neprofesional.

In Polynesia franceza trebuie schengen?

Partajează acest post

Link spre post
анжела

Привет, я только вернулась с работы и спешу сообщить что нет никаких проблем с визой. Абсолютно все туристы покупают однодневные экскурсии в Петру и нет никаких проблем с въездом в Иорданию. Три раза в неделю есть экскурсовод на английском и только один раз на русском. Если что, свистни, я помому все организовать

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum