mae4ka

Lapte Praf Gratis?

Postări Recomandate

mae4ka

Buna dragi mamici,

am si eu o intrebare oare la noi in tara se distribuie lapte praf gratuit pentru pici?

va astept cu raspunsuri

multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dorma

Buna dragi mamici,

am si eu o intrebare oare la noi in tara se distribuie lapte praf gratuit pentru pici?

va astept cu raspunsuri

multumesc anticipat

Я тоже слышала что детки до годовалого возраста, на искусственном вскармливании получают в поликлинике 7 пачек в месяц детского питания, правда ли это? И пожалуйста, если можно по подробней с ответом.

Partajează acest post

Link spre post
Corina

În mun. Chisinau se eliberează gratis lapte praf copiilor ce ramin in urma de la dezvoltarea normala. La constatatea medicului a necesitatii hranei suplimentare a copilului pina la un an, mama cu medicul de familie se adreseaza vicedirectorului pentru a se inscrie pe lista. Conform rindului de pe lista se elibereaza laptele praf - NAN (sau alt lapte care a fost acordat de catre primarie).

Ce tine de casute, ele se acorda la Bucataria de lapte (Molocinaia Cuhnea), care in Chisinau e unica şi se afla la Riscani. Produsele se acorda gratuit doar familiilor social vulnerabile, altor persoane - contra plata.

Partajează acest post

Link spre post
Mamulea

Впервые об этом слышу, но очень хотелось бы послушать других. Мы на ИВ,не отказалась бы я от пару пачечек бесплатной смеси.

Нам семейный врач всегда по возможности выписывает бесплатные лекарства для малыша, думаю что если бы были смеси, она обязательно бы сказала.

Partajează acest post

Link spre post
snikers11

Cite lucruri ar trebui sa se faca gratis si noi nu sintem informati

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Ambii copii ai mei au fost intii la harana mixta, apoi totalmente la artificiala. Chiar am intrebat special medicul de familie daca pot primi harana gratis si mi-a raspuns ca doar in cazul familiilor vulnerabile . Asa ca daca lucrati, aveti strictul necesar in casa - puteti sa cumparati si harana pentru copii.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum