Vizitator Iron

Inselaciune Si Durere

Postări Recomandate

Vizitator Iron

Dopă mai mult de 15 ani de căsnicie m-a înşelat soţul, poate a făcut-o şi mai înainte că aveam dubii, dar acum sunt fermă şi am dovezi, Vă rog să mă ajutaţi să trec perste acest calvar.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Diana

Imi pare rau pentru ceea prin ce treceti.

Va iubiti sotul? Sunteti dependenta financiar de el? Copii aveti?

Care este reactia sotului? ce zice el?

Pentru un inceput ar trebui sa lasati lucrurile casnice si chiar serviciu la o parte. Mergeti prin magazine, la coafor. Relaxati-va, simtiti-va bine... E greu, dar asta va va da putere sa stiti ce sa faceti mai departe.

Succese!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron
Imi pare rau pentru ceea prin ce treceti.

Va iubiti sotul? Sunteti dependenta financiar de el? Copii aveti?

Care este reactia sotului? ce zice el?

Pentru un inceput ar trebui sa lasati lucrurile casnice si chiar serviciu la o parte. Mergeti prin magazine, la coafor. Relaxati-va, simtiti-va bine... E greu, dar asta va va da putere sa stiti ce sa faceti mai departe.

Succese!!!

Nu ştiu dacă mai e loc de dragoste după aeasta, simt doar ură, financiar sunt independentă, avem copii pentru ei am şi suferit multe până acum, dar simt că nu mai pot.

Neagă totul, dar comporatmentul de ultimul timp, dovezile pe vare le am adeveresc cert cele întâmplate.

Cine a mai fost în situaţia mea şi a iertat au fost schimbări spre bine după aceasta sau au regretat că au iertat?

Partajează acest post

Link spre post
Marianka

Моя мама всегда прощала отцу измены. И измены повторялись. Всегда. Ну вот такой любвеобильный у меня папа. Мама знала это, ну и жила с этим. Сейчас родители уже в возрасте, и время от времени мама вспоминает папе его измены, но всегда с юмором. Ну что тут поделать, такой темперамент. Конечно хочется сказать, что это не оправдание, но...

По моему мнению, раз муж изменил, это еще не значит что не любит вас, просто у него была потребность в сексе, в психологическом контакте, которую в семье он не удовлетворил (НО это не значит что виновата в этом жена, ни в коем случае!!!). Слушайте себя, свое сердце, свой разум и не торопитесь рубить все с плеча.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Daca lui ii pare rau, daca si-a cerut iertare p-u ceea ce a facut, atunci mai inteleg.

Dar daca nici vant rece nu-l ajunge si se comporta de parca sotia e vinovata, atunci va fi foarte greu de pastrat relatii normale in familie. Certurile si "scoaterea de ochi" va fi prezenta la orce pas.

Si nu toti barbatii inseala totuna, cineva se straduie ca sotia sa nu afle si-i acorda mai multa atentie, iar altii inseala...isi bat joc de sotie, familie si inca te mai prostesc , cica femeia e vinovata si i se nazare s'apoi se supara ei (cica tare jigniti mai sunt si de ce sotia nu are incredere in el)

Editat de Fericire

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron
Моя мама всегда прощала отцу измены. И измены повторялись. Всегда. Ну вот такой любвеобильный у меня папа. Мама знала это, ну и жила с этим. Сейчас родители уже в возрасте, и время от времени мама вспоминает папе его измены, но всегда с юмором. Ну что тут поделать, такой темперамент. Конечно хочется сказать, что это не оправдание, но...

По моему мнению, раз муж изменил, это еще не значит что не любит вас, просто у него была потребность в сексе, в психологическом контакте, которую в семье он не удовлетворил (НО это не значит что виновата в этом жена, ни в коем случае!!!). Слушайте себя, свое сердце, свой разум и не торопитесь рубить все с плеча.

Признался в свершившемся факте, без объяснений и подробностей, говорит что все забыл и вспоминать не хочет,

просит прощения, говорит, что мы самые дорогие и все такое, но я не верю!!!

Гадко и противно только от одной мысли что он ко мне притронется,

Не знаю, может время лечит, т.е. забывается, но пока в душе только обида.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron
Daca lui ii pare rau, daca si-a cerut iertare p-u ceea ce a facut, atunci mai inteleg.

Dar daca nici vant rece nu-l ajunge si se comporta de parca sotia e vinovata, atunci va fi foarte greu de pastrat relatii normale in familie. Certurile si "scoaterea de ochi" va fi prezenta la orce pas.

Si nu toti barbatii inseala totuna, cineva se straduie ca sotia sa nu afle si-i acorda mai multa atentie, iar altii inseala...isi bat joc de sotie, familie si inca te mai prostesc , cica femeia e vinovata si i se nazare s'apoi se supara ei (cica tare jigniti mai sunt si de ce sotia nu are incredere in el)

Zice că-i pare rău, că ne iubeşte, cere iertare, dar nu cred nici un cuvânt.

Am citit pe nişte site-uri religioase că odată ce unul din cuplu înşeală ei nu mai sunt pereche faţă de Dumnezeu.

Ce-i drept tot pe acele site-uri se zice că trebuie să iertăm, dar nu se spune cum???

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

Stimate autor!, eu inca nu am 15 ani traiti in casatorie si cred ca putini pe forum sunt cu acest staj, poate deaceea si nu stiu multi cum sa va indrume!!

eu as putea numai sa va spun despre parintii mei care atunci cind aveam eu 12 ani si ei respectiv 14 ani de casatorie - au trecut prin ceea ce treceti Dvs, acum.

tin foarte bine minte lacrimile mamei mele si decizia ei de divort, dar un pic cu ajutorul meu si un pic de cumpatare - parintii au plecat de la gindul divortului.

o perioada le venea greu, nici nu dormeau intr-o odae, dar a trecut totul...... caci dragostea invinge la fsirsit!

acum parintii mei traiesc impreuna deja 32 de ani si se iubesc fffooooaaarte mult!!!!!! se vede "de la o posta" :girl_haha: - eu ma mindresc cu ei ca au putut infrunta impreuna multe dupa aceasta intimplare si mai mult niciodata nu s-a indoit mama in comportamentul tatalui meu.

va doresc rabdare, cumpatare si liniste sufleteasca.......nu pot fi categorica, v-as sfatui sa mai dati o sansa, nu LUI, dar relatiilor voastre.

mult succes si cele bune!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron
Stimate autor!, eu inca nu am 15 ani traiti in casatorie si cred ca putini pe forum sunt cu acest staj, poate deaceea si nu stiu multi cum sa va indrume!!

eu as putea numai sa va spun despre parintii mei care atunci cind aveam eu 12 ani si ei respectiv 14 ani de casatorie - au trecut prin ceea ce treceti Dvs, acum.

tin foarte bine minte lacrimile mamei mele si decizia ei de divort, dar un pic cu ajutorul meu si un pic de cumpatare - parintii au plecat de la gindul divortului.

o perioada le venea greu, nici nu dormeau intr-o odae, dar a trecut totul...... caci dragostea invinge la fsirsit!

acum parintii mei traiesc impreuna deja 32 de ani si se iubesc fffooooaaarte mult!!!!!! se vede "de la o posta" :girl_haha: - eu ma mindresc cu ei ca au putut infrunta impreuna multe dupa aceasta intimplare si mai mult niciodata nu s-a indoit mama in comportamentul tatalui meu.

va doresc rabdare, cumpatare si liniste sufleteasca.......nu pot fi categorica, v-as sfatui sa mai dati o sansa, nu LUI, dar relatiilor voastre.

mult succes si cele bune!

Dragă Mirelena, Vă mulţumesc! Deseori citesc mesajele Dvs şi totdeauna au fost obiective şi pline de cumpăt.

Simt că l-aş ierta, dar am frica ca să nu se repete, că voi deveni obsedată de acest gând, că mă voi roade de înăuntru în loc să-mi refac viaţa, dar în viaţa cea refăcută nu e cert că va fi mai bine şi că nu se va repeta aceeaşi situaţie.

Încă o dată Vă mulţumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Marianka
Признался в свершившемся факте, без объяснений и подробностей, говорит что все забыл и вспоминать не хочет,

просит прощения, говорит, что мы самые дорогие и все такое, но я не верю!!!

Гадко и противно только от одной мысли что он ко мне притронется,

Не знаю, может время лечит, т.е. забывается, но пока в душе только обида.

То, что он говорит о своем отношении к вам и семье может быть правдой.

Не буду много писать, т.к. очень согласна со всем, что писала Мирелена.

Счастья вам!!!

Partajează acest post

Link spre post
Biakonika

Очень вас понимаю, и помочь словами сложно. Скажу вам лишь то, то 99% мужчин и я думаю много женщин изменяют в браке. Думаю -это случается по разным причинам, и чаще всего супруги не знают об

этих изменах и пребывают в четкой уверенности, что именно их супруг верный.

Тут все дело в отношение - если вы его любите и хотите с ним дальше быть, переживите случившиеся и живите дальше счастливо. Это сложно и нужно много сил, но возможно, уверенна. Чаще всего мужья очень любят своих жен и даже не допускают мысли променять супругу на любовницу, какой бы она не была. Жена - это идеал, а любовницы - просто новые ощущения. Порой это даже освежает семейные отношения, если найти силы с этим примериться. Удачи вам и много много сил!

Partajează acest post

Link spre post
crazyiana

В молодости измена- это похоть!Простить можно и отомстить...

А вот в зрелости -это что.....

Да мой отец в молодости делал ошибки, мама прощала....любила,2 детей как без отца....

А вот когда на 25 летнюю годовщину свадьбы он говорит что уходит к другой.....мол жизнь дерьмо с нами.....

И через 2 года возвращается и говорит,что ошибся......с нами лучше,а мама все прощает....

Смотря на все это - не прощу!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron

Am aflat cine e ...e o colega

sta si ea pe mama.md, o cunosc, ma cunoaste, e o mama buna.

Doamne, cat cinism si cretinism...

Partajează acest post

Link spre post
Gwen
Am aflat cine e ...e o colega

sta si ea pe mama.md, o cunosc, ma cunoaste, e o mama buna.

Doamne, cat cinism si cretinism...

asta nu mai conteaza deja

oarecare alta femeie ar putea fi in locul ei

daca va mai ginditi in continuare la ea, mai bine n-o sa fie

incercati sa vedeti totusi care ar fi solutia, deoarece nu se mai poate schimba nimic din ceea ce s-a intimplat

numai bine in Anul Nou care vine :girl_impossible:

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron

Iată, că a trecut mai mult de un an de cand am initiat aceasta tema.

Conluzia e că oamenii nu se schimbă sau dacă se schimba, doar unii.

Am increcat sa uit si sa-l iert, numai că el nu a vru s-o uite de ea.

Peste 9 luni am dat de un sms de la ea, iarasi am inchis ochii.

Acum 10 zile din buzunar i-a cazut o cartela pt telefon.

Omul poate greşi doar o dată, nu de trei ori.

Am iertat, am uitat, nu mai simt numic pentru el.

Partajează acest post

Link spre post
Telpiz_Cristina

Trist ....((((((

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Din pacate nu este o gresala,este altceva,ce nu putem noi,femeile intelege,dar ce este caracteristic pentru barbati,daca nu a plecat si nici nu anceput discutia despre despartire sau divort,inca nu poate sa inteleaga cine este mai aproape pentru el.Barbatii sunt mult mai egoisti decit femeile,deacea pentru ei conteaza doar cea ce e doar pentru ei important,deci ,acum la moment D-ra contati mai mult pentru el.Nu cred ca Va este mai usor de la asta,povestea poate sa dureze cu mult mai mult timp,poate sa mai fie si un copil la mijloc,dar sa nu se desparta nici de D-ra.Iar femea cea-nu stiu daca conteaza cine este,cu atit mai mult daca este de pe mama.md sau de pe alta retea sociala,daca var fi vecina sau sora ar fi mai putin dureros?D-ra sunteti acea care tre sa ia o decizie,nu el,caci D-ra aveti tot doar o viata,alta nu va fi,maculator nu se da la nastere,singura sansa avem de a trai,dar sanse la Fericire avem atitea -cite putem singure sa ne acordam.Eu Va doresc in acest Ajun de Craciun Fericire Feminina,adica sa fiti Iubita si sa Iubiti!Craciun Fericit!

Partajează acest post

Link spre post
aza09

я считаю что с вашей стороны вы сделали все могли, если человек не изменился, отпустите его , живите для себя и детей,и я уверенна что вы встретите человека который будет любить вас всей душой. я говорю даже по примеру своей мамы, терпела измены ,гуляния но все таки развелась с отцом, да прошло время и много времени, зато сейчас она счастлива и любима. и вам тоже желаю.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron

Va multumesc mult pentru sustinere.

Va doresc Craciun fericit si Domnul sa va aiba in paza.

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

genul meu este ca sunt foarte curioasa dar Doamna are sot....

Dstra decideti ce e mai bine, dar nici sa suporti umilintele, e clar ca copii desi cred ca sunt mari poate sa nu inteleaga sau da decizia si sa Va fie alaturi mai mult ca niciodata

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Viola

Sunt un copil trecut prin divort si in acelasi timp sotie inselata de sot - va inteleg prin ce treceti - nu inteleg BARBATII. Pentru mine personal decizia mi-am luat-o -SA UIT nu voi putea - nici sa-l IERT vreodata.....

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Iron

Viola, daca nu va suparati, pot sa Va intreb.

Cum considerati ca ar fi mai bine, sa iertati pentru copii sau sa divortati/

Stiu ca nu se compara, dar in ce caz a fost mai dureros, cand au divortat parintii sau cand a inselat sotul?

Imi cer scuze pentru astfel de intrebari.

Partajează acest post

Link spre post
Dotzya

Simt că l-aş ierta, dar am frica ca să nu se repete, că voi deveni obsedată de acest gând, că mă voi roade de înăuntru în loc să-mi refac viaţa, dar în viaţa cea refăcută nu e cert că va fi mai bine şi că nu se va repeta aceeaşi situaţie.

Stimata autoare, parerea mea e ca daca il iertati pai atunci sotul sa inteleaga ce a facut si sa nu mai faca asa. Nu ca a facut, l-ati iertat si pe urma nu se stie ... Nu! sa nu mai faca asa, sa nu mai fie loc pentru un "daca" ....

In fine, nu stiu daca e cazul, eu v-as recomanda sa priviti filmul "Fireproof" (rus. "Огнеупорный"), si sotul daca e posibil tot sa-l priveasca si sa inteleaga mama lui (pardon!) ca s-a insurat nu pentru ochi frumosi si ca pe atunci avea fluturi in stomac, iar acum fluturi nu-s si haida la cautat alte pasiuni .... ca dragostea e cu totul altceva ...

Va doresc tarie, curaj, rabdare si intelepciune ... dea Domnul sa fie bine

Editat de Dotzya

Partajează acest post

Link spre post
yanaG

La mn parintii la fel au divortat din kauza k tata la fiecare pas o inshela pe mama mea,chiar si cu sora mamei a inselat-o...ce pot sa-ti zik draga autoare...mama pentru mine de multe ori a inkis okii..nu vroia ca sa cresc fara tata,sa nu sufar chiar daca ea se simtea fff rau din kauza lui... Au trecut anii,mama a plecat peste hotare,tata si amanta in kasa mi-a adus-o ,m prins-o facundu-mi zeama :girl_crazy: si spalindu-mi hainele...imbracata in hainele mamei mele..a fost o durere de nedescris pentru mine,chiar daca ink eram mika!! mama iarashi la iertat si l-a luat peste hotare cu ea...peste mai putin de 2 sapt el se plimba prin italia de myna ku alta .. ))) Acum eu sunt fff fericita pentru mama mea..k nimeni nu.shi bate jok de ea .. si eu la fel no vad suferind....Concluzia este k ... Copilasii dumneavoastra vor fi fericiti kind dumneavoastra va veti simti implinita si fericita...nu uitati ca vremea lecit,si durerea,dragostea pentru el va trece...Noi femeiele trebuie sa fim mult mai egoiste!!!si sa ne gandim la fundul nostru!! va inselat o data,va va insela mereu...si tare imi place vorba mamei..si n-am sa uit nicodata reactia ei kind a aflat k el si in italia deja are pe alta ... a zis mama mea asa : Muska la kkt se duce (sorry) :blush: Ku asta inkid si dumneavoastra cred ca a-ti inteles ce am in vedere !!! va doresc tarie de caracter!!si fiti egoista,,,EGOISTA!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum