luciarazmerita

Hernie De Disc, Radiculopatie Si Nashtrea

Postări Recomandate

luciarazmerita

Bine v-am gasit. Sunt insarcinata in 32 de saptamani, diagnosticata de 10 ani cu scolioza, de 2 ani cu radiculopatie L5 S1 si hernie de disc L4 L5. de cateva zile durerile de spate sunt insuportabile, ceea ce ma face sa gandesc la cat voi mai putea duce sarcina si daca voi putea nashte natural sau cezariana? cand am fost la obstetricieni la consult, ei nu au cordat atentie mare acestei probleme si sarcina era la inceput si nu ma deranja. cand nu eram insarcinata nu puteam absolut deloc ridica greutati si pe riodic imi amortea piciorul drept, nu puteam calca pe el. ma ajutau exercitiile de intindere , care acum nu le pot face cu aceslasi rezultat. Deci, stimata doamna Doctor, intrebarea mea este, cum recomandati dumneavoastra sa decurca o nashtere cu astfel de probleme?

Multumesc din suflet.

Lucia

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neurolog

Buna ziua!

Daca ati fost la consult la termen mic, ramine acum sa mergeti la consultatia neurochirurgului care sa evolueze starea Dvs si sa constate daca nu e nici un risc pt Dvs in timpul nasterii naturale. Cu concluzia lui va prezentati ginecologului.

Editat de Neurolog

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum