Postări Recomandate

sorinella

А в каких городах Румынии есть магазин Iкеа? - Бухарест

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
olnat-ka

recomand: corp de iluminat

lumineaza foarte frumos. I-am pus-o deasupra patului si ea singura seara il stinge, dupa ce-si rasfoieste vreo carte..

offff.. m-am scapat vara aceasta la IKEA.... sotul nu ma putea scoate de acolo. De ex. la oferta am luat scaune pliante de lemn cu doar 6 euro. Stau foarte frumos la terasa. M-am zgircit si nu am luat si pernute pentru ele... pernutele costau mai scump ca scaunele

Partajează acest post

Link spre post
Winter

IKEA este NUMAI in BUCURESTI.

Mai mult nu este in NICI un oras. Nici in IASI. Cautati in internet daca nu credeti, dar nu mai umflati tema data degeaba... Am fost la Iasi o luna in urma si nu era nici zare de IKEA.

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

apropo, chiar m-a amuzat asta anunt

mesajul prin net era despre ceea ca IKEA nu va asigura toaletele din cadrul magazinului cu hirtie igienica, deoarece se fura foarte mult.

It's Rommania!!!! :)))

P.S. si daca tot despre asta vorbim. Prima data am fost in Ikea pe la inceputul anilor 90 in Budapesta. Si de atunci stiu ca la Ikea sunt cele mai moderne sisteme de igiena din toalete. De fiecare data cind mergeam, eram curioasa ce au mai inventat la capitolul: cum sa dai drumul apei in chiuveta, pe unde curge sapunul lichid, cum ti se ofera hartie, etc.. (daca nu trageai apa in viceu - nu puteai sa descui usa ca sa iesi din cabina)...

Si acum romanii chiar m-au amuzat cu faptul ca IKEA refuza sa dea hirtie igienica clientilor :))))))))

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
nici in alte tari europene Ikea nu gasesti in afara de capitale. E un magazin complex, care nu se face la tot pasul.

Nu stiu cite magazine sunt in Romania, dar aici nu aveti dreptate . In Elvetia de exemplu sunt 9 magazine in toata tara, dintre care doar 2 in regiunea capitapelei

In Germania -46 magazine dovada

Partajează acest post

Link spre post
Laritta

Noi avem cam 70% din lucrurile de acasa de la ikea pentru ca sunt ieftine si frt practice... Iarna trecuta ne-am adus masa de sticla la bucatarie si patul din dormitor de acolo, doar carcasa de fapt pt ca salteaua am cumparat-o din Chisinau.

Partajează acest post

Link spre post
Lady

Купила вчера в Икее чай с барбарисом и любимый шоколадный торт с миндалем. :rolleyes: Чай суперский и стоит всего 1,70 евро.

Partajează acest post

Link spre post
KsiuKS

Купили светильники в Икеи Москва для детской -довольная :girl_in_love:

Проще попросить чтоб купили) если есть кому в Москве и переслали.

Partajează acest post

Link spre post
Winter

Am fost la Ikea (Bucuresti) 2 zile in urma. Ce sa spun - am nevoie de asa de multe lucruri care le vad acolo (shopomania - totul ce vad imi trebuie...), ca nici nu incerc sa le cumpar pe toate. Dar citeva ce le-am luat abia incap in masina... Trebuie sa remediez cum sa le aranjez mai bine sa nu avem probl la vama...

Am luat 3 oale gigantice p/u flori, din argila, a cite 17RON. Asa dimensiuni la noi-s citeva sute le lei/una. La copil am luat cosuri pliante p/u jucarii - sunt cele mai trainice coshuri din cite am incercat. Doar ca colectia noua e cam trista in culori. Si covoras antiderapant p/u cada - crocodil. Si casuta/cort pliabila p/u copil. Si olita (caci nu merge la noi dus-ul la oala), poate oala simpla va merge (8Ron). Si niste tigai cu teflon la preturi foarte mici, cutii de pastrare pe roti, si multe alte lucruri nici nu mai tin minte. La sfirsit ma retineam sa nu mai pun inca ceva in caruta, caci stiam ca masina e plina. A, inca oglinzi am luat de la ei... Iar din ce avem acasa - covorase p/u copii cu drumuri, coshuri p/u jucarii, jucarii din lemn si moi, vesela, borcanashe p/u specii, cearceafuri, oglinda si nici nu mai tin minte ce maruntisuri. Dar totul e f.util si-mi place...

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

referitor la calitatea IKEA, am foarte multe lucruri de acolo. Scaune care sunt in stare perfecta si au deja 12 ani!!! Sticlutele pentru specii tot de atunci si sunt imposibil de stricat :) Anul trecut mi-am luat scaune din lemn pentru terasa - erau la oferta cu 5 euro! Iar ce tine de cutii de pastrat, corpuri de iluminat, diferite chitibusuri pentru bucatarie,etc...etc... sunt impecabile in raport pret/calitate!

Am la fel un ceas de perete, care tot are deja mai mult de 12 ani si ca mecanism si ca design inca e actual. Imi pare ca e unul din putinele lucruri care s-a pastrat atita timp in atitea permutari de locuinta (de vreo 5 ori m-am mutat). :girl_wacko:

Acum sunt nu departe de Budapesta si sotul de acasa m-a implorat sa nu-i cer sa mergem la Ikea, deoarece stie ca daca ma scap acolo... :girl_crazy:

Partajează acest post

Link spre post
evca

IKEA приходит в Молдову

ссылка

Partajează acest post

Link spre post
olnat-ka

da Nata intradevar si la noi cind veneau unii tot ma intrebau da de unde cutiile?da unde una alta?dar oricum ar fi super sa fie si aici

acum am comandat un comod de la ei si la fel sunt incintata de mobila lor,dar iata albiturile nu imi plac,am de nici jumate de an si deja sau rupt(((dar laredoutul albiturile dupa un an si is ca noi :girl_haha:

pai, mie imi plac lucrurile mai neobisnuite si mai rar intilnite. Am un bra la fete in camera de la Ikea in forma de floare. E foarte original si costa in jur de 10 euro. Adica orice si-l poate permite. Inseamna ca jumatate din parintii care o sa mearga in Ikea din Chisinau neaparat vor dori sa ia asa un bra in camera copiilor :girl_wacko:

inseamna ca deja eu voi merge in Viena (acolo cica este o marca gen Ikea, dar se vinde doar in Austria :) - ca sa nu fiu ca toti :girl_crazy:

apropo de albituri. Am un set din 1999, drept ca l-am purtat vreo 2-3 ani (mai mult nu obisnuiesc sa le folosesc deoarece ma satur) si a fost ok. Chiar si acum e ok, doar ca nu-l folosesc. Alta e problema ca masurile la albituri sunt diferite fata de ale noastre si am fost nevoita sa cumpar si perne pe masura lor de la IKEA, care iata pernele s-au facut de kakat :))

Partajează acest post

Link spre post
bambino

da pernele la fel nu imi plac,am luat si eu 2 pentru fetele lor de perne nestandarte si deja leam aruncat,si pielicele lor naturale la fel nu sunt calitative foarte tare cade parul de pe ele,dar ma rog..ca totdeauna ceva e super,ceva mai lasa de dorit

si nu imi place constructia magazinului,ma enerveaazaa,parca mergi prin labirint si nu ajungi sa iesi pina nu vezi tot ca sa iti umpli sacosa

apropo psiihologii spun ca acest model de amenajare a ikeei este o manipulare a clientilor,iata asa

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Nici mie nu imi plac albiturile de la Ikea . In unul din seturi lipseste cearsaful . La alt set nici husa pentru plapuma si nici husele pentru perna nu corespund marimilor indicate pe prospect . Nu imi plac nici cum arata albiturile dupa 3-4 luni de folosinta . Dar Sint o sumedenie de lucruri care imi plac la Ikea si o zi nu imi ajunge sa ma plimb in tot magazinul :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Winter

Am cearceaf pe elastic de la IKEA - il folosesc de vreo 2 ani si e foarte bine. Poate s-a nimerit vreo partida de care a stat undeva la umezeala si de asta s-au destramat cele a lui bambino... Cu dimensiunile nu am probleme - aleg care-mi vin mie.

Deci. Descriu cite ceva ce am de la ei.

1. Oglinzi.

Am oglinda cu rama metalica ce nu mai este in vinzare din colectia veche. Imi place f. mult, vroiam sa mai iau una, dar... Am cumparat inca asa oglinzi: #1 , #2 , #3 si alta, nu o vad.

Oglinzi p/u copii: verde e cu rama moale si crocodilul.

2. Covoare.

2 covoare cu fir lung, nu le recunosc pe site. Unul - lina alba, care-si pierde permanent floacele, al doilea mai sintetic, molcalut, imi place.

2 covorase p/u copii. Unul si al doilea nu este pe site, dar este asemanator. Se poarta f. bine. Am un covor/copii de la Laredoute, e mai rea calitatea...

3. Pentru copii:

- cort - le place copiilor;

- 2 taburete - le plac copiilor si tin si greutatea unui adult;

- cutie de depozitare rosie;

- buzunare de perete broscoi;

- cosul pentru jucarii - e f.f.f. trainic, sirma e groasa in comparatie cu alte cosuri de alte firme, chiar si mai scumpe. Pacat ca i-au schimbat designul in mai spalacit. Imi placea mai mult broasca testoasa.

- cutie de depozitare pe roti - ultima cumparatura, imi place, trainica;

- jucarie cu bilute;

- covorash p/u baie crocodil.

4. Coltar - il utilizam de 2 ani. E OK la pret/calitate. Era mai ieftin.

5. O multime de chitibusuri p/u bucatarie, care inca nici nu toate le-am utilizat.

Apropos Nata, cred ca nu e cazul sa-ti faci griji ca vor avea toti ce ai si tu. Pina ajunge IKEA la noi - o sa se schimbe complet colectia lor...

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Dharma

Ultimele cumparaturi de la Ikea . Din pacate am avut la dispozitie putin timp pentru shopping , dar imi i-au revansa saptamina ce vine :)

ec79eec11667.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Iloska

Здесь был посредник , собирал заказы)

у меня тоже такая спиралька-развивашка, коврик с дорогами, еще много чего-корзиночки, вазочки, и ), но мне родители из Москвы привозят.

Partajează acest post

Link spre post
licusor

Ultimele cumparaturi de la Ikea . Din pacate am avut la dispozitie putin timp pentru shopping , dar imi i-au revansa saptamina ce vine :)

...

Aşa pleduţ am procurat şi noi cînd am fost asră vară la odihnă, e molcuţ şi se spală bine, sunt mulţumită. Am luat şi unul alb. altfel de stofă... foarte calitativ.

Editat de Winter

Partajează acest post

Link spre post
Ilonka

Девочки, кто знает каким образом можно заказать товар из Икеи, к примеру из румынии. там цены пониже. Есть посредники кто этим занимается?

Partajează acest post

Link spre post
dinaz

Ilona erau pe facebook citiva si pe 999 ii gasesti doar ca iau exagerat de mult in opinia mea. Cam 30-40% deasupra la comanda :) Mai ales luind in consideratie ca isi intorc si TVA-ul la vama...

Partajează acest post

Link spre post
artemina

Девочки скажите кто занимается доставкой с ikea очень нужно

Partajează acest post

Link spre post
СчастливаЯ

Девочки скажите кто занимается доставкой с ikea очень нужно

Присоединяюсь к вопросу )

Если есть контакты надёжного человека,скиньте,пожалуйста )))

Partajează acest post

Link spre post
MamiDeDarius

comanda.ikea - id pe skype, ei livreaza incepind cu 200 Euro comanda, ceva de genul asta...

Partajează acest post

Link spre post
KATII89

sunt 2 fete care fac comanda ,intrati in contact intermediari pagina a 2 ,eu am comandat prin Irina de 2 ori am ramas multumita ia 20% ,saptamina viitoare imi aduce urmatoarea comanda.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum