Lulutsa

Intirzie Cresterea Dintilor

Postări Recomandate

Lulutsa

Mamicilor ati mai intilnit ca la asa virsta sa nu apara nici un dinte? cum ati procedat si cauze? noi am racit si nu sti ca ori e raceala ori dintii ca nu arata nimic ca ies dintii , si daca ies la asa virsta ce consecinte( temperatura, scaunul) lamuritima va rog :xm_11:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
yanaG
Mamicilor ati mai intilnit ca la asa virsta sa nu apara nici un dinte? cum ati procedat si cauze? noi am racit si nu sti ca ori e raceala ori dintii ca nu arata nimic ca ies dintii , si daca ies la asa virsta ce consecinte( temperatura, scaunul) lamuritima va rog :xm_11:

Am o nepotsika la kare toti dintii au ieshit o data la un anishor :) asha ka nu-ti fa griji !!!

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

poate totusi merita sa consultati un pediatru! sa faceti o analiza de singe (nustiu precis cum se numeste) pentru a vedea procentul de calciu in organizm..........

la un finut de-al meu au inceput sa creasca dintii numai dupa ce mamica i-a administrat copilului preparate cu calciu

Partajează acest post

Link spre post
Lulutsa
poate totusi merita sa consultati un pediatru! sa faceti o analiza de singe (nustiu precis cum se numeste) pentru a vedea procentul de calciu in organizm..........

la un finut de-al meu au inceput sa creasca dintii numai dupa ce mamica i-a administrat copilului preparate cu calciu

multumesc fetelor, caci de la 4 luni rupe gura, dar acuma are temperatura deja de 6 zile si nu-i gasim de la ce , chiar e posibil sa iasa toti dintii odata?

Partajează acest post

Link spre post
yanaG

La noi.. a fost posibil :) ... Dar orikum..nu strika sa mergeti la pediatru!

Partajează acest post

Link spre post
Taisafinscaia

Deja nu la pediatru,caci nu mai sunt ,doar medici de familie,care nu au nimic cu cresterea dintilor.Nu face sa Va nelinistiti,toti 20 odata nu vor creste,caci este imposibil si anormal,dar posibil ca vor creste "la pachet",adica cite doi,sau patru odata.Vedeti febra sa fie nu de la infectie virala.Snatate si dinti sanatosi!

Partajează acest post

Link spre post
yanaG

Eu nici nu am avut in vedere k vor ieshi toti in acelashi moment!!!Normal k in aceiashi perioada..) Kite unul...kite doi shi tot asha!

Partajează acest post

Link spre post
Vanylya

dintii nu cresc de la calciu, :blush: ci cresc cum e dispus genetic. Shi potzi sa-i dai cat calciu vrei, ca tot vor ieshi la vremea lor.

Partajează acest post

Link spre post
Нежность
Deja nu la pediatru,caci nu mai sunt ,doar medici de familie,care nu au nimic cu cresterea dintilor.Nu face sa Va nelinistiti,toti 20 odata nu vor creste,caci este imposibil si anormal,dar posibil ca vor creste "la pachet",adica cite doi,sau patru odata.Vedeti febra sa fie nu de la infectie virala.Snatate si dinti sanatosi!

Вот у нас почти так было. Первые 2 зуба вышли в полгода, еще 2 в 8 месяцев...а потом тишина, 4 зуба и все тут, и в год, и в год и месяц...А потом началась зубная вакханалия, за 2 недели вышло 6 (!!!) зубов! Не хотели, не хотели выходить и полезли как грибы после дождя!

Partajează acest post

Link spre post
micaela

la noi numai acum citeva zile in urma a iesit primul, si al doilea sta sa iasa , avem deja un an

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum