micaela

Cum Am Nascut-o Pe Mihaela

Postări Recomandate

micaela

buna

iata dupa un an de zile am hotarit sa-mi amintesc de momentele cele mai importante

totul s-a inceput de cu seara: eu cu sotul puneam plintusul pentru podele (da da, insarcinata stringeam shuruburile, fixam unde ii trebuia sotului, si in genere a stris si nucile de la pamint tot insarcinata la 39 sapt)

ma gindeam ca oricum e timpul shi n-o sa se intimple nimic rau

ne culcam iar pe la vreo 3.30 simt o lovitura puternica , puishorul nostru mia dat de inteles ca vrea sa iasa (eu n-am inteles nimic, era ceva obisnuit)

dar dupa asta dureri nu aveam inca timp de vreo ora, asha ca eu mai departe dorm

cind colo ma trezesc ca incep durerile foarte usoare, doream sa fac un dus, sotul ma oprea, ca vrea sa sune la salvare

iar dupa se rup si apele, in 30 min vine salvarea , adica la 5.30 ies din casa

ajung la maternitate, ma inregistreaza, tot cum se cuvine

stau si numar minutele in sala de nasteri pina vine medicul

in sfirsit vine moasha cu infermiera, ma urca pe masa, cind colo cade tavaua pentru ape :laught1: , shi ele se pun pe cautat surupurile ca sa fixeze tavaua la loc, iar la mine se vede deja capul copilului

intra medicul, tipa la ambele, incep sa primeasca nasterea, la 9.25 vine pe lume mihaela

apoi mai stau in sala ceea inca pina la 5 seara, ca shi celelalte fete au inceput sa nasca una dupa alta :curtsey: asha ca taticu shi-a vazut fetita tocmai seara (a ashteptat 5-6 ore in coridorul maternitatii, ca shia luat liber de la lucru)

acum citeva zile in urma in ajunul zilei de nastere a fetei sotul ma intreaba "si ce fa*ссылка* in seara asta acum un an de zile in urma?" :cry:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
flirty

Поздравляю вас с рождением дочки,

пусть растёт здоровенькая и приносит вам радость!

5e51a230b545185ec20990d906b50603.gif

Partajează acest post

Link spre post
micaela

multumim

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum